Sayfa 22/65 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
643 sonuçtan 211 ile 220 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Yeni Üye
    Alıntı naber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=taMu2UOYQmY

İngilizcesi olan arkadaşlar baya araştırmaya yönelik yararlı bir video gibi bu. DHT ,androjen dökülme sebebi değil kandırmaca diyor anladığım kadarıyla . Videonun sonlarında keto diyeti falan demiş izleyip anlayan açıklayabilir bize belki.
    Baya ilgimi çekti ama ingilizce yok benim anladığım tek şey, spor yapın ve karbonhidrattan uzak durun yağ ve protein ile beslenin diyor

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umutsuz mesajlara çok yüklenmemek lazım. Kellik psikolojisi veya kel kalma korkusu ruh haline doğrudan etki ediyor. 20 yaşında erkeği 40 yaşında gösterebilen kalıtsal bir hastalıktan bahsediyoruz. Zaman zaman umut yitirip tekrar umutlanma olacaktır. Denge bozulması normal. Hepimiz bazen pes edebiliyoruz. RepliCell'den umutluyum. Miracle'nin doku onarımı metodu da olumlu. Şimdilik elimizdekiler ile devam. Brotzu balonu yabancı forumlarda da moral bozukluğuna yol açtı.

Genel bilgi güncellemeleri dışında paylaşım yapmamaya gayret edelim yeterince kişisel feveran yazılabilen konularımız bir hayli fazla.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Adipozdan türetilmiş Kök Hücre ile saç dökülme tedavisi, Kore'de kullanılıyor.Çalışmada şöyle diyor:
    “Adipoz türevi kök hücre koşullu ortamdan (AAPE; Prostemics, Seul, Kore) protein solüsyonu içeren bir ticari ürün kullandık. AAPE® önceki raporda iyi çalışılmış ve hepatosit büyüme faktörü, fibroblast büyüme faktörü-1, granülosit koloni uyarıcı faktör, granülosit makrofaj-koloni uyarıcı faktör, interlökin 6, vasküler endotelyal büyüme faktörü gibi çeşitli büyüme faktörleri veya sitokinler içermektedir ve transforme edici büyüme faktörü β3 içerir. ”
    Steroidler üzerinde bir büyüme faktörü kokteyli gibi. Adipoz türevi kök hücre koşullu ortam, 22 hastaya (11 erkek ve 11 kadın) intradermal olarak enjekte edildi. Hastalar toplam 6 seans için 3 ila 5 haftada bir tedavi gördüler. Saç sayıları tedaviden önce ve sonra trikogram kullanılarak sayıldı.Hem erkek (n = 11) hem de dişi (n = 11) hastalarda tedavi sonrası tüy sayısı anlamlı olarak artmıştır. Kıl sayısındaki ortalama artış erkek hastalarda 29 ± 4.1, kadın hastalarda 15.6 ± 4.2 idi. Erkekler ve kadınlar arasında anlamlı bir fark gözlenmedi. Eğer bunu kendiniz denemekle ilgileniyorsanız, kendinize bir mezo tabancası veya kalemi almanız veya kafa derisini bir insülin enjektörü kullanarak nasıl enjekte etmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekir. Burada ilacın linki var http://www.buykorea.org/product-deta...--3021205.html
    Sonuçlar: https://www.hairlosstalk.com/interac...310-png.87570/
    https://www.hairlosstalk.com/interac...6e1-png.87571/

SaçımınDoktoru Üyesi
    geçtiğimiz günler de haber sitelerinde yer edinen WAY-316606. Aslında otoimmun bir hastalık olan osteoporosis için geliştirilmiş daha sonra Nathan Hawkshaw tarafından saç için potansiyeli farkedilmiş bir etken. Çalışma mekanizması wnt beta yolağını kapatan sfrp1 proteinini bloklayarak yeniden saç oluşum sinyali verilmesini sağlamasıdır. Bu etkenin önünde daha uzun yıllar var ama cyclosporine için durumlar farklı. Cyclosporine aynı mekanizmaya sahip ve daha önce klinik deneyler de yapılmış. İlaç immun sistemi etkiliyor aşırı doz kullanımı ve yanlış kullanımı ciddi yan etkiye sebep olabilir. Ancak klinik deneylerde herhangi bir sorun gözlenmemiş. Etken setipiprant gibi internette satılıyor. Eğer etkeni çözebilir ve dozu ayarlayabilirsek bence yeni bir etkenimiz daha olur. Sonuçları: https://www.hairlosstalk.com/interac...s/5-jpg.89038/

