Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
164 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saf Minoxidil Hazırlama Yönergesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam miracle losyonun içine saf minoxidil katılabilir mi?
    Spiro ile minoxilin etkileşime girip birbirlerinin etkilerini azalttığını ve ortaya çok kötü bir koku çıktığını okumuştum. Bence ayrı ayrı uygulayın fanteziye hiç gerek yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam miracle losyonun içine saf minoxidil katılabilir mi?
    Spiro ile minoxilin etkileşime girip birbirlerinin etkilerini azalttığını ve ortaya çok kötü bir koku çıktığını okumuştum. Bence ayrı ayrı uygulayın fanteziye hiç gerek yok.

Birbirinin etkisini artırır spiro ve minox (tansiyon ve damar genişlemesi) etkileşimi budur aksi yönde tek bir çalışma ve bilimsel veri görmedim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gliserin merck ürünü olursa çok daha iyi olur çünkü ondan daha kaliteli vg ve pg şuan piyasada yok. Aslında vg alımı da yapabiliriz ben elektronik sigara kullandığım için elimde vardı ama bitti. İsteyen olursa 50 şer ml den 5 kişi alım yapabiliriz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Levent bey ben "dermaroller" de kullanıyorum. Daha sonra soracağım dediğim mesele buydu.
    Dermaroller kullandığımdan dolayı "ETİL ALKOL"ün ve "GLİSERİN" in doğrudan kana karışması ayrıca daha fazla emilmesi nedeniyle saça ve vücuda zararı olur mu ?
    GLİSERİN için daha önce sormamıştım. Merak ediyorum acaba bunun bu yönde zararı olur mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gliserin merck ürünü olursa çok daha iyi olur çünkü ondan daha kaliteli vg ve pg şuan piyasada yok. Aslında vg alımı da yapabiliriz ben elektronik sigara kullandığım için elimde vardı ama bitti. İsteyen olursa 50 şer ml den 5 kişi alım yapabiliriz.
    Nereden ve ne kadara alım yapabiliriz ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    vg ve pg ne

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Barret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereden ve ne kadara alım yapabiliriz ?
    Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vg ve pg ne
    @Barret Pahalı bişey değil 250 ml 100 tl felan tutar 5 e bolersek 20 tl tutar kişi başı. Satın alacağım kişi izmirde keyf adıyla elektronik sigara forumunda satış yapıyor.

@Look_up VG, vegetable gliserin yani miracle hocanin bahsettiği gliserin. Pg de propilen glikol yada ppg

Edit: ppg iyi bir taşıyıcı ve antibakteriyel özelliği vardır. Vg de cilt dostudur ama ppg ciltte kızarıklık vb yan etkiler yapabilir yada kaşıntı yapabilir. O yüzden sağlıklı bir minox için miracle hocanin bahsettiği formul cok işe yarar uzun donemde.
    Konu Muzdarip tarafından (15.05.2016 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seboreik dermatiti olanlar ppg yüzünden minoxil forte kullanamıyolardı. Anında kabuklanma , kaşıntı ve pullanmayı tetikliyodu. Bu formülle belki dermatit hastaları da minoxil kullanabilir tabi gliserin yan etkisi yapmassa

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Barret Pahalı bişey değil 250 ml 100 tl felan tutar 5 e bolersek 20 tl tutar kişi başı. Satın alacağım kişi izmirde keyf adıyla elektronik sigara forumunda satış yapıyor.

@Look_up VG, vegetable gliserin yani miracle hocanin bahsettiği gliserin. Pg de propilen glikol yada ppg

Edit: ppg iyi bir taşıyıcı ve antibakteriyel özelliği vardır. Vg de cilt dostudur ama ppg ciltte kızarıklık vb yan etkiler yapabilir yada kaşıntı yapabilir. O yüzden sağlıklı bir minox için miracle hocanin bahsettiği formul cok işe yarar uzun donemde.
    Bana uyar kişi başı 20 tl ama daha uygun fiyata yok mu? 45 tl saf minox a, diğerine de para gidecek biraz yani yine 80 90 a vuruyor fiyatı sanırım. En ucuza mal etmeye çalışıyorum.

Ppg mi daha iyidir yoksa gliserin mi? Neden vg yerine ppg ile yapılır minoxlar?

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon