5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Topikal Quercetin

Question Topikal Quercetin

Merhaba arkadaşlar.Ben 17 yaşından beri erkek tipi saç dökülmesinden müzdarip olan birisiyim.Şuan 20 yaşındayım yani yaklaşık olarak 3 yıldır saç dökülmem var.Dökülmenin şiddeti çok düşük olduğu için saç çizgisinde fazla gerileme olmadı fakat tepedeki açılmaları gözlemlemek mümkün.6 aydır minoxidili kullanıyorum ve minoxidil sayesinde sol şakaktaki gerilemeyi neredeyse tamamen hallettim diyebilirim.Yani saç çizgim neredeyse gerilemeden önceki haline döndü.Tepedeki dökülme için ise minoxidil'in yanına tedaviyi güçlendirmek amacıyla prostaglandin d2 inhibitörü eklemek istiyorum.Forumda çok büyük bir emek var bunun için herkese teşekkür ederim.Yaşımın henüz küçük olduğunu düşündüğüm için herhangi bi antiandrojene bulaşmak istemiyorum.Bildiğim kadarıyla pgd2 inhibitörleri antiandrojenlerin sebep olduğu yan etkilere sebep olmuyorlar.Setipiprantı nasıl temin edeceğim konusunda bir bilgim yok.Bu yüzden kolay temin edebileceğim bir pgd2 inhibitörü ile başlamak istiyorum.Biraz araştırma yaptıktan sonra quercetinin bu konuda etkili olduğunu öğrendim.Solgarın Qurcetin Complex'ini kullanmam uygun olur mu?Nasıl bir solüsyon hazırlamam gerekiyor ve bunu nasıl yapabilirim?Bu sorularıma yanıt arıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Herkese iyi günler dilerim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Madem dökülmen şiddetli değil. Dermastamp 1.5mm ekle tedavine ivme kazandırır. Seni bir sen götürür o ivme sonra tekrar düşünürsün.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topikal kullanımda quercetin saç ve saç dersini çok kötü boyuyor diyorlar yabancı forumlarda kullanmışlar quercetin pgd2'de dahil pge2 yide inhibe ediyor seçici pgd2 inhibitörü olarak setipiprant,cetirzine kullanılıyor zaten hint yağıda pgd2 yi azaltıyor ve pge2 artışı sağlıyor bunlar tedavide kullanılabilir bence.

Setipiprantı için miracle ile iletişime geçmen lazım

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topikal quercetin denediniz mi?