Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Haftanın sadece belirli günlerinde finasterid kullanımı

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haftanın sadece belirli günlerinde finasterid kullanımı

Arkadaşlar finasteridin haftanın 2 özellikle de gün aşırı (3 gün) kullanımı da çok yaygın görmüşsünüzdür internette.Haftada 2 veya 3 gün 0.5-1 mg arası dozda finasterid kullanımının etki-yan etki bazında artısını eksisini tartışalım istiyorum, acaba hiç yoktan iyidir mantığıyla böyle düşük dozaj ve düşük frekanslı bir finasterid kullanımınıyla da değerlendirebilir miyiz? Daha önce bu şekilde kullanarak deneyimleyenler veya bu hususta araştırması bilgisi olanlar önden buyursun...

Biliyorum forum olarak topikal'e çok yoğunlaştık mantıklı olanı da kesinlikle topikal tedavi ben de 4. aydayım topikal tedavide ileride dermaroller ve minox'a dut. eklemesi gelince umarım beklediğimi daha hızlı almaya başlarım ama şimdiye kadar geçen 3 ayda beklediğim ilerlemeyi bir türlü gerçekleştiremedim saçlarım sağlıklı bir görünüm kazansa da seyrek görünümü sıklaştıramadım henüz,hal böyle olunca da acaba böyle bi finas eklemesi denesem mi diye düşünmeye başlamadım desem yalan olur.

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum forum olarak topikal'e çok yoğunlaştık mantıklı olanı da kesinlikle topikal tedavi ben de 4. aydayım topikal tedavide ileride dermaroller ve minox'a dut. eklemesi gelince umarım beklediğimi daha hızlı almaya başlarım ama şimdiye kadar geçen 3 ayda beklediğim ilerlemeyi bir türlü gerçekleştiremedim saçlarım sağlıklı bir görünüm kazansa da seyrek görünümü sıklaştıramadım henüz,hal böyle olunca da acaba böyle bi finas eklemesi denesem mi diye düşünmeye başlamadım desem yalan olur.
    ne kadar eski hikaye o kadar uzun süre... Verteximde saçlar çıktı ama güçlenemeyen bir ton daha vardı şimdi onlarda güçleniyor. Şakakta müthiş yeni tüyler var ama resim çekince çıkmıyor Sabır kesinlikle şart. Finası 3 günde bir kullanmak 1 gün boyu metabolizmada finas demek buda diğer 2 gün dht zararının başlaması demek ama dht salınımı ve foliküldeki sürekli darbesi kesintiye uğradığı için saç kökü nefes alır ve daha uzun ömürlü olur. Ben 3 günde bir 0.5 mg finasteridin metabolizmada kalıcı etki yapmayacağını düşünüyorum.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimlerine tekrar baktım. Şuan dökülmen kesilmişse kullanmanı tavsiye etmem. Şakak bölgesi saç çıkarmak için zaten zor bi bölge. Senin dökülmendeki birine önermem.
    Haftada 2 kullanım finasın yarılanma ömrü az olduğu için DHT'de dalgalanmalara yol açabilir diye düşünüyorum. Bu da yan etkilerin artmasına neden olabilir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimlerine tekrar baktım. Şuan dökülmen kesilmişse kullanmanı tavsiye etmem. Şakak bölgesi saç çıkarmak için zaten zor bi bölge. Senin dökülmendeki birine önermem.
    Haftada 2 kullanım finasın yarılanma ömrü az olduğu için DHT'de dalgalanmalara yol açabilir diye düşünüyorum. Bu da yan etkilerin artmasına neden olabilir.
    Haklısın ben önermiş gibi oldum sanırım ama yalnızca yanetki açısından irdeledim. dalgalanma faktörü sakat ama losyonla beraber seyrek finas kullanımında anrojen reseptörleri kapatıldığı durumda dht ve androjen dalgalanması etkisiz yada çok az etkili olur.

Yorumlarınız için teşekkürler.Saç tedavisi uzun ve meşakketli yol bu yolda zamanla mutlaka eklemeler ve çıkarmalar olacaktır ben şimdilik finas kartımı oynamak istemiyorum dediğim gibi dutast. eklemesi ve dermaroller gelince fark hızlanacaktır umarım kaldı ki 3 ay miracle'nin bahsettiği gibi henüz kısa bir süre sabırlı davranmak biraz mantıklı sanırım.Biraz sabırsız davranmamın sebebi kahkül dediğimiz ön bölgede seyrek bir görüntü var orası bi ilerlemeyiverdi acaba ekleme yapsam mı diye düşünmeye başladım ben de.İnş. bi kaç ay daha devam edeyim sadece topikal olarak.Yine de bu başlığı buraya bu vesile ile açmış olalım forumda bulunsun,bence üzerinde durulması gereken bir konu.Seyrek frekansla finasteride kullanımı ile ilgili deneyimi-görüşü-bilgisi vs. olanlar yazmaya devam etsin beyin fırtınası olsun

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DHT dalgalanması ciddden sıkıntılı bir süreç bana göre, düşünsenize her gün östro, testo, DHT, prolaktin hepsinin oranları değişiyor.Sen tansiyonun biraz düşünce ya da biraz çıkınca baş ağrısından falan ölüyorsun hormonlarda bu oldu mu çok daha tehlikeli.

Ben de önermem senin durumunda birine, ha illa oral bişeyler kullanıyım dersen hafta da 1 kez dut. kullan, yarılanma ömrü uzun olduğundan dalgalanmalar olmuyor.Ayrıca yan etkileri de daha az fin. göre.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DHT dalgalanması ciddden sıkıntılı bir süreç bana göre, düşünsenize her gün östro, testo, DHT, prolaktin hepsinin oranları değişiyor.Sen tansiyonun biraz düşünce ya da biraz çıkınca baş ağrısından falan ölüyorsun hormonlarda bu oldu mu çok daha tehlikeli.

Ben de önermem senin durumunda birine, ha illa oral bişeyler kullanıyım dersen hafta da 1 kez dut. kullan, yarılanma ömrü uzun olduğundan dalgalanmalar olmuyor.Ayrıca yan etkileri de daha az fin. göre.
    hocam dutasın yan etkileri finas'a göre daha mı az ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam dutasın yan etkileri finas'a göre daha mı az ?
    Daha az değil kesinlikle sadece bazı araştırmalarda finasa göre yanetkileri beklenildiği kadar fazla değil.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    proscar'ı 0.8den 1.25'e çıkardım günlük arkadaşlar inanılmaz karnım acıkıyor şeker hastası gibiyim henüz 2 gün oldu 1.25e geçeli ama bu yan etki midir ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Sayfa 1/2 12 SonSon