7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: DHT nin sakala etkisi üzerine birkaç soru

Yeni Üye

DHT nin sakala etkisi üzerine birkaç soru

Arkadaşlar vikipedide DHT nin sakal ve vücut kıllarını arttırdığından söz edilmiş. Benim saçlarım şakaktan ve arkadan açılmaya başladı ancak 26 yaşımda olmama rağmen sakallarım hala hem oldukça seyrek hem de sert değil(tüy şeklinde gibi bişey). Bu nasıl mümkün oluyor? DHT eğer sakalları ve vücut kıllarını arttırıyorsa(göğüste falan da pek kıl yok) bende niye böyle olmadı? Bir de sakalları kalınlaştırmak için testosteronu arttıracak şeyler öneriliyor, şimdi ben onları yapsam saçım daha fazla dökülmez mi?

Banned
    benimde bıyıgım falan cok gür ama yanagımdakiler hala tüy şeklinde

Banned
    Aynı durum bende de var. Sakal ve bıyıklar çok seyrek ve tüyden biraz daha kalın. Ama aynı zamanda işte saç sorunu da yaşıyoruz. Normalde seyrek sakallı olanlar çok gür saçlara sahip oluyor

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önemli olan reseptör hassasiyeti üst seviye dht hormonunuz olsa bile reseptörler yeteri kadar hassas değilse kıl oluşumu görülmeyebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    aynı durum vardı finas kullanmaya başladıktan sonra sakallarım daha kalınlaştı neden bilmiyorum. hatta boyun altımda çıkmaya başladılar gibi gelmeye başladı. Bir sürü yerde öyle yazıyor ama kullanımda birebir bir etkisi olduğu yazmıyor zaten.

Alıntı antikkopma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durum vardı finas kullanmaya başladıktan sonra sakallarım daha kalınlaştı neden bilmiyorum. hatta boyun altımda çıkmaya başladılar gibi gelmeye başladı. Bir sürü yerde öyle yazıyor ama kullanımda birebir bir etkisi olduğu yazmıyor zaten.
    dht oranı düştüğü için reflex olarak vücut testo arttırıyor bunun artışını yaşıyorsun ondan oluyor

Yeni Üye
    Peki bunları kalınlaştırmak ya da sıklaştırmak için yapılan testosteron arttırıcı şeyler saça olumsuz etki yapmaz mı? Yani birini kurtarmaya çalışırken illa diğerinden vazgeçmemiz mi gerekiyor

Bu Konudaki Etiketler