Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesine Karşı Karanfil

Saç Dökülmesine Karşı Karanfil

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com (2).jpg
Görüntüleme: 423
Büyüklüğü:  38.3 KB (Kilobyte)
ID:	574
    Karanfil özellikle yemeklerden sonra ağıza ferahlık vermek ve çaylara güzel bir aroma katılması amacıyla kullanılan bir baharat. Ancak son dönemlerde saç dökülmesinde oldukça kullanılmaya başlandı.Etki mekanizması tam olarak açıklanmamış olsa da içeriğinde omega3 olduğu biliniyor. Omega3 saç ve cilt sağlığı için oldukça önemli bir yağ asidi .Omega3 ün bir başka etkisi ise saç sağlığını kötü etkileyen ve dökülmeye sebep olan pgd2 proteinini etkisiz hale getirmesi. Bu hormon/protein vücudumuzda salgılanmakta ve inflamasyon beraberinde saç dökülmesine sebep olmakta. Ayrıca karanfil oldukça uyarıcı bir etken ve saç köklerini uyarıcı ve büyüme artırıcı maddelerde içermekte.

Saç Dökülmesinde örnek bir Karanfili uygulamasını Şu Şekilde Uygulayabilrisiniz;

10 gr kuru karanfil1 litre kaynamış su içerisinde atılarak 1 saat beklenir. Daha sonra demlenmiş olan içerikten karanfil çıkarılarak hergün yada gün aşırı temiz saça masajla uygulanır.

Siz hiç karanfil kürü yaptınız mı ? etkisinden memnun oldunuz mu ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com (2).jpg
Görüntüleme: 423
Büyüklüğü:  38.3 KB (Kilobyte)
ID:	574
    Karanfil özellikle yemeklerden sonra ağıza ferahlık vermek ve çaylara güzel bir aroma katılması amacıyla kullanılan bir baharat. Ancak son dönemlerde saç dökülmesinde oldukça kullanılmaya başlandı.Etki mekanizması tam olarak açıklanmamış olsa da içeriğinde omega3 olduğu biliniyor. Omega3 saç ve cilt sağlığı için oldukça önemli bir yağ asidi .Omega3 ün bir başka etkisi ise saç sağlığını kötü etkileyen ve dökülmeye sebep olan pgd2 proteinini etkisiz hale getirmesi. Bu hormon/protein vücudumuzda salgılanmakta ve inflamasyon beraberinde saç dökülmesine sebep olmakta. Ayrıca karanfil oldukça uyarıcı bir etken ve saç köklerini uyarıcı ve büyüme artırıcı maddelerde içermekte.

Saç Dökülmesinde örnek bir Karanfili uygulamasını Şu Şekilde Uygulayabilrisiniz;

10 gr kuru karanfil1 litre kaynamış su içerisinde atılarak 1 saat beklenir. Daha sonra demlenmiş olan içerikten karanfil çıkarılarak hergün yada gün aşırı temiz saça masajla uygulanır.

Siz hiç karanfil kürü yaptınız mı ? etkisinden memnun oldunuz mu ?
    BnymN ve ben kullanmıstık o hala devam ediyor hatta kullanmaya ben 3-5gün kullanmıstım kaşıntıya çok iyi geliyor

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BnymN ve ben kullanmıstık o hala devam ediyor hatta kullanmaya ben 3-5gün kullanmıstım kaşıntıya çok iyi geliyor
    Saç dökülmesine karşı bir etkisimi gözlemleme şansı oldu mu ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç dökülmesine karşı bir etkisimi gözlemleme şansı oldu mu ?
    hocam olduysa da süre 3-5 gün oldugundan gözlemlemek zor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben kullandım. Bir haftalık her gün kullanımda saçlarımı çok kuru ve sert yapınca bıraktım. Diğer etkilerini gözlemleyecek vakit olmadı ama kullanıldığı anda bile saça hacim veren bir etkisi var.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam benim ilk saç dökülmesiyle mucadelem karanfil kürü ile baslamisti.yaklasik 6 ay gibi bir sure kullanmistim.faydası gerçekten var.ve hemen de etkisini göstermişti.iki uç gün içinde sac dokulmem banyoda bariz fark etmişti.kullanmadan önce banyodaki suzgecde 70-80 sac teli görürken kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra yine ayni şekilde gozlemledigimde 20-25 sac teli görmüştüm.gerçekten faydasini gördüm ben.birde antioksidan özelliği de var bildiğim kadarıyla. Şuan kullanmıyorum.ama tavsiyemn en azindan durulama suyu olarak kullanilmasi ve saci kendi haline birakip kuruması yönünde.(hic firsat bulamiyorsak en azindan boyle yapmak)
    Konu uzman tarafından (16.09.2014 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmişte düzensiz bir şekilde kullandım,bundan dolayı etkisini gözlemleyecek bir tecrübem olmadı,fakat eylül 1'den itibaren yeni tedavime paralel olarak iki güne bir ısırganla dönüşümlü şekilde kullanıyorum,kesinlikle dökülmeye iyi geliyor,tedavide kullandığımız,minox gibi cildi olumsuz etkileyen maddelerin zararlarını minimize ediyor.
    Ben tedaviden sonra saçımı yıkayıp temiz saça uyguluyorum ve akşamki tedavime kadar kafamda kalıyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim ilk saç dökülmesiyle mucadelem karanfil kürü ile baslamisti.yaklasik 6 ay gibi bir sure kullanmistim.faydası gerçekten var.ve hemen de etkisini göstermişti.iki uç gün içinde sac dokulmem banyoda bariz fark etmişti.kullanmadan önce banyodaki suzgecde 70-80 sac teli görürken kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra yine ayni şekilde gozlemledigimde 20-25 sac teli görmüştüm.gerçekten faydasini gördüm ben.birde antioksidan özelliği de var bildiğim kadarıyla. Şuan kullanmıyorum.ama tavsiyemn en azindan durulama suyu olarak kullanilmasi ve saci kendi haline birakip kuruması yönünde.(hic firsat bulamiyorsak en azindan boyle yapmak)
    Hocam nasıl kullanıyordunuz
    Ben bugün 1çay bardağına 10 tane attım
    Rengi çok açıktı sonra karanfili toz haline getirdim
    Döktüm rengi koyulaştı .karanfili direk atınca etken maddeler direk Geçmiyor
    Gibi geliyor bana.toz haline getirmek en iyisi gibi
    Siz nasıl uyguluyordunuz

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lahburger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam nasıl kullanıyordunuz
    Ben bugün 1çay bardağına 10 tane attım
    Rengi çok açıktı sonra karanfili toz haline getirdim
    Döktüm rengi koyulaştı .karanfili direk atınca etken maddeler direk Geçmiyor
    Gibi geliyor bana.toz haline getirmek en iyisi gibi
    Siz nasıl uyguluyordunuz
    Ben yarım litre suyu cam kavanoza doldurup içine de bir cay bardağının yarısı kadar karanfili ekliyorum.2-3 gün karanlık bir ortamda bekletip süzüyordum.nette okuduğum böyleydi. Sonra.parfüm şişesine koyup genis seyrek tarakla fisfislayip arkaya doğru tariyordum.iyice islanana kadar yapıyordum.sonra yarim saat bekleyip bir kez daha yapıyordum. Erstesi günde duruluyordum veya yikiyordum sampuanla.şuan da kullaniyorum.hic olmazsa haftada 2 kere uyguluyorum..hergun uygulamak daha etkili bence.ama malum benim kullandığım etken cok.onun icin haftada 2 yada 3 kez kullaniyorum.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yarım litre suyu cam kavanoza doldurup içine de bir cay bardağının yarısı kadar karanfili ekliyorum.2-3 gün karanlık bir ortamda bekletip süzüyordum.nette okuduğum böyleydi. Sonra.parfüm şişesine koyup genis seyrek tarakla fisfislayip arkaya doğru tariyordum.iyice islanana kadar yapıyordum.sonra yarim saat bekleyip bir kez daha yapıyordum. Erstesi günde duruluyordum veya yikiyordum sampuanla.şuan da kullaniyorum.hic olmazsa haftada 2 kere uyguluyorum..hergun uygulamak daha etkili bence.ama malum benim kullandığım etken cok.onun icin haftada 2 yada 3 kez kullaniyorum.
    Hocam bende sizin yöntemi düşünüyorum
    Ama karanfilleri parçalara ayırarak .böyle daha iyi
    Geçiyor gibi .sağolun

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler