Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saclarimin durumuna bir el atin lutfen.

Saclarimin durumuna bir el atin lutfen.

Oncelikle okuyupta yorum yapacak arkadaslara simdiden tesekkurler. Saclarim resimlerde gorundugu gibi. Sac formundan ciktilar. Cok cansiz kuru ve olu gibiler. Kivrilip duruyolar.saclarim bu hale nasil geldi bilmiyorum. 28 yasindayim. Resimlerde belli olmuyor ama tepe bolgemde epey bi aciklik var. Islak halde resim cekince moralim bozuluyor o yuzden cekmedim) tepe bolgesindeki saclarimi 1 sene once kaybettim. Ne oldu anlamadan agresif bi dokulmeyle gitti. Ondan sonra o kisimda uzun sure yanma ve agri hissettim. Hala da ara ara hissederim. 4 5 ay once yine ayni bolgede sivilce buyuklunde yag formunda beze gibi bisey cikmisti. 2 ay sonra kendiliginden gecti. Saclarim cok kuru olsa da sac diplerim cok yaglidir.Bugune kadar kafama sadece procapil surdum 5 ay kadar.bi de tablet kullandim. 3 hafta once doktora gittim. Degerlerim normal hatta biotin degerim epey yuksek cikti. Doktor tableti birak dedi ve minocil verdi. Icine dutasterid atsam nasil olur dedim bi ise yaramaz dedi. Ama ben size daha cok guvendigim icin 2attim. 3 haftadir minoxil kullaniyorum saclarim su an daha cok dokuluyor. En cok dokulmem tepe bolgesi ve kulak ustu bolgemdir. Hatta kulakustu bolgelerdeki saclarim neredeyse uzamiyor. Neden uzamiyolar bu kismini hic anlamiyorum. Dokulmeyi gectim artik saclarimin olu gibi gorunmesinden biktim artik. Cok okudum cok sey var sitede ama isin icine stres de girince ne yapacagima karar veremedim. Yardimci olirsaniz sevinirim.
    http://i.hizliresim.com/1LBdob.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaşta bu saç gayet iyi bence moral bozma bana sorarsan bırak minoxu cell seti başla maddi durumum iyiyse miktarı fazla kullan. Saçıda 3 e vur. Bu tedaviler saç kaliteni artırabilir özellikle cell ama içindeki alkol yüzünden düşüredebilir. Olmadı sen yağlarla bakım yaparsın argan yağı mesela. Kaliteden çok mikrar bence daha önemli sen yeterli sıklığa ulaştığında o zaman kaliteyi artırmaya çalışırsın

SaçımınDoktoru Üyesi
    saclarin gayet iyi gorunuyor tepe bolgende dokulen kisimda gorunmuyor saclarin kurumasi yipranmis gorunmesi keratin dokusunun hasar gordugu icin olabilir cok fazla fon kullaniyorsan genel olarak abartilacak sorunun yok bende sen fazla buyutuyorsun cunku insan birseye takinti yapmaya basladiysa onu oldugundan on kat fazla kotu gormeye baslar burdaki kisiler saclarimizi takinti yapiyoruz kimimiz burnumuzu kimimiz kasimizi kimimiz boyumuzu bu kadar abartilacak sey yok saclarin kuruysa keratin bakim yaptir iyi bir kuaforde saclarini canli ve kaliteli parlak gosterir
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Takinti yaptigim dogru hemde fazlasiyla. Bi de bu ara minoxilinden midir bilmiorum. Oluk oluk sac dokuluyo kafamdan. Beni en cok rahatsiz eden sey yan bolgelerdeki saclarim. Insanin faulleri bile dokulur mu arkadas. Her elimi attigimda sac geliyor kulak ustunden. Bir de benim babamda annemde keldir o da fazlaca dusunduruyor beni. Bir de sigara ve alkol ne olcude saclari etkiler. Ben ikisini de fazlaca tuketiyorum

Bir aydir min dut kullaniyorum. Kullanmaya basladigim gunden itibaren sac dokulmem giderek artti. Minoxun etkisidir dedim ama 1 ay oldu cok fazla dokuluyolar. Sizce devam etmeli miyim. Minox bir ay boyunca bu kadar dokulme yapar mi. Dut topikal olarak kullansamda bence cok guclu bi ilac. Kisiden kisiye gore degisir ama bende biraz yan etki yapti.(cinsel anlamda) minoxun icine dut yerine ne atabiliriz baska

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet minox şok dökülmesidir bırakmayın yoksa dökülenle kalırsınız.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yaşınıza göre saçlarınız gayet iyi durumda tedavinize devam edin olumlu gelişmeler alırsınız

1 ay 1 hafta oldu sukur minoxun sok dokulmesi durdu. Artik gunde 10 20 dokuluyor. Fakat minox saclarimi epey seyreltti umarim dokulenleri geri getirir

Https://i.hizliresim.com/3q9oj5.jpg
    Yaklasik 2.5 aydir minoxil kullaniyorum. On taraflar baya hareketlendi gibi. Saclar uzun oldugu icin diger bolgeleri bilemiyorum. Minox zaten kupkuru olan saclarimi daha da kuruttu. 3 gundur yumurta maskesi yapiyorum. Benim gibi kupkuru ve cansiz saclari olan herkese tavsiye ediyorum baya ise yariyor. En cok dokulme olan tepe bolgemde uzun zamandir bi agri ve aci var. Sanki misket buyuklugunde bi sislik varmis gibi daha once olmayan bi kemiklesme varmis gibi bu durum hakkinda bi fikri olan var mi

Kafamda cok ciddi kasintilar ve sivilce problemi olusmaya basladi. Muhtemelen minoxil yuzunden. Bu durumda ne yapmaliyim.

Sayfa 1/2 12 SonSon