Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
108 sonuçtan 101 ile 108 arası

Konu: 17 yaşındayım bugün proscar tedavime başlıyorum 03.10.2016

Yeni Üye
    Alıntı mehmetalik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba. Yolunda giden ve gitmeyen şeylerden bahsetmek istiyorum zira 1.5 senedir kullanıyorum bu yaşımla.
    Olumlu tarafı
    -Saç dökülmem tam kesilmiş olmasa da az sayılır ama hala günde 50-60 tel dökülüyor yaklaşık.(Sınav stresinin de tetikledigini dusunuyorum bu yil.)
    Olumsuz tarafı
    -Sakal gelişimim 1.5 yıldır ilerlemedi.(Bu konuda tavsiyenizi bekliyorum.)
    -Çok az vücut yaglanmam var ama hala vücudumdan memnunum.

Tavsiylerinizi bekliyorum benim için çok önemli, teşekkürler.
    Bende 17 yaşından 19 yaşıma kadar 1/5 proscar kullandım saç anlamında çok faydasını gördüm . Herhangi cinsel ve mental yan etki yaşamadım, Baldır kıllarım seyreldi. ilk başladığımda Sakal sadece çenede çok az vardı 2 senede sakalım çok az arttı ilacı bırakalı 4 ay oldu boyunda ve favorilerde sakal çıkmaya başladı göğüs kıllarım vs. çıkmaya başladı seyrelen baldır kıllarım tekrardan gürleşti galiba görünür yan etkileri benden gitti fakat bazı insanlarda geri dönülmez etkiler bırakıyor. Bence ne olursa olsun kullanılmaması gereken bir ilaç.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamı yalan yanlış şeylerle korkutma.Ben fin kullandığım dönemdede kas kütlemi gücümü arttırdım.Evet normalden biraz daha fazla yağlanıyor vücut o doğru ama kas büyümesinde dht nin etkisi yok denecek kadar az.evet bu ilaç totalde iyi olmayabilir ama kadında yapmaz.Kimseye kullanmasını önermiyorum.östrojen testo dengesi bozulursa cinsel sıkıntılarda çıkabilir bu durumda bırakmalı.Vücudum su toplamıştı ostroya bağlı bir haftadır düşük sodyum düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti ile suyu atmaya başladım yağlarda aynı diyetle bir güzel yakılır.jinekomasti belirtisi veya cinsel problemler görülürse ilaç bırakılmalı.
    Ahaha yahu kardeşim kas kütlesine dhtnin nasıl etkisi olmasın steroid nedir bir araştır özellikle anabolik streoid nedir araştır. Bilmediğin konularda fikir üretme. Gelişimine etki eden şey kas kütlesine etki etmez mi sanıyorsun. Dht ve testo vucudun erkek vucudunun temel ögeleridir. Cinsel organdan tut ruh haline kadar her şeye etki eder. Aksine korkmasin diye diğer detaylari yazmadim ucu çok kötü yerlere gider yoksa.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ha şunu da belirteyim bazı rus ve usa menşeiili dht peptid kremleri vardır boy ve cinsel organ uzatmak icin yani dhtnin etkilerini kücümsemeyin. İnanmayan varsa uzun süre oral antiandrojen kullansın ileride ne demek istediğimi anlayacak. Şu an bir şey yok diye 3 5 sene sonra da olmayacak anlamına gelmiyor.

Soguk su icmek bile organlara zarar verirken böyle bir seyin zarar vermemesi mumkun değil. Kendinizi kandırmayın.

Topikale devam.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de biraz daha korkutayım oral antiandrojen kullanan biri olarak. Yaşın sebebiyle kendine başka bir şekilde kalıcı olarak zarar verebilirsin. İleride çocuk sahibi olmak istersen ya bu mümkün olmaz ya da doğacak çocukların sakat olarak dünyaya gelir. Kimse bunlardan bahsetmiyor. Ha benim böyle bir derdim yok...
    Arkadaşlar doktor veriyor o kadar insan kullanıyor iyidir bu kadar zarari yoktur diye düsünüyor. En basitinden oral androjen yuzunden intihar eden binlerce insan var yazin google a bakın. Yazık günah yahu kendinizi bitiriyorsunuz

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar doktor veriyor o kadar insan kullanıyor iyidir bu kadar zarari yoktur diye düsünüyor. En basitinden oral androjen yuzunden intihar eden binlerce insan var yazin google a bakın. Yazık günah yahu kendinizi bitiriyorsunuz
    Antidepresan kullandığım halde psikolojiyi çok zorluyor. Bunu yok saymak imkansız. Ancak o kadar uzun zamandır (on yıllar) depresyonla ve başka şeylerle mücadele ediyorum ki... Zaten yıllardır bıkmışım hayattan, yaşamak da istemiyorum. (Eh biz boşuna mı kel olduk?..) Ama intihara yönelik bir düşüncem hiç olmadı. Bir söz vardı, acı patlıcanı kırağı çalmaz. Sorun yok yani. Bu arada sportif performans da oldukça etkileniyor. Dün koşmaya çıktım 5 km'yi zor tamamladım. Antrenmansızlık da var tabi ama normalde göğüs üzerinde böyle sıkıntı oluşmaz bende. Kas güçsüzlüğü de oluyor bacaklardan anlaşılıyor. Korkum kalbin zayıflaması...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antidepresan kullandığım halde psikolojiyi çok zorluyor. Bunu yok saymak imkansız. Ancak o kadar uzun zamandır (on yıllar) depresyonla ve başka şeylerle mücadele ediyorum ki... Zaten yıllardır bıkmışım hayattan, yaşamak da istemiyorum. (Eh biz boşuna mı kel olduk?..) Ama intihara yönelik bir düşüncem hiç olmadı. Bir söz vardı, acı patlıcanı kırağı çalmaz. Sorun yok yani. Bu arada sportif performans da oldukça etkileniyor. Dün koşmaya çıktım 5 km'yi zor tamamladım. Antrenmansızlık da var tabi ama normalde göğüs üzerinde böyle sıkıntı oluşmaz bende. Kas güçsüzlüğü de oluyor bacaklardan anlaşılıyor. Korkum kalbin zayıflaması...
    Spor salonuna git hocam supplementlere başla vucut kendini bir sure sonra toparlamaya çalışır.

Ben asla oral bir sey kullanmadim topikal+iyi beslenme+supplement+balik yagi d vitamini+masaj+dermaroller ile her insanin güzel sonuc alacagini dusunuyorum. Kendimden biliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahaha yahu kardeşim kas kütlesine dhtnin nasıl etkisi olmasın steroid nedir bir araştır özellikle anabolik streoid nedir araştır. Bilmediğin konularda fikir üretme. Gelişimine etki eden şey kas kütlesine etki etmez mi sanıyorsun. Dht ve testo vucudun erkek vucudunun temel ögeleridir. Cinsel organdan tut ruh haline kadar her şeye etki eder. Aksine korkmasin diye diğer detaylari yazmadim ucu çok kötü yerlere gider yoksa.
    bilmediğim konu mu ? 3 yıldır powerlifting sporunun içindeyim 1-2 yarışmayada katıldım ve ben her şeyin bilimsel yönüünü araştırırım.DHT testoya göre çok daha kuvvetli 3-5x katı kadar ancak kaslarda yok denecek kadar kadar az çok anlamsız düzeyde dht aktivitesi var sebebi ise 5-ar yok veya çok çok az kaslarda.Kanla kasa taşınan dht de 3a-hsd ile deaktif ediliyor.Yani kaslarda baba hormon testosterondur.proviron gibi dht türevi steroidler anabolik olarak değil kür yüzünden
    Artan ostrojenik yan etkilere karşı anti östrojenik etkisinden dolayı kullanılır.Kürlerde ana anabolik testodur.Testosuz aas kürü olmaz.Velhasıl kelam , 5-ar inhibitörü ilaçların doğrudan kas hipertrofisine yani kas büyümesine hiç bir etkisi yoktur.Sadece mental bakımdan dht daha iyi hissettirebilir buda daha iyi bir antreman çıkarılmasına yardımcı olur.Bu arkadaş erken başlamış gelişimi bitmemiş olabilir (Kemik,vücut kılı , ses) bu ilaçları kullanmayı önermiyorum ama kafaya koyduysanızda en azından gelişim bitene kadar bekleyin.Siz burda felaket tellallığı yaparak onun placeboya girmesinede yardımcı oluyorsunuz
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3a-hsd enzimini araştırın sorunun cevabı ordadır
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011