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şurda da bir başka foto var https://i1.wp.com/www.folliclethough...mos-RT1640.jpg fakat bu maddeyi konuşmamız lazım dostum zehirli bir madde ve kanserojen olduğu yönüne yorumlar yapılmış verdiğin linkte
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz günler de haber sitelerinde yer edinen WAY-316606. Aslında otoimmun bir hastalık olan osteoporosis için geliştirilmiş daha sonra Nathan Hawkshaw tarafından saç için potansiyeli farkedilmiş bir etken. Çalışma mekanizması wnt beta yolağını kapatan sfrp1 proteinini bloklayarak yeniden saç oluşum sinyali verilmesini sağlamasıdır. Bu etkenin önünde daha uzun yıllar var ama cyclosporine için durumlar farklı. Cyclosporine aynı mekanizmaya sahip ve daha önce klinik deneyler de yapılmış. İlaç immun sistemi etkiliyor aşırı doz kullanımı ve yanlış kullanımı ciddi yan etkiye sebep olabilir. Ancak klinik deneylerde herhangi bir sorun gözlenmemiş. Etken setipiprant gibi internette satılıyor. Eğer etkeni çözebilir ve dozu ayarlayabilirsek bence yeni bir etkenimiz daha olur. Sonuçları: https://www.hairlosstalk.com/interac...s/5-jpg.89038/
    Cyclosporine organ naklinde bağışıklığı bastırmak için kullanılıyordu bunu daha önceden paylaşmıştım ama kanser riski var etkeni çok iyi araştırmak gerekli
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Etken ciddi yan etkilere yol açabilir. WAY mekanizması da aynı ancak yan etkisiz olduğunu söylüyor Nathan Hawkshaw ilginç bir durum ilaç mekanizması aynıyken nasıl olurda yan etkisi olmaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Fitness'a başladığımdan beri vücudumu tanımaya başladım. Anladım ki bedenin her alanda değişmez adı koyulmuş fizik kanunları var. Mesela kalori açığı oluşturursan kilo verirsin. Bu bir fizik kanunudur. Her noktada sorunların çözümüne karşı ortaya koyulmuş bir ana hat ana yol vardır.

Lakinnn saça gelince işler değişiyor. Saç sağlığının iyi olması için iç salgı bezlerinin iyi çalışması, hormon dengesi ve güçlü bir bağışıklık sistemi gerekiyor. Sistemde kararları veren merkez, saçı çok arka sıralara koymuş durumda. Çok fazla şeyi iyileştirmemiz gerekiyor ki vücut "artık şu gereksiz kıllara sıra geldi" desin. Yada vücudu etken maddelerle öyle güzel kandırmayı başarmalıyız ki saç üretiminde işleri yoluna koysun. Mesela kafein, seti ve losyonlarda tam olarak bunu yapıyor. Bölgeden zararlı maddeyi kovuyor, orada artık her şeyin yolunda gittiğine ikna olan sistem üretimi başlatıyor.

Ben yitik şifanın peşindeki fertlerden biri olarak, vücudumu gözlemleyip dinleyerek bu yorumu yaptım. Bilimsel olguları ele alıp bilimsel terimler kullanarak yorumlayamasamda inanıyorum ki işleyiş bu şekilde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    http://www.yaslanmasanati.com/2016/1...uzun-omur.html

linkte japon bilim adaminin insanin uzun sureli ac kaldiginda hucrelerdeki etkisini inceliyor. Vucud toxinlerden temizleniyor ve hucre yenilenmesi basliyor. Bagisiklik sistemi gucleniyor. Sac dokulmesi icin nasil bir etki yapar bilmiyorum ama bence bu yontem bagisiklik sisteminin guclenmesi daha saglikli saclara sahip olabilecegimizi dusunuyorum.Kotu beslenme toxinler vesaire sac koklerimizi de etkiliyordur . Sac en kolay etkilenen kisim vucudumuzda. Bu nedenle sokakta yasayan insanlardan bahsetmistik pislik icinde yasamalarina ragmen hasta olmuyorlar saclari bile dokulmuyo cogunun vucudun bagisiklik sistemlerinin guclu oldugunu dusunuyorum bu kisilerin . Oncelikle bagisiklik sistemini guclendirmek lazim. Bagirsak florasinin duzene girmesi lazim Bu konuya yonelmek lazim bence Seker hastaligi tansiyon vesaire kronik hastaligi olmayan kisiler bunu yapabilir. Vucudumuzdaki ilaclarinda etkilerini atmis olabiliriz. Yurtdisinda klinikler var bir kac hafta sureyle bu klinilte kaliniyor anti aging icin belli bir program dahilinde gida miktarini azaltarak sin bir hafta sadece su ile besleniyor. Vucud atik tum toxinleri sindiriyor. Bizler asiri kalori alarak agirlikli beslenme seklimiz karbonhidrat cunku vucudumuzun toxinlerden arinmasina izin vermiyoruz. Bu konunun cok degerli oldugunu dusunuyorum. Belli periyotlarla denenebilir.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 22/65 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon