Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
54 sonuçtan 51 ile 54 arası

Konu: Sls, Sles, Paraben İçeren ve İçermeye Şampuanlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    hatta ve hatta bioblas gibi dökülme karşıtı şampuanlar saçları kupkuru semsert yapıyor ve saçlar taranmaz hale geliyor bazıları da tam tersine zarar veriyor. Şampuandan tek beklentim tararken saçlar kopmasın yeter.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

intense keratin eczanesi şampuan kullanıyorum tamamen saf doğal ve organik bir şampuan içeriğindeki saf keratin sayesinde saçları onarıcı etkisi çok iyi

Yeni Üye
    Alıntı kamisama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elinizden geldiğince saç masraflarınızı etken ve takviyeler üzerine yoğunlaştırmanız size daha olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Bu kafeinli, bitkisel özütlü şampuanlar ne yazık ki epidermisi geçip dermis tabakasına etki edemiyor. Özellikle de saçınızda en fazla 10 dakika kalabiecek ürünler. Lütfen şu şampuan ve sabunlardan ümidinizi kesin artık, bunun yerine kendinize uygun yan etkisiz bir sürü etken mevcut. Hatta CPR-DT bile kendi başına çok fayda edecektir preventetif aşamalarda. Şampuandan tek beklentiniz saç derisinin esnekliğini koruyabilecek yapıda olması yani saç derisini kurutmaması ve germemesi. Bu yüzden ben katiyen sabun önermem, pH oranı çok yüksek olduğundan deriyi yaşlandırır kollajene hasar verebilir uzun kullanımda. İlk 3-4 bileşimi SLS/SLES olmayan (daha alt sıralarda ise kabul edilebilir.) veya SLS içermeyen duru şampuanları tercih edebilirsiniz. Şu an piyasada fiyat/performans açısından en uygun ürün Unibaby Bebe Şampuanıdır.
    Merhabalar şuan için güncel şampuan tavsiyeniz nedir?

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456