Sayfa 9/16 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
160 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Saçımdaki Gelişmeler

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu saçlardan çok mükemmel sonuç alınır ama biraz daha agresif bir tedavi şart mesela miracle losyon yanına cell losyon, dermastamp ve günlük minimum 15-20 dk masaj, biraz da oraldan doğal yollarla destek.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı necroshine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saçlarınız toparlanma potansiyeline sahip bence disiplini bırakmamalısınız, disiplin olmadan bu illeti mevcut durumda maalesef yenemiyoruz. Sizinkinden biraz daha sıktı benim saçlarım, yaklaşık 2,5 yıldır hiç bırakmadım, zaman zaman çok dökülmeler oldu kel kalma derecesinde. Tedavinize seti ya da cell losyonu ekleyin kesinlikle ve de iğnelemeyi. 5-6 aydır stabil halde saçlarım artık şiddetli gerilemeler olmuyor. Yaşım 37 bu arada. Miracle beye teşekkür ediyorum yardımları için tekrardan.
    1 yıldır uğraşıyorum, büyük beklentiler içinde değilim artık. Yıllar sonra hiçbir şey yapmamış durumuna düşmemek için tedaviye basit şekilde devam edeceğim. Dermaroller ile birlikte losyonu kullanacağım. Haftada 2 kere uygularım sanırım.

Yer
    Ankara
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu saçlardan çok mükemmel sonuç alınır ama biraz daha agresif bir tedavi şart mesela miracle losyon yanına cell losyon, dermastamp ve günlük minimum 15-20 dk masaj, biraz da oraldan doğal yollarla destek.
    Miracle losyonla bir süre devam etmek istiyorum. Eğer "tamam, saçlar daha iyiye gidiyor" şeklinde bir hisse kapılırsam o zaman yüklenebilirim. Ama daha yeni dutasteride'i bıraktım. Ağız yoluyla kullanmayı düşünenlere ve yeni başlayanlara da uzak durun derim. Bu sıcakta korse atlet giymek zorunda kalıyorum. Göğüs ve göbek çok yağlandı. Onlara gelecekten mesajım olsun.
    Doğal yollardan kapsül şeklinde bir şeyler sonradan düşünebilirim. Yeşil çay, vitamin destekleri, yosun tabletleri vs gibi. Ama ot kaynatıp içmem. Tembelim biraz...

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç dökülmesi için finas vb ilaç kullanan arkadaşlara polen kullanmasını tavsiye ederim vücutta pekçok görevi olan DHT nin görevlerinden birisi de östrojen antagonisti olması malum dolayısıyla serumda dht baskılamak östrojenin yükselmesine bu da göbek ve meme çevresinde yağlanmaya dolayısıyla telafisi zor bir durum olan jinekomastiye neden olmakta daha çok yağlanma daha fazla östrojene o da daha fazla yağlanmaya şeklinde bir kısır döngü oluşmakta bu konuda polen çok iyi bir çözüm arkadaşlar.Ayrıca saç dökülmesine çare ve yeni saç çıkışı için de propolis çok özel bir gıda takviyesi bunu da not düşmüş olayım.
    Küçük bir tecrübe :3 haftadır belirlediğim tedavime devam ederken saçlarda istediğim ipeksi yumuşaklığı bir türlü yakalayamamıştım bugün elma sirkesinde bir hafta kadar bekelettiğim polen losyonunu uyguladım saçlarıma sonuç inanılmaz bir yumuşaklık....
    Konu Kazakcemil tarafından (05.07.2017 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yer
    Ankara
    Çok eskiden zaman zaman bu karışımları kullanmıştım ancak saç için değil, öylesine... 2 Markanın propolisini gözüme kestirdim. Birisi bal, polen, arı sütü, propolis karışımı diğeri de kapsül (ekstre) şeklinde. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Yer
    Ankara
    Losyonsuz, flaşsız çekim. Saçlar uzayınca ne yazık ki vaziyet böyle oluyor. 1 yıl uğraşmasam belki bu da olmayacaktı. Peki uğraştığıma değdi mi?....

https://i.hizliresim.com/lW61RJ.jpg

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Losyonsuz, flaşsız çekim. Saçlar uzayınca ne yazık ki vaziyet böyle oluyor. 1 yıl uğraşmasam belki bu da olmayacaktı. Peki uğraştığıma değdi mi?....

https://i.hizliresim.com/lW61RJ.jpg
    Başlangıçta ki gibi kısa kestirirsen hatırı sayılır bir fark oluşacağını düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yer
    Ankara
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlangıçta ki gibi kısa kestirirsen hatırı sayılır bir fark oluşacağını düşünüyorum.
    Muhtemelen iş ona doğru gidiyor. Bu haliyle sadece moral bozuyor saçlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    dermastamp ve masaj yokmu

Yer
    Ankara
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dermastamp ve masaj yokmu
    Dermaroller var. Ancak saç bu haldeyken uygulamak kolay olmuyor. Saç seyrek olsa bile uzunluğu sıkıntı yaratıyor... En kısa zamanda kısaltacağım. Masajı da haftada 2 kere 10-15 dk karışık bakım yağıyla yapıyorum.

Bu arada 3 haftadır spor salonuna gidiyorum. Benim zaten bir spor geçmişim var. O yüzden baya yoğun çalışıyorum. Sporcu besinleri de kullanıyorum. O jinekomastiden ve göbekten kurtulabildiğim kadar kurtulacağım. Ancak gözlemlediğim kadarıyla fazlaca saçım dökülmeye başladı.

Sayfa 9/16 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon