Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sülfatsız şampuanlar hakkında.

SaçımınDoktoru Üyesi

Sülfatsız şampuanlar hakkında.

Selamlar.

Bir markanın sülfat ve paraben içermeyen şampuanını kullanmaya başladım, daha 3 yıkama oldu ama saçlı deri öyle rahatladı ki bunu başka şekilde anca saç maskesiyle sağlayabilirsiniz. Saçlı derim kuru, sert ve huysuz bir yapıya sahipti, kimi zaman yağlanır, kimi zaman kurur, kimi zaman vıcık vıcık nemli olur, kimi zaman tahta gibi kuru olurdu. Saçlı derime bunu yapan sahtekarı, sülfatı tespit ettim ve sülfatsız bir şampuan almaya karar verdim, 1 haftada saçlı derim esnek, nemli ve rahat bir yapıya döndü. Dökülme konusunda göstereceği sonuçları ilerleyen zamanlarda gözlemleyeceğim. Saçıma bir şey kaybettirmeyeceğinden hiç şüphem yok.

Hangi şampuanı kullanayım derseniz kimse size nokta atışı bir tavsiyede bulunamaz ama ben size en büyük tavsiyeyi vereyim; Kullandığınız şampuan kesinlikle sülfatsız olsun, bu ayrıcalığı saçınıza yaşatın.

Davines, Avalon, Organix, Chi, Vichy, Doa, Kerastase vs. bir sürü markanın farklı çözümlere yönelik sülfatsız şampuanı mevcut.

Yeni Üye
    Ben avalon kullanıyorum biotinlisini sawpalmetto B vitamini falan var güzel baya. Lakin sülfatsız şampuan yoktur bildiğim kadarıyla doğal sülfatlar var Coco gibi bunlar normal diye biliyorum. Doğal köpürteçler yani

Yeni Üye
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Bir markanın sülfat ve paraben içermeyen şampuanını kullanmaya başladım, daha 3 yıkama oldu ama saçlı deri öyle rahatladı ki bunu başka şekilde anca saç maskesiyle sağlayabilirsiniz. Saçlı derim kuru, sert ve huysuz bir yapıya sahipti, kimi zaman yağlanır, kimi zaman kurur, kimi zaman vıcık vıcık nemli olur, kimi zaman tahta gibi kuru olurdu. Saçlı derime bunu yapan sahtekarı, sülfatı tespit ettim ve sülfatsız bir şampuan almaya karar verdim, 1 haftada saçlı derim esnek, nemli ve rahat bir yapıya döndü. Dökülme konusunda göstereceği sonuçları ilerleyen zamanlarda gözlemleyeceğim. Saçıma bir şey kaybettirmeyeceğinden hiç şüphem yok.

Hangi şampuanı kullanayım derseniz kimse size nokta atışı bir tavsiyede bulunamaz ama ben size en büyük tavsiyeyi vereyim; Kullandığınız şampuan kesinlikle sülfatsız olsun, bu ayrıcalığı saçınıza yaşatın.

Davines, Avalon, Organix, Chi, Vichy, Doa, Kerastase vs. bir sürü markanın farklı çözümlere yönelik sülfatsız şampuanı mevcut.
    Ayrıca hocam organix önermem parfüm var onda sadece sls li şampuanlardan değil parfümlülerden de uzak durmalıyız

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam yaygın olarak kullanılan sls deniz suyu kadar tuzlu olup saçlı deriyi mahvediyor, ucuz olduğu için markaların vazgeçilmezi haline gelmiş.

Ben davines energizing aldım, saçlı deride kan dolaşımını artırma konusunda da çok iyi olduğu için tam tercih sebebim oldu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Doğal bir sürü temizleyici var, sodyum sülfat kullanıp saçımızı harcıyorlar.

Sülfat paraben renklendirici sls als sles ve benzerlerini coco dahil icermeyen köpurmeyen krem sampuan kullaniyorum. Maalesef parfum iceriyor. Yani pek fark yok gibi. Bilemiyorum

Bütün şampuanları kullandım fazla söze gerek yok Davines Energizing Tek geçerim bundan sonra
    (Minox-Dermaneedling) "Zix'i Bıraktım" Minox başladığım için
    (Nizoral %2 Ketokonazol)

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Uni Babyi aldim paraben alkol sls sles icermeyen boyasiz olanindan sebamed bitsin onu kullanicam

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nuhunambari.com da kesinlikle organik bulabilirsiniz ayrıca tavsiyem şampuanın içine nane yağı atın deri nefes alıyor
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bazı arkadaşlar olayı yanlış anlayabilir. Sülfatsız şampuanlar kurtarıcı değil, biz yıkamada saçımıza en az zararı vererek temizlemeyi hedefliyoruz.

Tamamen kimyasaldan uzak bir şekilde saçımı temizleyeceğim derseniz, sirkeli su ile durulama seçeneğinide araştırın derim.

Sayfa 1/2 12 SonSon