Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
108 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 17 yaşındayım bugün proscar tedavime başlıyorum 03.10.2016

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Tabi ki saçlarını en iyi sen bilirsin ama şu anda görünürde bir sıkıntı yok. İlaç kullanmaya başlarsan ilacı bıraktıktan sonra (illa ki bir şekilde bırakacaksın) saçlarını dht'ye karşı savunmasız bırakacaksın. Saçların o zaman mahvolabilir. Gün ışığında çekilen fotoğraflarda artık seyreklik fark etmeye başladığın zaman ilaç kullanmaya başla. Yaşın çok genç ben bile ağız yoluyla bu tür ilaçları kullanırken korkuyorum. Bırakıp bırakmama konusunda kararsızım. 20'li yaşlara gel ondan sonra durumu değerlendir. Genç arkadaşlar çok acele ediyorlar...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya abicim kafayı mı yedin sen.Saçında hiçbir şey yok neyin tribine giriyon sen.Kendi kendine saçlarını berbat edeceksin boş yere.Git al ısırgan otunu saçları yıka,git düzenli iyi beslen boş işlerle uğraşma.Sonra kafanı duvarlara vurma.Daha 17 yaşındasın ve saçlarında hiçbir şey yok.

Sizler böyle deyince arada kaldım.Şimdilik proscar dolapta beklesin biraz o zaman...

Yahu kardesim sen neyin panigii yapiyosun. senin yasinda seninkinin yarisinidan fazlasii kaybetmis elemanlar var.. yasim 32 ben bile proscar dan korkuyorum ama carem kalmadigi icin basladim.. etme gozun sevem yazik etme kendine.. dogal yaglarla koruyabilirsin..
    Miracle Losyon (Sabah/Akşam)
    Dermaroller (Haftada 1 kere)
    Yeşil çay, Siyah Kuru Üzüm, Kabak Çekirdeği (Hergün)
    Orjinal Yılan Yağı (Haftada 1 kere)

Moderatör
    saçın proscarlık değil.genel bi tahlilden geçtikten sonra doğal tedavilere yönel.
    -Elma sirkesi
    -Masaj
    -Dermaroller
    -Yağ bakım
    -Aşırı temizleyen sabun şampuan tercih etme.Bitkisel fazla köpürmeyenleri tercih et.En az 3 günde bir yıka.

gıda alerjin de olabilir yediklerini test et.Yüzüne şampuan sabun sürme.Arada Maden suyu elma sirkesi karısım ve pamuk yardımı ile yüzünü sil.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim saçda gram açılma yok tedaviye gerekde yok. Konunun yoruma kapatılmasını rica ediyorum Bu gibi arkadaşlar ilerde sorun yaşarlarsa yaşamaya başlarlarsa konu açabilirler. Açıkça konuşmak gerekirse hiçbir tedavi vs. de uygulama güzel bir şampuan kullan yeter. Boşuna yorum fazlalığı olmasın ve önemli konular altda kalmasın arkadaşlar. Lütfen..
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Yeni Üye
    17 yi bırak 18 - 19 yaşta bile proscar yada muadilleri kullanamazsın, büyümeni gelisimini durdurur, ufacık yaşta bulaşma bu ilaca. Saçında dökülme oluyosa da oluyodur sıkıntı yapma, 20 yaşında dökülme olmuş olsa bile geri dondurursun 17 yasina merak etme. Sakın kullanma bu yaşta.

Tavsiyelerinizle başlamaktan vazgeçtim.Bakalım zaman ne gösterecek.Teşekkürler.

Saçların daha fazla dökülmesine dayanamayıp yaklaşık 1/8 ile başladım gelişmeleri sizlerle paylaşırım,iyi forumlar..

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı mehmetalik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçların daha fazla dökülmesine dayanamayıp yaklaşık 1/8 ile başladım gelişmeleri sizlerle paylaşırım,iyi forumlar..
    Artık bize bir şey demek düşmez sen kararını vermişsin. Umarım istediğin sonucu alırsın.

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon