4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 5 Alfa Redüktaz İnhibitörleri ile Alfa Bloker İlaçları Etkileşimi

5 Alfa Redüktaz İnhibitörleri ile Alfa Bloker İlaçları Etkileşimi

Merhaba arkadaşlar;
    İnternette çeşitli makalelerde okumuştum ancak not almamıştım. Bugün gözüme çarpınca konuyu buraya açma gereği duydum. Sanırım makaleler 2000li yıllara aitti. 5 alfa redüktöz inhibitörleri ile alfa bloker ilaçlarının birbirini çok etkilediğini okudum. Yani finasterid/dutasterid etken maddesi(5 Alfa Redüktaz İnhibitörleri) ile Doksazosin, Terazosin gibi(Alfa Bloker İlaçları) etken maddeleri birbiri ile çok uyumlu çalışıyor.

Makaleden not:
    Alfa Bloker İlaçlar, (Doksazosin, Terazosin, Alfuzosin, Tamsulosin): Bunlar aslında hipertansiyona karşı geliştirilmiş ilaçlardır. Mesane boynu ve prostat düz kasında bir gevşeme yaratırken, mesanenin kendi detrüsör kasının kasılmasını etkilemez ve bu yolla idrar akım hızını arttırırlar.

5 Alfa Redüktaz İnhibitörleri, (Finasteride, Dutasteride): Prostat boyutunda küçülme yaratarak etkisini gösteren ilaçlardır. Ancak artık bugün itibarı ile tek başına kullanılmaları maksimum etkinlik açısından pek de tavsiye edilmemektedir. Alfa Bloker ilaçlarla kombine kullanılmaları semptomların hafifletilmesi açısından daha fazla fayda sağlamaktadır.

Kombinasyon Tedavileri: Bahsedildiği üzere Alfa blokerler ile 5 Alfa redüktaz inhibitörlerinin kombine olarak kullanılmaları esasına dayanır. Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    farklı bir konu olmuş biraz
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

Yeni Üye
    bende oral dut kullanmaya baslamadan once bu konu hakkında fikir bekliyorumm

Bunlar ar enzimi yanetkilerini azaltmaktan ziyade prostat dokusundaki rahatlatma etkisi semptomatik bir düzelme ile prostat tedavisine iyi bir destek olma özelliğine atıfta bulunulmuş.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .