Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Proscar ve vucüt kılı

Yeni Üye

Proscar ve vucüt kılı

Yaşım 20 17 yaşımdan beri saçın dökülüyor. Son 1-2 senede saç için çok ilaç kullandım . En son minoxili 6 ay kullandıkdan sonra bıraktım çünkü son ayda ben kullandıkça daha seri saçlarım dökülmeye başlamıştı en ufak yavaşlatma dahi olmadı .Şimdi ise proscar kullanmaya basladım 2 gündür . Neyse asıl sorum bu değil konuyu uzatım Asıl sorum proscar vücut kıllarını azaltıyo ve dhtyi baskılayarak saç çıkarıyo diye bişey okudum uzun süre kullananlar cevaplayabilir mi bu doğru mu ?

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım 20 17 yaşımdan beri saçın dökülüyor. Son 1-2 senede saç için çok ilaç kullandım . En son minoxili 6 ay kullandıkdan sonra bıraktım çünkü son ayda ben kullandıkça daha seri saçlarım dökülmeye başlamıştı en ufak yavaşlatma dahi olmadı .Şimdi ise proscar kullanmaya basladım 2 gündür . Neyse asıl sorum bu değil konuyu uzatım Asıl sorum proscar vücut kıllarını azaltıyo ve dhtyi baskılayarak saç çıkarıyo diye bişey okudum uzun süre kullananlar cevaplayabilir mi bu doğru mu ?
    Proscar ın vücut kıllarını dökmesi söz konusu değil tabi istisnai durumlar var. Çünkü vücut kıllarında tip 1 dht rol oynuyor finas tip 2 dht yi blokluyor. Baya kıllı biriysenizde merak etmeyin hiçbir şey olmaz .

Yeni Üye
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proscar ın vücut kıllarını dökmesi söz konusu değil tabi istisnai durumlar var. Çünkü vücut kıllarında tip 1 dht rol oynuyor finas tip 2 dht yi blokluyor. Baya kıllı biriysenizde merak etmeyin hiçbir şey olmaz .
    Keşke dökse dutastreid tip 1 ve tip 2 yi blokluyormuş peki onda böyle bir durum söz konusu mu

Alıntı Erdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke dökse dutastreid tip 1 ve tip 2 yi blokluyormuş peki onda böyle bir durum söz konusu mu
    Aynen dutas ta bu durum olabilir bunun yanında dht yüzde yağ salınımıda sağlıyor bu yüzden dutasterid kullananlar dikkat etmeli yüzde kuruluk oluşuyor bu yüzdende erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkıyor. Kırışıklı gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Muros bey bu erken yaslanma olayi proscar icinde gecerlimi

Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muros bey bu erken yaslanma olayi proscar icinde gecerlimi
    Hayır avodart 2 tip dht yide neredeyse komple blokladığu için bu durum var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Adminim yalniz proscar ve dudasterid icin bu yanetki vikipedide her ikisi icin var ben her ikisini degisikli olarak oral aliorum son zamanlarda yuzum hep kizarior

Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adminim yalniz proscar ve dudasterid icin bu yanetki vikipedide her ikisi icin var ben her ikisini degisikli olarak oral aliorum son zamanlarda yuzum hep kizarior
    Yüzün kızarması gibi bir yan etki ile ilk defa sizle görmüş olduk.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kişiye bünyeye göre değişir,aslında vücut kıllarında azalma yapması lazım tıpkı saç çıkartması gerektiği gibi
    ben 2.5 yıldır içiyorum saç çıkmadı var olanı da korudu ama yine de biraz kayıp oldu tamamen korumadı bile.
    vücut kıllarımda azalma olmadı hala orman gibiler.
    mesela benden hızlı sakalı uzayan bi akranım yok cevremde şu an

SaçımınDoktoru Üyesi
    proscardan aman aman birsey beklemeyin zaten yillarca ara ara kullandim. minoxla beraber sonucu ilerletiyor ama yan etkiside cok faydasida pek yoktu bende
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 1/3 123 SonSon