Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
50 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: desloratadine pgd2 inhibitörü

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alkolu eczaneden mi aliyosunz eczanelerde bulamadm

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekmeceleri karıştırırken bende bir paket deloday 5 mg buldum..henüz araştırmadım ama bu desrolatadin pge2 de azaltıyor mu.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekmeceleri karıştırırken bende bir paket deloday 5 mg buldum..henüz araştırmadım ama bu desrolatadin pge2 de azaltıyor mu.
    Pge ile bişey bulamadım teoride işe yarayacak gibi görünüyor bakalım

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...498062/?page=1

saça faydalı ilaçlar sanki bilerek piysadan çekilmiş. ben şahsen bulamadım. belkide kökten çözüm getirecekti.
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.

http://www.hairlosscure2020.com/befo...-benoxaprofen/

dikkatinizi BENOXAPROFENE çekerim... diğer ruxolitinib ve tofacitinip jak inhibitörü ve alopesi areta da çalışıyor fakat benoxaprofen androgenetik alopeside çalışıyor oldugu yazılmış.

gerçekten belkide çok basit tedaviyle çözülecek ama bu işin önünü kapatmışlar.

parasetamol cox-1 dokunmuyormuş gözden kaçırmışız sanırım oda güzel bir etki yaratacaktır.

Edit: yazım hatası
    Konu Miracle tarafından (30.04.2016 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Benoxaya daha önce rastlanmıştım herhalde bulamayınca vazgeçtim tam hatırlamıyorum.
    Desloratadine çözünürlüğüne baktım suda çok az çözünüyor alkol de orta derecede ve asidik ortamda ortamda güzel çözünüyor 5 ml elma sirkesi + 5 ml alkole 10 tane 5 mg salladım çözülmeye bıraktım

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...498062/?page=1

saça faydalı ilaçlar sanki bilerek piysadan çekilmiş. ben şahsen bulamadım. belkide kökten çözüm getirecekti.
    Bunun etki mekanizmasına bakabilir misin uzman benzerini bulurum ben şu an bakamıyorum yol sebebi ile.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun etki mekanizmasına bakabilir misin uzman benzerini bulurum ben şu an bakamıyorum yol sebebi ile.
    bakarım üstad buraya yazarım.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...LICENSE_DENIED

yukarıdaki linkde prostaglandin sentezini inhibe ettiği yazıyor. makale ücretli bazı yerlerde aspirin de geçiyor ama hangi anlamda bilemiyorum.makele karartılmış.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...330.x/abstract

yarı ömrü yaklaşık 40 saat

Etkinliği ve yan etkileri
    Etkinlik
    Benoksaprofen bir bir analjezik , antipiretik ve anti-enflamatuar bir ilaç. [9] benoksaprofen olan hastalara verilen romatoid artrit ve osteoartrit , çünkü anti-enflamatuar etkisi. Olan hastalar Paget hastalığı , psoriatik artrit , ankilozan spondilit , ağrılı omuz, karışık bağ dokusu hastalığı, polimiyaljiya romatika , sırt ağrısı ve Behçet hastalığı da, benoksaprofen aldı. 300-600 mg arasında bir günlük doz, bir çok hasta için etkilidir.

Yan etkiler
    Yan etkileri farklı tipi vardır. Bunların çoğu, kutanöz veya gastrointestinal edildi. Yan etkileri merkezi sinir sisteminde nadir olarak ortaya çıkar ve çeşitli yan etkiler, genellikle gözlenmemiştir. Bir çalışmada en yan etkiler romatoid artritli hastalarda görünür olduğunu göstermektedir

Kutanöz yan etkileri
    Benoksaprofen kutanöz yan etkileri ışığa , onikolizis , döküntü , milia , artan tırnak büyümesi, kaşıntı (kaşıntı) ve hipertrikoz . Fotosensitivite hastalar güneş ışığına maruz kaldığında, kaşıntı veya kızarıklık yanma yol açar. bir çalışma olduğunu göstermektedir benoksaprofen, ya da diğer lipoksigenaz önleyici maddeler, tedavisinde yararlı olabilir sedef , inflamatuvar hücreleri (göç önleme lökosit deri içine).

Gastrointestinal yan etkiler
    Benoksaprofen Gastrointestinal yan etkiler, ishal, karın ağrısı, kanama anoreksi (semptom) , ağız ülseri ve tat değişikliği. en görünen mide yan etkileri kusma çalışmada, mide ekşimesi ve karın ağrısı göre.

Merkezi sinir sisteminde yan etkileri
    Insan az sayıda alarak benoksaprofen depresyon, uyuşukluk ve kötü duygu neden olabilir.

Çeşitli yan etkileri
    Baygınlık, baş dönmesi, baş ağrısı, çarpıntı , burun kanaması , görme bulanıklığı, idrar aciliyet ve jinekomasti nadiren benoksaprofen alan hastalarda görülür. benoksaprofen da neden hepatotoksisite bazı yaşlı hastaların ölümüne yol açtı. O oldu ilaç piyasadan çekilmiştir temel nedeni.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon