9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Blue Cap Kullananlar Seboreye Etkili mi ? Yorumlarınız ?

Blue Cap Kullananlar Seboreye Etkili mi ? Yorumlarınız ?

Aşağıda bir kullanıcı memnuniyeti ile beraber uzun bir yorumun bulunduğu krem hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kullanan var mı ? Etkili olduğunu düşünüyormusunuz ?

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 127
Büyüklüğü:  6.3 KB (Kilobyte)
ID:	654

Öncelikle tüm yazacaklarımın fayda edeceği grup yüz kısmında seboreik dermatit yaşayanlar için.(kaş, burun çevresi ve yüzdeki diğer bölgeler. saçlarımdaki sorunu basit bir şekilde head shoulders şampuanıyla hallettim.) Detaylı bir şekilde bütün ayrıntıları yazacağım. Seborik dermatit ile tanışmam lise 2 nin başlarında oldu. şu an yaşım 25. yaklaşık 8 senelik mazisi var bende. bu illet ilk başta kirpiklerimde başladı ve bir kaç hafta içinde kaşlarıma ve çeneme de yayıldı. tabi farklı zamanlarda gittiğim cilt doktorları anlaşmış gibi hipokort ve benzeri kortizon kremleri verdi. fakat bende neredeyse hiç bir işe yaramadılar. sonrasında gittiğim cildiye doktorları ve verdikleri losyon ve kremler de cabası. onlarda hiç bir işe yaramadı. 1 sene içinde artık burun çevrem, kaşlarım ve yüzümün değişik yerleri aşırı kızarık ve pullu hale geldi. Aile hekiminin yanına gittim ve durumu anlattım. bana bir iğne yazdı. kortizon olan bu iğne yi vurulduktan sonra yaklaşık beni 1 aylığına öylesine rahatllatı ki yüzümde sd ye ait en ufak bir iz kalmadı. o gün bu gündür 7 senedir her ay düzenli şekilde diprospan iğneyi vurulmaya başladım. iğneleri vurulmaya başladıktan bi kaç ay sonra kilo artışı başladı ve vücudumu baya şişirdi. normal bir beslemeye rağmen şu an 93 kiloyum ve abur cabur olmamasına rağmen kortizon iğnesi sayesinde müthiş kilo aldım. kortizon iğnesini bırakıp sd den kurtulmak için her türlü tedavi, krem ve kocakarı ilaçlarını kullandım. tabiki fayda etmedi. bundan 2 ay öncesine kadar blue cap kremin sd yi tedavi ettiğini öğrendim ve hemen sipariş ettim eczacıma. fiyatı 95 tl. sadece bir gün kullandım 1-2 sefer sürdüm ve etkisi görmedim. bu da işe yaramadı diyerek kremi kenara attım. taki 5 gün öncesine kadar yine kızarıklık ve kabuklanma başlayınca kortizon iğnemin vaktinin geldiğini anladım. bu sefer vurulmak istemedim. aklıma 2 ay önce aldığım blue cap krem geldi ve bu sefer inatla kullanıp gerçekten etkili olup olmadığını anlayayım dedim. kremin 3.gününde sd de toparlanma 4.gününde iyileşme 5.gününde hiç bir iz kalmadığını gördüm. tabi sevinçten defalarca aynaya baktım. sanki yüzüm kortizon iğnesi vurulmuşum gibi tertemiz kızarıksız ve pulsuzdu. bugün 6.günüm ve hala inanamıyorum. kortizon iğnelerinden kurtuldum inş. yüzümde sd den en ufak bir eser kalmadı. internette senelerdir araştırdığımdan biliyorum bu illetten çok çeken, topiklere yüzlerce sayfa mesaj giren var. umarım yüzünde sd den çeken herkes bu yazı ile karşılaşır ve bu illetten kurtulur. reklam diyen çıkarsa da ıslak meşe odunuyla döverim haberi olsun. blue cap kremi günde 2-3 sefer sd li yere hafifçe yedirerek sürün. umarım ben de olduğu gibi herkese şifa olur.
    Not: İlk zamanlarda saçımdaki sd yi head & shoulders şampuanıyla hallettim. tek derdim yüzdeki sd idi. onu da blue cap kremiyle hallettim. 6. günüm olduğu için kendimdeki değişiklik ve gelişmeleri yazacağım.

Edit: Arkadaşlar bluecap'ten daha etkili ve fiyat olarak daha uygun olan özellikle KORTİZONSUZ olarak belirtilen coresatin sarı kutulu kremi tavsiye ediyorum. zira bluecap 100 tl ve coresatin sarı 32tl. bana daha çok iyi geldi coresatin ve özellikle kortizonsuz diye belirtilmiş. ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak :SEBOREİK DERMATİT'E KESİN ÇÖZÜMÜ AÇIKLIYORUM (8 SENE SONUNDA)
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Şu an tekrar araştırmaya üşeniyorum yalnız daha önce yaptığım bir araştırmada kortizonsuz olarak pazarlamalarına rağmen içeriğinde steroid bulunduğunu fakat bu içeriği kullanıcılar ile paylaşmadıklarını okumuştum. Hatta yanlış hatırlamıyorsam firma SkinCap olarak üretiyormuş, Amerika'da yasaklandıktan sonra BlueCap ismini almış. Kullanmayı düşünen arkadaşlara dikkatli olmalarını öneriyorum.

İlgili birkaç link;

Blue Cap Warning Letter

SkinCap/BlueCap - Mombu the Medicine Forum

https://groups.google.com/forum/#!to...is/FKwrhbPmRlc

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 3 yıldır blue cap krem kullanıyorum.. İçinde kortizon yok.. Çok etkili seboreik dermatit için.. Kolsuz agopta seboreik dermatit için muayene ettıgı hastalarının çoğuna bunu yazıyormuş forumlardan araştırdıgım kadarıyla.

@Libert çok detaylı bılmıyorum ama içinde steroid oldugunu daha once duymustum. Avrupada yasaklı degıl bu ürün. hatta ben türkiyede çok pahalı olması sebebıyle avrupadan getırtıyorum. İspanya kökenli bir şirket üretiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu arada uzun yıllar hergun olmasada haftada 1-2 bu kremı uygulamanın zararı olabılır mı miracle ? İçinde steroid varsa gerçekten

Alıntı Requiem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada uzun yıllar hergun olmasada haftada 1-2 bu kremı uygulamanın zararı olabılır mı miracle ? İçinde steroid varsa gerçekten
    Erkek tipi dökülmeyi kastediyorsan fayda sağlayabilir. Esasen bir sonraki yoğunlaşacağım konu sebore ilaçlarının normal dökülmeye olası faydalarını incelemek.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek tipi dökülmeyi kastediyorsan fayda sağlayabilir. Esasen bir sonraki yoğunlaşacağım konu sebore ilaçlarının normal dökülmeye olası faydalarını incelemek.
    saç dökülmesi için demiyorum. Bu kremi yüzümüzde ya da vücudumuzun çeşitli yerlerındekı pullanmalar baş gösterdiği zaman kullanıyoruz genelde. Ben mesela haftada 1 - 2 defa kullanıyorum bazen haftada 1 yüzümde pullanan yerlere sürüyorum direk söküp atıyor.. İçinde steroid olması sebebıyle uzun yıllar bu kremi kullanmamız sence bizi nelere maruz bırakabilir onu sormak istedim

Alıntı Requiem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç dökülmesi için demiyorum. Bu kremi yüzümüzde ya da vücudumuzun çeşitli yerlerındekı pullanmalar baş gösterdiği zaman kullanıyoruz genelde. Ben mesela haftada 1 - 2 defa kullanıyorum bazen haftada 1 yüzümde pullanan yerlere sürüyorum direk söküp atıyor.. İçinde steroid olması sebebıyle uzun yıllar bu kremi kullanmamız sence bizi nelere maruz bırakabilir onu sormak istedim
    Prospektüs bilgileri az çok fikir verir detaylı incelemediğim için bir yorum yapmam zor.

Blue Cap Sprey'i daha uygularken farkediyordum temizlediğini. bütün kepekleri kabukları yerinden oynatıyordu. yalnız bence ara verilerek kullanılması gerekiyor malum bağışıklık geliştirebiliyor seboreik dermatit.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Slm bugun ozel bir hastahaneye gttm sagliksiz sac derim icin.neyse prof.dr. bakti kafama sebore dedi m furo saltar losyn 6 adet evin 6 adt bemiks amp.badem yagi karisimi bir de blue cap samp.yazdi ben de yara bere kabuk yok kafa derimde sadece yagli un gbi tortu var dr.yazdgi ilaclara mi yanaym verdgm 200tl muayene ucretine mi?pisaya urunleri ve brcogumuz tarafindan daha kullanilms ve fayda gorulmems urunler belki de yaniliyorumdur bana iyi gelebilr b bu ilac ve samp.

Bu Konudaki Etiketler