Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Geçmişte yaşadıklarım ve saç dökülmem

Yeni Üye

Geçmişte yaşadıklarım ve saç dökülmem

Merhaba arkadaşlar forumla 2014 yılında tanıştım fakat saçlarımım gittikçe kötüye gitmesiyle bu aralar daha da aktif olmaya başladım.

Saç seyrekleşmem 4 5 yıl öncesine dayanıyo.
    Bugün aklıma bişey geldi ne kadar ilgisi var bilmiyorum fakat bundan 4 5 sene önce saçlarım şimdikine göre çok daha iyiydi. Özellikle yaza doğru sabahları burun tıkanıklığı hapşırık gözlerde kanlanma hadisesi baş gösteriyor doktora gidip sprey alıyodum kullandığım sürece geçiyo sonrasında aynı terane bundan sonra da ciddi bi seyrekleşme başladı.

4 ay miracle 2 ay cel kullandım saç kalınlaşması olarak fark etti fakat bu süreçte biraz daha geriye gitti.

Cel ve miraclenin içinde dht baskılayıcıları vardı. Benim sorunum sırf dht ile değil de başka bir faktör ile de mi etkili acaba?

Birde oral levocetirizine eklemen çok iyi etki yapabilir allerjik bir süreç saçlarını etkiliyor görünüyor ki zaten levocet pgd2 de baskılar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde oral levocetirizine eklemen çok iyi etki yapabilir allerjik bir süreç saçlarını etkiliyor görünüyor ki zaten levocet pgd2 de baskılar.
    hemen ekleyim üstat.

ALERINIT 5 MG ile başladım lakin minoxa allerset eklemiştim pgd2 inhibesi için.

Bunu günşarı mı alsam?
    Konu sasasami tarafından (14.08.2016 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

Alıntı sasasami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemen ekleyim üstat.

ALERINIT 5 MG ile başladım lakin minoxa allerset eklemiştim pgd2 inhibesi için.

Bunu günşarı mı alsam?
    Levocetirizine ekle önerdiğim bir kaç arkadaşta çok iyi geri bildirimler var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim alerinitin etken maddesi levocetirizine zaten

Yeni Üye
    Alıntı hercai_bjk1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim alerinitin etken maddesi levocetirizine zaten
    Evet levo içerdiği için onu aldım. Bakalım nasıl etki edecek 2 ay süre veriyorum. Cel ve minox kullanıyorum saçı her gün duruluyorum 2 güne bir de şampuanla yıkıyorum.

Acaba her gün mü şampuana dönsem?

Benim de özellikle kuru havalarda ve havasız ortamlarda burnum çok tıkanır, alerjik reaksiyondan dolayı kalıcı et büyümesi olduğu söylendi 2 kere ameliyat oldum ancak tekrar etti. Sprey antihistaminik kullanımı biraz çare oluyor özellikle kış aylarında. Saçlarımdaki sorunun allerjik reaksiyonla alakalı olabileceğini düşünüyorum, norwooda uymayan genel seyreklik var bende. Bu yıl boyu süren alerjinin neden olabileceğini düşünüyorum. Ancak zararı olmayan uzun dönemli bi antihistaminik bulamadım. Levo uzun süre kullanılabilir mi?

Levocetirizine ekle önerdiğim bir kaç arkadaşta çok iyi geri bildirimler var.

Hocam benim bünyem de alerjik sürekli hapşırıyorum falan bu ilacı almayı düşünüyorum bünyeye yük yaratmasın ? belirgin yan etkileri var mıdır

Alıntı Dirty mind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim bünyem de alerjik sürekli hapşırıyorum falan bu ilacı almayı düşünüyorum bünyeye yük yaratmasın ? belirgin yan etkileri var mıdır
    Tabi ki ağır bir ilaç değil allerjik reaksiyonları düzelten ilaçlar genellikle çok iyi tolere ediliyor ancak herkes kendisi sorumludur bu tür tüketimlerde gerekli danışmayı yapınız yetkli yerlere herkesin bünye farklı.

Yeni Üye
    Tabi ki ağır bir ilaç değil allerjik reaksiyonları düzelten ilaçlar genellikle çok iyi tolere ediliyor ancak herkes kendisi sorumludur bu tür tüketimlerde gerekli danışmayı yapınız yetkli yerlere herkesin bünye farklı.
    Üstat yıkama işini nasıl yapıyım. Haftada 2 kere konazol kullanıyorum. 1 kerede sebamed. Her gün duruluyorum
    Günde 3 kere de losyon kullandığıma göre içersindeki alkol zarar veriyo olabilir. Her gün şampuanlamsnın da yanlış olduğunu biliyorum. Sizce nasıl yapmalıyım?

Sayfa 1/2 12 SonSon