Sayfa 15/17 İlkİlk ... 51314151617 SonSon
168 sonuçtan 141 ile 150 arası

Konu: Topikal Soğan Sarmısak Suyu 9 Aylık Sonuç

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarımsak, soğan ve biraz da elma sirkesini robottan ya da blenderdan geçirebilirsin. Ardından bir tülbentle ya da hassas bir süzgeçle (misal ben kefiri süzdüğüm süzgeci kullandım işe yaradı) suyunu alman gerekiyor.

Hoş bulduk hocam, sen de hoş geldin. Evde sürekli kefirimi, yoğurdumu, sirkemi sayende kendim hazırlıyorum. Her gün elimden geldiğince yoğurt karışımını hala tüketiyorum. Tüm bunlara da sayende başladım diyebilirim. O kadar güzel bir beslenme rutinini sebep olmuşsun ki hayatım için aklıma geldikçe sana dua ederim. Sağ olasın.
    Estğ.hocam burda birbirimiz için varız bu forumun değerli oluşunun nedeni bundan ileri geliyor zaten burası benim 4.mecram ama burdaki samimiyeti hiçbir yerde bulamadım buranın havası çok farklı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir güncelleme yapmanın vakti geldi; ilk hafta aralıksız gün aşırı hazırlayarak kullandım. Başta şunu söyleyebilirim; saç derimin pek sağlıklı olduğunu düşünmüyordum, çabuk yağlanma bazen folikülit... Fakat soğan+sarımsak+elma sirkesi kullanırken bu sorunların hiçbirini yaşamadım.

Öyle duşta yok şu kadar saçım döküldü, bugün arttı 200 tel oldu falan hiç anlamam, ayırt edemem, saç dökülmesini bu şekilde takip de etmem ama bu kürü uyguladıktan sonra saçımı yıkadığımda elime neredeyse hiç saç gelmiyordu. Yıkamanın ardından da gayet canlı gözüküyor.

Yalnız koku sorun olmaz demiştim, sorun oldu. Özellikle yaz olması büyük bir dezavantaj. Hafif terlediğinizde buram buram sarımsak ve soğan kokusu alabilirsiniz. İş yeri ve sosyal ortamlarda bu koku bazen sadece size gelse dahi rahatsız edecektir. Ne yazık ki bu sebeple takip eden haftalarda sadece hafta sonu uygulamaya karar verdim. An itibariyle 4-5 gün kullanmama ve çeşitli şampuanlarla saçımı her gün yıkamama rağmen hala bazen kokusu burnuma geliyor. Umarım kafamdan bir gün atabilirim bu kokuyu. Böylece hafta sonu da yapmaktan şimdilik vazgeçtim.

Bence kesinlikle etkili bir kür. Fakat şöyle bir-iki ay inzivaya çekilip kullanmalı. Böyle doğal ve mucize tedaviler için kötü bir şey söylemekten nefret ediyorum ama üzgünüm, koku büyük bir problem bu uygulamada.

Hocam böyle etkili ve bir ömür boyu sürdürülebilme imkanı olan doğal bir tedaviyi bırakma kararı almasaydınız keşke isterseniz koku için benim yöntemimi bir deneyin belki ikna olursunuz şöyle ki saçı yıkadıktan sonra karbonatlı suyla saçı durulamak,ardından karanfil suyuyla iyice friksiyon metoduyla saçın diplerine yedirerek tekrar durulamak ve saçı bir havlu yardımıyla kuruladıktan sonra tresan kayın özlü saç losyonuyla yine friksiyon metoduyla saçınızı ıslatıncaya kadar bu losyonu yedirmek emin olun bu durumda bir kişi burnunu sizin kafanıza değdirmedikçe koku hissedilmez oluyor.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Sanırım, en uzun süre buna katlanabilen ben oldum, arkadaşlar. Bir hafta sonra 4 ayım doluyor soğan sarımsak ve elma sirkesi tedavimde. Her gün kullandım ara vermeden.

Koku sorunu ilk günlerde sorun olsa da, sonra alıştım. Bir yere giderken önce şampuanla yıkıyorum sonra korbonat suyu ile duruluyorum. Fazla bir problem olmadı. Anında kuruyor, 20-20dk. da s-s-s suyu saçlarda.

Ama ne yazık ki, üzülerek söylüyorum Min-dut ve Miracle losyona göre çok düşük bir performans aldım, bundan beklentim büyüktü. Sanırım sadece uzun vadede etkili bir sonuç verecek bir tedavi yöntemi bu, 10..12 ay gibi.

Bendeki etkiyi Kıyaslayacak olursam; Min-Dut ve Miracle losyon soğan sarımsak sirke tedavinin verdiği sonucu en az 3'e katlar... Bunu net söyleyebilirim.

Pozitif yanı:

- Kafanız rahat (Tamamen doğal bir şey)
    - Testisler de yanma ağrı, sızı, baş dönme, uyku ihtiyacı vb. hiç olmuyor
    - Maliyeti neredeyse bedava denecek kadar az... (Senede 50 TL' i geçmez)

Eksileri

- Koku sorunu
    - Saçları kötü göstermesi
    - Geç yanıt

Acaba diyorum, ben bir yerde hata mı yaptım? ilk aklıma gelen s-s-s suyunun saçlarda anında kuruması... Böylece emilim problemi oluyor olabilir mi diye düşünüyorum, çabuk kuruduğu için. Losyonların saçlarda uzun süre kalması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Normalde s-s-s suyu 20-25 dakka da kuruyor, saçları da diken gibi yapıyor. Şimdiki hazırlayacağım S-s-s suya biraz çörek otu ve zeytin yağı katmayı düşünüyorum, çabuk kurumasını engellemek için...?

Bir kırmızı soğan, iki baş sarımsak dişleri birazcıkta elma sirkesi katıyorum (Sirke keskin kokuyu biraz azaltıyor).

Daha sonra öncesi-sonrası resim yüklerim. Saçlarımda boyanmış gibi bir hali var sanki.

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım, en uzun süre buna katlanabilen ben oldum, arkadaşlar. Bir hafta sonra 4 ayım doluyor soğan sarımsak ve elma sirkesi tedavimde. Her gün kullandım ara vermeden.

Koku sorunu ilk günlerde sorun olsa da, sonra alıştım. Bir yere giderken önce şampuanla yıkıyorum sonra korbonat suyu ile duruluyorum. Fazla bir problem olmadı. Anında kuruyor, 20-20dk. da s-s-s suyu saçlarda.

Ama ne yazık ki, üzülerek söylüyorum Min-dut ve Miracle losyona göre çok düşük bir performans aldım, bundan beklentim büyüktü. Sanırım sadece uzun vadede etkili bir sonuç verecek bir tedavi yöntemi bu, 10..12 ay gibi.

Bendeki etkiyi Kıyaslayacak olursam; Min-Dut ve Miracle losyon soğan sarımsak sirke tedavinin verdiği sonucu en az 3'e katlar... Bunu net söyleyebilirim.

Pozitif yanı:

- Kafanız rahat (Tamamen doğal bir şey)
    - Testisler de yanma ağrı, sızı, baş dönme, uyku ihtiyacı vb. hiç olmuyor
    - Maliyeti neredeyse bedava denecek kadar az... (Senede 50 TL' i geçmez)

Eksileri

- Koku sorunu
    - Saçları kötü göstermesi
    - Geç yanıt

Acaba diyorum, ben bir yerde hata mı yaptım? ilk aklıma gelen s-s-s suyunun saçlarda anında kuruması... Böylece emilim problemi oluyor olabilir mi diye düşünüyorum, çabuk kuruduğu için. Losyonların saçlarda uzun süre kalması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Normalde s-s-s suyu 20-25 dakka da kuruyor, saçları da diken gibi yapıyor. Şimdiki hazırlayacağım S-s-s suya biraz çörek otu ve zeytin yağı katmayı düşünüyorum, çabuk kurumasını engellemek için...?

Bir kırmızı soğan, iki baş sarımsak dişleri birazcıkta elma sirkesi katıyorum (Sirke keskin kokuyu biraz azaltıyor).

Daha sonra öncesi-sonrası resim yüklerim. Saçlarımda boyanmış gibi bir hali var sanki.
    Güzel paylaşım hocam tşk. ben de bir güncelleme yapmak istiyordum ama henüz bu ayın 13'ünde 1 ay dolmuş olacak o yüzden erken diye düşündüm ben de bir iki izlenimimi aktarayım;
    1-Doğal yöntemler her zaman yavaş yavaş ama etkili sonuç veririler bu benim bitkisellerle ilgili bir gözlemim örn.her sabah 1 s.b ılık suyun içine 1.y.k elma sirkesi+1 y.k limon suyu+1 t.k çiçek balı kesin sonuç vermesi için minimum 6 ay ve üzeri kullanmanız gerekiyor ama bunu başardıktan sonra hastalık semtinize uğramıyor aynı şeklide yine sabahları aç karına 1 t.k çörek otu çiğnemek 6 ay ve üzeri bazen 8 ay falan devam ettirmeniz gerekiyor ama sonuç tamamen hücresel düzeyde düzelmiş hormon seviyesi vs.
    2-Karışıma mutlaka z.yağı katmak gerekiyor daha rantabl emilim ve geç kuruması için,ben baştan beri katıyorum,
    3-Koku için saçı yıkadıktan hemen sonra karbonatlı suyla durulama,saçı hafif kuruladıktan sonra friksiyon yöntemiyle karanfil suyunu saç diplerine yedirme ve saçı tamamen kuruladıktan bir 15-12 dk sonra tresan kayın özlü losyonu yine saçlara friksiyon yöntemiyle yedirme sonuçta birisi burnunu sizin kafanıza değdirmediği müddetçe hissedilmeyen hafif bir koku buna da can kurban.
    4-Ben formülü biraz zenginleştirdim bu losyona daha önceden elimde kalmış olan emu yağı karışımı ve karanfil özü eugenol de ekledim.
    Not:Benim saçlarımını durumu son bir senedir kendi haline bıraktığım için bayağı kötü durumdaydı o yüzden acelem vardı ve maalesef sırf bu tedaviye sadık kalamadım tedavime miracle los.ve min-ru da eklemek durumunda kaldım ama kanaatim şu ki bu tedavi için: hard bir tedaviyle sonuç aldıktan sonra saçların genel durumu bu tedaviyle korunabilir diye düşünüyorum,şimdiye kadar gözlemlerimde pek yanılmadım diyebilirim.
    Konu Kazakcemil tarafından (11.07.2017 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir.

ben haftada 2 kez sürüp 1 saat tutup yıkıyorum sizce faydası olurmu miracle losyonu zaten 1 sene oldu devam ediyorum . Saçımı hergün yıkamak istemiyorum bence dökülmeyi arttırdığı için o yüzden uygulayamıyorum hergün

Kesinlikle olur bozulan cilt sağlığı açısından da çok faydasını görürsün.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle olur bozulan cilt sağlığı açısından da çok faydasını görürsün.
    Teşekkür ederim devam edeyim o zaman.Zaten miracle losyon etkili ama kafa derimi çok kaşındırıyor onu düzeltirse sirke falan güzel olacak

ya iyice uçtunuz ne soğanı ne sarımsağı..yaptığınız şeyler geçici kız arkadaşı olan sosyal hayatı olan insanlar bunu sakın ola kullanmasın yaz günü..yemek bile zorken yazın saça sürmek efil efil kokular terler içindeki asit saça zararda verebilir .gözleri nasıl yaktığı ortada saç çıkaracağım diye olandan da olacaksınız.yazıktır günahtır çorbaya çevirdiniz iyice insanları evet miracle losyon başarılı onun harici minox ve finansterid başka keşfedilen onay alan malesef bir şeyde yok koskaca net gerçekte bu..bırakın bu sarımsak soğan işlerini.olanıda dökmeyin..benim sorunum yok ama uzaktan takip ediyorum siteyi..miracle losyon kullanıyorum oda itiraf etmeliyim cildime çok iyi geliyor..hepinize saygılar sevgiler

Bakacağız hocam sonuçlarını görmek için en azından bu konunun açılmasına vesile olan stephan'ın verdiği kadar bir süre tanıyacağız kendisine,Zararı oral yolla tüketildiğinde birçok faydası olan maddelerin topikal yolla kullanımının zararlı olacağını düşünmek mantık hatası bence,kokusuna ben kendimce bir çözüm buldum buna alışmış olma ihtimalimden dolayı kendim karar vermiyorum etraftaki güvendiğim insanların tepkisini ölçerek de teyit ediyorum, fda onaylı minox ve finasteridin saç tedavisindeki başarısının nasıl keşfedildiğini biliyoruz sistematik bilimsel bir çalışma sonucu değil tamamen tesadüfen ve minoxta 2 yıl sonra hoop başa dönüldüğünü finasteridin de bizzat kullancıları tarfından bir sürü yanetkisini gözönüne aldığımızda bunlarla bir ömür boyu yol alınamayacağı ortada, mecburen doğal yollar bulmak zorundayız hee bu ister cellagance olur ister seti olur ister başka bir doğal etken olur önemli olan devam ettirilebilir olması.

Sayfa 15/17 İlkİlk ... 51314151617 SonSon