8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Extra Androjen Kullanımı ve 5-Alfa redüktaz inhibitörleri

Question Extra Androjen Kullanımı ve 5-Alfa redüktaz inhibitörleri

İyi günler arkadaşlar.
    Bunu sormam ne kadar uygun olur bilmiyorum ancak forumda çok tecrübeli arkadaşlar olduğu ve benimde çok aklıma takılan bir soru olduğu için sormakta karar kıldım.
    Dışarıdan alınan testosteron türevi androjenik ve anabolik maddelerin sebep olabileceği saç dökülmesi finasterid ve dutasterid gibi 5-a redüktaz inhibitörleri ile engellenebilir mi?Birçok yerde dht baskılansa dahi alınan hormonlar androjenik olduğu için dökülmeye sebep olacağı söyleniyor.Şimdiden teşekkür ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlasılan body sporuyla ılgılenıyosun ve kür yapıcaksın ,fınasterıd vb ılaclarlada sacını korumaya calısıosun,engellenır fakat yaptıgın kürün pek bir faydasını gormezsın bu seferde sana tavsıyem sacına surmen lokal olarak oradakı androjenlerı yok etmen hem sacını korursun hemde yaptıgın kurun faydasını gorursun ama ne kadar sacını korursun orasını bılemem
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman merak etmişimdir androjenik steroid kullananlar saçlarını ve cildini nasıl koruyabiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Engellenir bi nebze ama sunu belirteyim haftalik testo uretimimiz 50-100 mg arasi bi kurde haftalik vurulan testo 250 mg en az ona gore kullanacagin ilaclarin dozajinida cok artirman lazim ne karaciger dayanir ne bobrek ayrica trenbolon gibi dht turevi anaboliklerde dutasterid falan hic bi ise yaramaz cunku direk dhtyi disardan aliyorsun yani kardesim kure giriceksen saclara elveda diyceksin

Ben zaten 2-3 yıl daha doğal gelişimimi sürdürmek istiyorum.Küre girmeye karar verirsem bile en az 2 yıl daha bekleyeceğim.Bu sırada hem doğal gelişimime devam etmeyi hemde anabolizanlar hakkında yeterince bilgi toplamayı düşünüyorum.Çünkü bu ilaçlar endokrin sistemle oynuyor ve doğru kullanılmazsa kalıcı ve uzun süreli yan etkiler bırakabilirler.Testosteron dışında hiçbir steroidi kullanmayı düşünmüyorum sebebide eastanbull un dediği gibi trenbolone ve dht türevi ilaçları 5-a redüktaz inhibitörleri ile durdurmak mümkün değil.Bu sadece testosteron da mümkün.Şuanda hiçbir anti-androjen kullanmıyorum ve şuana dek hiç kullanmadım.Sadece 7 aydır minoxidil kullanıyorum.Saç çizgim çok hafif gerilemişti ama minoxil sayesinde eski haline döndü.Tepede de dökülme artık devam etmiyor.Benim merak ettiğim şey şu.Androjenler içerisinde dökülmeye sebebiyet veren dht mi yoksa testosteron da aynı şekilde saça zarar veriyor mu?Sorun dht ise eğer,teorik olarak testosteron un yanında güçlü bir 5-a redüktaz inhibitörü kullanarak dökülme engellenebilir gibi duruyor.Ama eğer testosterondaki artış da dökülmeye sebebiyet veriyorsa bunun bir yolu yok gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eastanbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engellenir bi nebze ama sunu belirteyim haftalik testo uretimimiz 50-100 mg arasi bi kurde haftalik vurulan testo 250 mg en az ona gore kullanacagin ilaclarin dozajinida cok artirman lazim ne karaciger dayanir ne bobrek ayrica trenbolon gibi dht turevi anaboliklerde dutasterid falan hic bi ise yaramaz cunku direk dhtyi disardan aliyorsun yani kardesim kure giriceksen saclara elveda diyceksin
    Babası tamamen kel olupta profesyonel sporcu olan anabolizan kullanan sırma saçlı birçok insan gördüm nasıl oluyor bu iş anlamadım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Trenbolon gibi anabolizanlar en kralinda bile topak topak sac doker bi cok defa sahit oldum buna tabiki genetik dokulme yoksa sikinti yaratmiyor pek ama bizim gibi genetik dokulme varsa geri donusu olmuyor malesef.
    Konu muros tarafından (11.04.2017 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eastanbull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trenbolon gibi anabolizanlar en kralinda bile topak topak sac doker bi cok defa sahit oldum buna tabiki genetik dokulme yoksa sikinti yaratmiyor pek ama bizim gibi genetik dokulme varsa geri donusu olmuyor malesef.
    Çok güzel özetlemişsiniz genetik kod da yoksa dökülme her türlü hormon alın yinede sapa sağlam kalacak o saçlar.