Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yüksek su basınçlı ekstraksiyon ile çıkarılan hint yağı !!

SaçımınDoktoru Üyesi

Yüksek su basınçlı ekstraksiyon ile çıkarılan hint yağı !!

yüksek su basınşlı ekstraksiyon ile çıkarılan hint yağının bileşimi Gaz kromatografisi analizi gösterdi risinoleik asit (% 83.6), oleik asit (% 5.5) ve linoleik asit (% 2.3) ve ardından ekstre yağ baskın yağ asidi olarak analiz edilmiştir risinoleik asit çok iyi bir prostaglandin D2 inhibitörüdür oleik ve linoleik hafif dht inhibitörleridir. bu yöntemle elde edilen yağın saç sağlığı konusunda çok önemli bir destekliyici olucağı kesindir. klasik yöntemlerle çıkarılıcak hint yağı degerlerinin yetersiz kalacaktır.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27181250

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı exfobis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek su basınşlı ekstraksiyon ile çıkarılan hint yağının bileşimi Gaz kromatografisi analizi gösterdi risinoleik asit (% 83.6), oleik asit (% 5.5) ve linoleik asit (% 2.3) ve ardından ekstre yağ baskın yağ asidi olarak analiz edilmiştir risinoleik asit çok iyi bir prostaglandin D2 inhibitörüdür oleik ve linoleik hafif dht inhibitörleridir. bu yöntemle elde edilen yağın saç sağlığı konusunda çok önemli bir destekliyici olucağı kesindir. klasik yöntemlerle çıkarılıcak hint yağı degerlerinin yetersiz kalacaktır.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27181250
    Çok güzel paylaşım. Yağı nerden temin edebiliriz acaba
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel paylaşım. Yağı nerden temin edebiliriz acaba
    yağı bu teknolojiyi kullanan biri çıkmalı tanıdığım bir hoca var bu yöntemi bilen ona sormak gerek

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ben sıradan hint yağı kullanıyorum. 10 tl civarı dediğiniz teknolojiyi öğrenebilirsek ona geçiş yapabilirim
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hint yağının moleküler kütlesi yüksekti benim araştırdığım kadarıyla. Tek başına scalptan ya hiç emilmiyordu ya da uzun sürede çok az emiliyordu. Yabancı forumlarda hep DMSO,DMI veya etil alkol ile birlikte kullanımını önermişler ya da daha hafif bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmasını önermişler. Üzüm çekirdeği yağı, okaliptus yağı, hindistan cevizi yağı gibi. Kullanacaklar akıllarında bulundursunlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hint yağını duymuştum ama yğksek su basınclısı nı ilk defa duyuyorum .prostaglandin d2 olayı falan çok iyi aslında
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hint yağını duymuştum ama yğksek su basınclısı nı ilk defa duyuyorum .prostaglandin d2 olayı falan çok iyi aslında
    yağ çıkartma yöntemlerinden biri diğer yöntemler süperk kritik ve soğuk pres ; soğuk pres yöntemi ilkel kalıyor ve zengin bir içeriğie sahip olmuyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hint yağının moleküler kütlesi yüksekti benim araştırdığım kadarıyla. Tek başına scalptan ya hiç emilmiyordu ya da uzun sürede çok az emiliyordu. Yabancı forumlarda hep DMSO,DMI veya etil alkol ile birlikte kullanımını önermişler ya da daha hafif bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmasını önermişler. Üzüm çekirdeği yağı, okaliptus yağı, hindistan cevizi yağı gibi. Kullanacaklar akıllarında bulundursunlar.
    emu yağıda çok iyi bir taşıyıcı ama bu yöntemle daha iyi bir emilim sağlar çünkü oleik asit miktarı yüksek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Malesef piyasada en fazla soğuk Press yöntemi ile çıkarılanlar var.bulunması biraz zor gibi ama arastırıcam yinede
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef piyasada en fazla soğuk Press yöntemi ile çıkarılanlar var.bulunması biraz zor gibi ama arastırıcam yinede
    piyasada yok fakat yapılabilir ikna etmek gerek bu yöntemi kullan ve çalışna hocayı tanıyorum Doc. Dr mustafa çam

Sayfa 1/2 12 SonSon