160 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

Threaded View

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Saçımdaki Gelişmeler

Siteyle tanışalı 13 gün olmuş ve dolayısıyla tedavime başlayalı...
    Bugün buradan herhangi bir fotoğraf paylaşmayacağım çünkü 5 gün önce saçımı kısa kestim. Tanışma sayfamda paylaştığım fotoğrafla bir karşılaştırma yapılması mümkün değil. Fakat buraya bugün yazmamı sağlayacak kadar heyecanlandıran bir gelişme mevcut.

25 temmuzda başladığım saç tedavisinden sonuç almaya başladım. Saçımın ön tarafında artık neredeyse boşluk diyebileceğim yerler vardı fakat şu anda tüyden daha kalın, saç formuna yakın şeyler boşlukları kaplamış durumda. Ayrıca genel olarak ışık altında aynaya bakınca, şakaklarda, sarı renkte bir sürü tüy de göze çarpıyor.

İmzamdaki tedaviye ek olarak 5 gündür de Avodart (her gün 1 tane) kullanıyorum. Ayrıca Bemiks, Evin ve Bepanthen (ampul) karışımından da ayrıca bir losyon yaptım. (Kutuların içinden çıkan bütün ampulleri Elseve Arginine D. x 3 losyonun içine kattım.) Ayrıca miracle losyonun içine 900.000 ünite d vitamini (3 ampul d-vit) ve 1 kutu minoksil ekledim. Ayrıca Prozinc Plus losyona da başladım. 3 ayrı losyonu kendime göre ayarlayıp sabah öğle akşam 10'ar püskürtme şeklinde kullanıyorum. Bazen üst üste de sıkabiliyorum, bazen arada 2 saat oluyor. Yani kullanılan malzeme çok olunca belirli bir düzen olmayabiliyor. Ama kullandığım şeyler bunlar ve aksatmıyorum.

Biliyorum 13 gün bu işin hiçbir şey. Çünkü bu saçlar 12 yıldır dökülüyor... İnanıyorum ki 1-2 ay sonra tatmin edici bir fotoğrafı paylaşabileceğim.
    Konu Kemairon tarafından (07.08.2016 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.