3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Boyun Bölgesinde Buz Küpü Yöntemi

Banned

Boyun Bölgesinde Buz Küpü Yöntemi

Merhaba değerli arkadaşlar,

Bugün nette karşılaştığım ve ingilizce kaynaklardan da detaylıca araştırdığım bir yöntem hakkında bilgi vermek adına bu konuyu açmış bulunuyorum.

Bu yönteme ''feng fu point'' diyorlar. Bir tür akupuntur yöntemi de denebilir. Uygulanış yöntemi ve yararları ise söyle:

Uygulama Yöntemi

Başın arkasındaki resimlerde belirtilmiş olan bölgeye buz küpü yerleştirin. 20 dakika boyunca buz küpünü burada tutun. Bu sırada eriyen suyun vücudunuza kaçmaması için tülbent vs. kullanabilirsiniz. Günde 2 defa uygulamanızda fayda var. Sabah ve akşam. Merak etmeyin nezle olmazsınız, demişler Tedaviyi yaptıktan sonra 2 gün mola veriniz.

Başlangıçta normal olarak soğuk hissedeceksiniz. Ancak bu 30 - 40 saniye sürecektir. Feng Fu noktasındaki buza vücudun alışması pek kısa sürecek. Bu sayede vücudunuz Endorfin hormonu salgılayacaktır.

Endorfin hormonu : İnsan vücudunda ağrıyan dokularda ağrının azalması için beyin dokuları tarafından üretilen hormonlara verilen isimdir. Hormonun işlevi, ağrının şiddetini azaltmak ve vücuda daha az rahatsızlık vermesini sağlamak için sinirleri uyuşturmaktır. Endorfinlerin ağrı kesici etkisi morfinden yaklaşık 30 kat daha fazladır.Mutluluk hormonu olarak da anılır. Heyecan, ağrı, egzersiz, baharatlı yiyecek tüketimi, seks ve orgazm gibi durumlarda salınımı artış gösterir

Bu Yöntemin Faydaları Şu Şekilde Sıralanıyor

Uyku düzeninin sağlanmasına yardımcı olur.
    Bağırsakları çalıştırarak daha iyi sindirim
    Grip hastalığının engellenmesinde
    Eklem ağrıları, ayrıca diş ve baş ağrısını gidermede
    Daha iyi nefes alma ve daha iyi kardiovasküler sistem;
    Nörolojik rahatsızlıkların tedavisİnde
    Bağırsak hastalıkları
    Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
    Tiroid bezinin çalışmasında
    Yüksek tansiyon ve astım
    Obezite ve selülit
    Cinsel sorunlar, iktidarsızlık vs.
    Ayrıca Uykusuzluk, kronik yorgunluk, depresyon, stres vakaları

Şahsi Düşüncelerim

Özellikle buz küplerinin günde sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden sonra bu bölgeye aplike edilmesi sonucunda gerçekten de bağırsak fonksiyonları daha iyi olabilir. Ayrıca kan dolaşımının hızlanması sayesinde şok etkisiyle scalp'taki kan dolaşımına etkisi büyük olacaktır. Çünkü konuda da belirtildiği gibi; düzensiz uyku, stres, depresyon vakalarında etkili olduğu belirtilmiştir. Ayrıca yine gençleşme konusunda da etkilerinin olduğu vurgulandığında burada beyinde salgılanan endorfin hormonuyla saç konusunda hatrı sayılır ölçüde etkileri olabilir. Ancak varyasyon yapmak yerine en iyi sonuç ve gözlemleri deneyerek ve tecrübe ederek sağlayabiliriz. Konuyla ilgili görüşleriniz önemlidir.

Not: Makale alıntı değil, çeviridir. Çeviri de tarafımca yapılmıştır. Başka platformlarda kaynak belirtilerek paylaşılabilir.
    Konu DoktorCan tarafından (22.05.2016 Saat 19:39 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Resimler denmiş ama ben göremiyorum. Havalar biraz daha ısınsin uygulamayı düşünüyorum
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

Banned
    Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimler denmiş ama ben göremiyorum. Havalar biraz daha ısınsin uygulamayı düşünüyorum
    resimlerde bir problem yok kontrol edildi.