Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 6 Senelik dökülme Ve 7 aylık tedavi sonuçlarım

6 Senelik dökülme Ve 7 aylık tedavi sonuçlarım

Çok yavaş ilerlese de düzelme var gibi gibi

İlk resim minoxil forteli iken çekilmiştir

TEDAVİM

Kırkland foam: Sabah, Akşam.

Finasterid: 1 veya 1.25mg arası elimin ayarına bağlı.

Dermaroller: iki günde bir.

Ketoral, acnelyse: Dönüşümlü her akşam biri.

Şampuan: Dermoday
    Konu vuslat69 tarafından (03.04.2016 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

Fotograflar gozukmuyor
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Düzelme elbette ki vardır, ama bu resimlerden bir şey anlaşılmıyor. Geçmiş olsun. Tedaviyi sakın bırakma

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermarolleri bu kadar sık kullanmayın.

Onu kullanma amacımız deride küçük travmalar yaratmak ve bunun sonucunda fibroblast ile kolajen yapının artmasını sağlamaktır. Yani o travmadan sonra o bölgeye hücrelerin gitmesini sağlamak. Bununla birlikte vücut o bölgeyi beslemek için hem gf yolluyor hem de kılcallaşma artıyor.

Belli bir dinlenme evresi şart. Bu kadar travma yaratmak iyi değil.

Şöyle düşün elini kestin birkaç güne iyileşmeye başlıyor di mi, en dandik kesiğin tam iyileşmesi bile 1 haftayı bulabiliyor. Sen o kesik üzerine bir kesik daha attığını düşün, sonra bir kesik daha. Bu iyileşme sürecini yavaşlatır ve derinin sağlığının bozulmasına neden olur. Ki en önemli şeylerden biri saçlı derinin sağlığıdır.

Bu kadar çok yormamak lazım. En fazla haftada 2 olmalı, o da ilk kullanımda. Sonrasında haftada 1'e hatta 2 haftada 1'e kadar düşürülmeli.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermarolleri bu kadar sık kullanmayın.

Onu kullanma amacımız deride küçük travmalar yaratmak ve bunun sonucunda fibroblast ile kolajen yapının artmasını sağlamaktır. Yani o travmadan sonra o bölgeye hücrelerin gitmesini sağlamak. Bununla birlikte vücut o bölgeyi beslemek için hem gf yolluyor hem de kılcallaşma artıyor.

Belli bir dinlenme evresi şart. Bu kadar travma yaratmak iyi değil.

Şöyle düşün elini kestin birkaç güne iyileşmeye başlıyor di mi, en dandik kesiğin tam iyileşmesi bile 1 haftayı bulabiliyor. Sen o kesik üzerine bir kesik daha attığını düşün, sonra bir kesik daha. Bu iyileşme sürecini yavaşlatır ve derinin sağlığının bozulmasına neden olur. Ki en önemli şeylerden biri saçlı derinin sağlığıdır.

Bu kadar çok yormamak lazım. En fazla haftada 2 olmalı, o da ilk kullanımda. Sonrasında haftada 1'e hatta 2 haftada 1'e kadar düşürülmeli.
    Merhabalar öncelikle başlık sahibine geçmiş olsun umarım saçları geri gelir, bunun dışında dermaroller hakkında söylediklerinizden bir şey daha öğrenmiş olduk ben de dermaroller kullanıyordum ki her akşam uyguluyordum sonra baktım ki köklere zarar vermeye başladım gibi geldi bana sonra bıraktım 2 haftadır kullanmıyorum saçlar kendine geldi gibi sanki dökülmem de yavaşladı günde 5 ya da 6 tel civarında...
    Aslında söylemek istediğim keşke kullanılan tedavi ürünleri ayrı bir konu başlığı altında tek tek açıklaması ve etkileri yazılarak sabitlense ve tecrübeler tek bir yerde toplansa güzel olurdu. Ayrı ayrı yerlerde herkes bir yerden duyduğu ya da gördüğü şekilde uygulamaya çalışıyor. En azından bu şekilde uzun süredir ürünleri kullanan arkadaşlar ürünlerle ilgili etkili paylaşım yapmış olabilirlerdi diye düşündüm açıklamanızdan sonra.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Öneriniz için teşekkür ederim öncelikle. Aslında bende dermarolleri sık kullanma taraftarı değilim lakin deride biriken kalıntı dermaroller sonrası tarakla kolay döküldüğü için sık kullanıyorum başka türlü naptıysam kalıntı birikiyor, başka bi çözüm bulabilsem haftada bir kez yeterli bencede.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermaroller konusunda benim de kafamda soru işaretleri vardı zira ben de her uygulamadan önce kulanıyordum.

Tedaviye devam

İlk resim minoxil forteli iken çekilmiştir

TEDAVİM

Kırkland foam: Sabah, Akşam.

Finasterid: 1 veya 1.25mg arası elimin ayarına bağlı.

Dudasterid: 3 günde bir

Dermaroller: 1-2 haftada bir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tedavinize günlük 100mg RU58841 ekleyin. Birde dermarollerı 2 haftada bir yerine her hafta yapın. 1.5mm olsun. Sabırla devam. Uzatınca daha iyi görünecektir ama bir 6 ay daha kısa kullanın saçları RU58841 ile ivme kazanır uzatıncada güzel gözükür diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    İlerleme çok net şekilde anlaşılıyor. Tebrikler. Ancak bu başarının altında yatan temel şey Finas ve Dutas. Bir gün mutlaka onlarla vedalaşacaksınız bu da bütün kazanımları geri sizden geri alacak. Yani ben de uzun süre kullanıp bırakmak zorunda kalmıştım. Yazın ortasında korse atlet giymek zorunda kalmak hiç hoş olmamıştı.

Sayfa 1/2 12 SonSon