Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
153 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Yağlanması ve Dökülmesi Tedavisi

Saç Yağlanması ve Dökülmesi Tedavisi

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 1348
Büyüklüğü:  56.0 KB (Kilobyte)
ID:	577

Saç yağlanması her 3 kişiden birinde görülen yaygın bir problem. Peki saçlarımızın yağlanması anormal bir durum mu ? Bu sorunun yanıtına hem evet hemde hayır olarak cevap verebiliriz. Öncelikle neden normal bir durum olduğunu irdeleyelim. Aslınla yağlanma dediğimiz oldu saç köklerinde yer alan salgı bezlerinden salgılanan saç ph sını ve cilt elastikiyetini sağlayan sebum adı verilen bir sıvı ve bunun salgılanması doğal bir aktivite. Ancak bu salgı artmaya başladıkça günlük hayatımızı anormal etkilemeye başlamakta, hem kozmetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmakta hem de temizlik hissi açısından bizi kötü hissetirmekte. Bu noktadan sonra saç yağlanması anormal olmaya başlamakta.

Peki neden sebum fazla salgılanır ? bunun cevabı aslında çeşitli ancak buna çok büyük oranda saç folükülündeki androjen reseptörlerinde yatıyor. Androjen(Erkeklik Hormonları)reseptörleri kişiden kişiye değişen oranlarda az ya da çok bulunmakta. Bu reseptörler androjen ve dht çokluğunda ve/veya reseptör çokluğunda, bu reseptörlere bağlanan androjen hormonları sebum salgı bezlerinde aktiviteyi artırarak yağlanmayı artırmakta. Üstelik bu hem erkekler için hemde kadınlar için geçerli. Bir çok ürün ve ilaç denediniz ama işe yaramıyorsa çözüm çok büyük ihtimalle androjen üretimi ve bunun saç köklerindeki reseptörlere bağlanması ile ilgili.

Burada artık tedavi yolu için en önemli seçenek androjenlerin ve dht aktivitesinin azaltılmasından geçiyor. Bu durum kadınlarda kolay ancak erkeklerde tüm vücutta androjen baskılamak büyük sorunlara yol açabiliyor. Kadınlarda doğum kontrol ilaçları ve antiandrojenler daha rahat kullanılsa da yanetki sorunları hanımlarda da sorun oluşturabiliyor. Ancak lokal olarak saç derisinde androjen faaliyetini azaltmak çözüm olabilir ve oluyorda. Erkek tipi saç dökülmesinde başarı ile kullandığımız anti androjen losyonumuz saç yağlanmasını neredeyse ilk günden itibaren bitiryor ve konu başlığına ilham veren de bu çözümümüz oldu açıkcası.

Saç yağlanmasında bir başka ikincil sorun ise saç dökülmesi. Malesef saç dökülmesine neden olan dht ve androjenler aynı zamanda saç dökülmesinede yol açmaktadır. Nitekim saçı yağlanıpta dökülmeyen insan neredeyse yok gibidir. Saç yağlanması ile saç dökülmesi birbiri ile ilişkili sanılsa da aslında biri diğerinin sebebi değil ikiside bir sebebin sonucu. Yani iki soruna da sebeb olan şey dht ve androjen hormonları. Dolayısı ile saç dökülmesine iyi gelen bir ürün çok büyük ihtimalle yağlanmayı, yağlanmaya iyi gelen bir ilaç ise saç dökülmesine iyi gelecektir. Kullandığımız antiandrojen losyonu şu linkten inceleyebilirsiniz.http://www.sacimindoktoru.com/basari...ac-cikisi.html

Şimdi bu bilgiler ışığında saç yağlanmasına iyi gelecek çözüm önerilerini sıralamak istiyorum.

Erkekler için : 1- Topikal Antiandrojen (en güvenilir yöntem)
    2- Topikal Finasteride
    3- Topikal Doğal Dht Önleyiciler
    4- Oral Finasteride (önerilmez)
    5- Oral Doğal Dht Önleyiciler (dikkatli kullanılmalı)

Kadınalr için: 1- Topikal Antiandrojen (Doğum kontrol hapları,Aldactone vb.)
    2- Oral antiandrojen (Doğum kontrol hapları,Aldactone vb.)
    4- Oral Finasteride (hamilelere kesinlikle önerilmez)
    5- Oral Doğal Dht Önleyiciler (dikkatli kullanılmalı hamilelere önerilmez)

Siz de bu problemi yaşadınız mı ? Siz ne önerirsiniz ?
    Konu Miracle tarafından (16.09.2014 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 1348
Büyüklüğü:  56.0 KB (Kilobyte)
ID:	577

Saç yağlanması her 3 kişiden birinde görülen yaygın bir problem. Peki saçlarımızın yağlanması anormal bir durum mu ? Bu sorunun yanıtına hem evet hemde hayır olarak cevap verebiliriz. Öncelikle neden normal bir durum olduğunu irdeleyelim. Aslınla yağlanma dediğimiz oldu saç köklerinde yer alan salgı bezlerinden salgılanan saç ph sını ve cilt elastikiyetini sağlayan sebum adı verilen bir sıvı ve bunun salgılanması doğal bir aktivite. Ancak bu salgı artmaya başladıkça günlük hayatımızı anormal etkilemeye başlamakta, hem kozmetik açıdan kötü bir görüntü oluşturmakta hem de temizlik hissi açısından bizi kötü hissetirmekte. Bu noktadan sonra saç yağlanması anormal olmaya başlamakta.

Peki neden sebum fazla salgılanır ? bunun cevabı aslında çeşitli ancak buna çok büyük oranda saç folükülündeki androjen reseptörlerinde yatıyor. Androjen(Erkeklik Hormonları)reseptörleri kişiden kişiye değişen oranlarda az ya da çok bulunmakta. Bu reseptörler androjen ve dht çokluğunda ve/veya reseptör çokluğunda, bu reseptörlere bağlanan androjen hormonları sebum salgı bezlerinde aktiviteyi artırarak yağlanmayı artırmakta. Üstelik bu hem erkekler için hemde kadınlar için geçerli. Bir çok ürün ve ilaç denediniz ama işe yaramıyorsa çözüm çok büyük ihtimalle androjen üretimi ve bunun saç köklerindeki reseptörlere bağlanması ile ilgili.

Burada artık tedavi yolu için en önemli seçenek androjenlerin ve dht aktivitesinin azaltılmasından geçiyor. Bu durum kadınlarda kolay ancak erkeklerde tüm vücutta androjen baskılamak büyük sorunlara yol açabiliyor. Kadınlarda doğum kontrol ilaçları ve antiandrojenler daha rahat kullanılsa da yanetki sorunları hanımlarda da sorun oluşturabiliyor. Ancak lokal olarak saç derisinde androjen faaliyetini azaltmak çözüm olabilir ve oluyorda. Erkek tipi saç dökülmesinde başarı ile kullandığımız anti androjen losyonumuz saç yağlanmasını neredeyse ilk günden itibaren bitiryor ve konu başlığına ilham veren de bu çözümümüz oldu açıkcası.

Saç yağlanmasında bir başka ikincil sorun ise saç dökülmesi. Malesef saç dökülmesine neden olan dht ve androjenler aynı zamanda saç dökülmesinede yol açmaktadır. Nitekim saçı yağlanıpta dökülmeyen insan neredeyse yok gibidir. Saç yağlanması ile saç dökülmesi birbiri ile ilişkili sanılsa da aslında biri diğerinin sebebi değil ikiside bir sebebin sonucu. Yani iki soruna da sebeb olan şey dht ve androjen hormonları. Dolayısı ile saç dökülmesine iyi gelen bir ürün çok büyük ihtimalle yağlanmayı, yağlanmaya iyi gelen bir ilaç ise saç dökülmesine iyi gelecektir.

Şimdi bu bilgiler ışığında saç yağlanmasına iyi gelecek çözüm önerilerini sıralamak istiyorum.

Erkekler için : 1- Topikal Antiandrojen
    2- Topikal Finasteride
    4- Oral Finasteride (önerilmez)
    5- Oral Dht Önleyiciler (dikkatli kullanılmalı)

Kadınalr için: 1- Topikal Antiandrojen (Doğum kontrol hapları,Aldactone vb.)
    2- Oral antiandrojen (Doğum kontrol hapları,Aldactone vb.)
    4- Oral Finasteride (hamilelere kesinlikle önerilmez)
    5- Oral Dht Önleyiciler (dikkatli kullanılmalıhamilelere önerilmez)

Saçın çok cabuk ve asırı yağlanması gercekten kötü bir durum.Sosyal hayatı bile olumsuz etkiliyor..Çabuk yağlanan saç havadaki kiri daha cok çeker diye duymustum..Bendede bu sıkıntı var şimdilik Clear Men yalı saçlar ıcın kullanıyorum bırazda olsa faydasını gordum..

Şimdi RevivoGen şampuana başlıyorum..Yarında miracele losyonu kullanmaya baslayacaım..İnşallah saç yağlanması azalır ..

Alıntı okansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçın çok cabuk ve asırı yağlanması gercekten kötü bir durum.Sosyal hayatı bile olumsuz etkiliyor..Çabuk yağlanan saç havadaki kiri daha cok çeker diye duymustum..Bendede bu sıkıntı var şimdilik Clear Men yalı saçlar ıcın kullanıyorum bırazda olsa faydasını gordum..

Şimdi RevivoGen şampuana başlıyorum..Yarında miracele losyonu kullanmaya baslayacaım..İnşallah saç yağlanması azalır ..
    gelişmeleri buraya yazarsın.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yıllardır saç yağlanması ile mücadele edyorum. Denemediğim şampuan kalmadı desem yeridir.. Kesinlikle Miracle losyon bu işin son noktası.. 5-6 aydır yağlanma nedir unuttum desem yeridir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Requiem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun yıllardır saç yağlanması ile mücadele edyorum. Denemediğim şampuan kalmadı desem yeridir.. Kesinlikle Miracle losyon bu işin son noktası.. 5-6 aydır yağlanma nedir unuttum desem yeridir.
    5-6 aydır miracle losyonu mu kullanıyorsun. oranları hep böylemi kullandın.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5-6 aydır miracle losyonu mu kullanıyorsun. oranları hep böylemi kullandın.
    Oranları Değiştiriyorum... Sürekli Aynı Değildi..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oranları Değiştiriyorum... Sürekli Aynı Değildi..
    dökülme konusunda faydası oldumu. yeni saç çıkışları var mı.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dökülme konusunda faydası oldumu. yeni saç çıkışları var mı.
    bende açık alan yok.. Sadece dökülme durumuna göre analiz edıyorum kendımı.. Dökülme konusunda tabıkı olumlu gelısmeler var..

bende açık alan yok.. Sadece dökülme durumuna göre analiz edıyorum kendımı.. Dökülme konusunda tabıkı olumlu gelısmeler var..
    requeim son durumlar nasıl sende ön ve şakaklar memnunmusun

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle losyon yaglanmayı bıcak gıbı kesıyor bende oyle oldu

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler