Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
160 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

SaçımınDoktoru Üyesi
    E sen bildigin kel bir insandan bildigin sacli bir insana evrilmissin hocam
    Ne diyelim masallah nazar degmesin devam boyle

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E sen bildigin kel bir insandan bildigin sacli bir insana evrilmissin hocam
    Ne diyelim masallah nazar degmesin devam boyle
    Amin Eh biraz saçlandım. Aslında bildiğin kelmişim. Darısı bu yolda uğraşan herkesin başına. Ama işin can sıkan tarafı ilaçlardan birini azaltmaya/kesmeye çalıştığım zaman işler kötüye gidecekmiş gibi hissediyorum. Yani fiziksel olarak belirtiler ortaya çıkıyor. Ama psikolojik bağımlılık da kötü ilaçlara.

Net gelişme var bunu tartışmaya bile gerek yok sen diğerlerine bakma abicim sanki biraz kıskanclık var... tedavinede gerileme görene kadar aynı tedavi devam başarılar..

Umarım saçlarınızı korumayı da başarırsınız. İnsan böyle mutlu oluyor, hevesleniyor ve hırslanıyor. Korumayı nasıl başarırız çnemli olan bu. Ben kafamda bunu daha netleştirmiş değilim.
    Miracle losyon sabah-akşam (1 kutu aldactone, yarım kutu diane 35, 1 dekort ampul)
    Minoxidil akşam
    Biotin-sabah, omega 3-gece

Hocam ketoral kremi tek olarak mı kullandınız yoksa içine bişeyler kattınız mı ? ( azalderm,avodart vs.)
    Miracle losyonun kokusu nasıl ? İçinde çok fazla madde var çünkü ?
    Saçlarınızın uzama hızı nasıl ?

Yer
    Ankara
    Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ketoral kremi tek olarak mı kullandınız yoksa içine bişeyler kattınız mı ? ( azalderm,avodart vs.)
    Miracle losyonun kokusu nasıl ? İçinde çok fazla madde var çünkü ?
    Saçlarınızın uzama hızı nasıl ?
    Öncelikle iyi dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. Sorulara gelince... Ketoral kreme herhangi bir şey katmadım. Ancak akşamları banyodan sonra önce kremi sürüyorum, 10 dakika sonra da losyonu sürüyorum. Losyon kokmuyor çünkü içeriğinden bemiksi çıkardım. Ancak ketoral ile birleşince hafif koku yapabiliyor o yüzden sabahları evden çıkmadan önce, eğer akşam ketoral krem sürmüşsem, saçımı yıkayıp çıkıyorum. (sabah yıkadıktan sonra tekrar losyon sürüyorum.)

Saçlarımın uzama hızı tepe bölgesinde, yanlara ve ense üstü bölgeye göre, hala yavaş sayılır. Ama sanırım yavaş yavaş eşitleniyor. Bu arada saçlarımı tekrar 1 numara kestim. Çünkü saç uzayınca tedaviyi uygulamak zorlaşıyor. Ayrıca dökülen teller de moral bozuyor. Saçınıza ciddi anlamda tedavi uygulayacaksanız saçlarınızı kısaltmanızı tavsiye ederim.

Saçları korumak işin zor kısmı. İlaçlara bağımlılık kısmı can sıkıyor. İlaçları kullandığınız sürece sorun yok ama nereye kadar?..

Saçımı ben bir kere kısa kestim o zaman da seyreklik çok belli olduğu için ciddi anlamda psikolojimi bozdu bu yüzden uzun tutuyorum en azından stres yapmamak için.
    Saçıma procapil losyon kullandım bana çok zarar verdi ilk 3 ay saçımı sürekli döktü saçım en seyrek dönemini yaşadı sağlam saçlarımı bile aldı ama ben faydası vardır diye bırakmadım çaresizlik psikolojisi işte sonra 1 ay maddi durumdan almadım o zamanlar saç dökülmem azaldı bu yüzden fobi oluştu miracle losyon bile kullanamıyorum çünkü hani şok dökülme yapar diye.
    Sadece ketoral kullanıyorum sizce faydası var mı ?

Bu arada hocam deneyimlerinizi paylaştığınız için sağolun İnşALLAH emeklerinin karşılığını alırsın.

Yer
    Ankara
    Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçımı ben bir kere kısa kestim o zaman da seyreklik çok belli olduğu için ciddi anlamda psikolojimi bozdu bu yüzden uzun tutuyorum en azından stres yapmamak için.
    Saçıma procapil losyon kullandım bana çok zarar verdi ilk 3 ay saçımı sürekli döktü saçım en seyrek dönemini yaşadı sağlam saçlarımı bile aldı ama ben faydası vardır diye bırakmadım çaresizlik psikolojisi işte sonra 1 ay maddi durumdan almadım o zamanlar saç dökülmem azaldı bu yüzden fobi oluştu miracle losyon bile kullanamıyorum çünkü hani şok dökülme yapar diye.
    Sadece ketoral kullanıyorum sizce faydası var mı ?
    Rica ederim, inşallah hepimiz emeklerimizin karşılığını bir gün alırız...

Daha önce de saç dökülmesiyle mücadele etmiştim ama kullandığım şeyler çok yetersizdi. Fazla bir deneyimim yok açıkçası ben de bu yola ciddi anlamda yeni çıktım. Yaşayıp görüyoruz.

Sadece ketoral bence hiçbir işe yaramaz. Hatta önceden okuduğum bazı şeyler var krem sürmenin saç köklerine iyi gelmeyeceği yönünde. (Bepanthen, bepanthol sürerek saçımı tedavi etmeye çalıştığım zamanlar da olmuştu.) Ama ketoralin içeriği bize lazım fakat yeterli değil.

Saçı kısa kesmek aslında daha iyi bir görünüm sağlıyor. Ben uzattığım zaman bak abartmıyorum bildiğin kelaynak kuşuna dönüyorum. Asıl moral bozan o. Kısa saç ne güzel oh mis her şeyi rahatça uygula, sür... Genç arkadaşlar uzun saçta ısrar etmesinler. Kökleri kendilerinde nasıl olsa, yine uzatırlar. Ama uzun saça bakım yapmak gerekir. Dönem dönem saçı kısa kesmenin ve tedavileri uygulamanın, saçın ömrünü uzatacağına inanıyorum.

Bu şok dökülme meselesi de benim için hala gizemini koruyor. Kulağa biraz şehir efsanesi gibi geliyor. Tabi ben yaşamadım bilemiyorum. Losyonu kullanmaya başladığım ilk günlerden itibaren dökülmem anında kesildi. Bir tane tel dökülmüyordu. Son 1 aydır hafif dökülme var ama böyle abartılacak bir durum yok. Çünkü eskiden nasıl döküldüğünü biliyorum. Ha ama şu var 1 yıl aralıksız minoxil kullanmıştım ve birden bıraktım. Sonraki yıl içinde inanılmaz saçlarım dökülmüş ben fark etmemişim...

Miracle losyon kullanın. (Aslında saç dökülmesi yaşayan genç yaşlı herkesin önce onu kullanması-denemesi lazım.) Hatta içindeki ilaçları 2'ye katlayıp bir losyon yapın 200 ml'lik şişeye. Ben onun şok dökülme yapacağını düşünmüyorum. Saça iyi gelirse yavaş yavaş içeriğini azaltırsınız. Ama sabredin ve bu sabrın minimum süresi 3 aydır ve sabah-akşam düzenli kullanım gerekir.
    Şunu da belirteyim 5 fıs 7 fıs diye insanlar detaylara takılabiliyor. Losyon şişesi tıkandığı için ben kapağı açıp neredeyse kafama boca ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Çok iyi sonuçlar, tebrik ediyorum..
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon