5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: merhaba yeni üye oldum saç dökülmesi süresince elde ettiğim çıkarımlarımı yazıyorum

Yeni Üye

merhaba yeni üye oldum saç dökülmesi süresince elde ettiğim çıkarımlarımı yazıyorum

22 yaşındayım. dökülme 19 yaşımda başladı ve tam başladığı zamanlarda aşırı ama çok aşırı akne problemi çektim artı olarak bel ve karın bölgesinde aşırı yağlanma oldu. saçlarım açılmaya başladı. cildiyeye gitmiştim akneler için ilaçları kullandım geçti ama o dönemki kadar olmasa da tekrarlıyor lanet.
    ben hem aknelerin hem kilo alımının kesinlikle ama kesinlikle saç kaybıyla alakalı olduğunu söylüyorum.

aynı anda başlaması tesadüf olamaz.

saça gelince 1 yıldır minoksil kullanıyorum. 2 ay öncesine kadar çok memnundum. resmen saç çıkardı ama 2 aydır saç tellerimin inceldi ve cansızlaştı ışık altında seyrek duruyor. ama minoksil saç çizgimi koruyor bu kesin.

bu arada saç derim sivilce ve kızarıklık dolu bunu minoksil mi yaptı yoksa akne problemi mi bilmiyorum arkadaşlar

acaba bu yüzden mi cansızlaştı saçlarım ben derideki tahrişlerin bi şekilde icabına baksam saç için faydası olur mu ne dersiniz?

tutarsız gibi oldu konu sadece yaşadıklarımı anlattım.

bi de sizce akne ve cilt yağlanmasını engelleyecek bir diyetin saça da dolaylı olarak faydası olması çok mantıklı değil me benim gibi olanlar için ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elbette iyi bir akne diyeti saçada faydalı olacaktır yüksek antioksidan ve düşük şeker içeren meyvalar ve sebzelerle beslenmek en iyisidir ama sadece bunun cilt yağlanması ve akneyi çözeceğini sanmıyorum çünkü altında yatan asıl nedeni çözmen gerekecek bağırsak florasıyla ilgili bir sıkıntıda olabilir karaciğerde sorun olabilir aknede saç dökülmesi gibi çok kompleks bir konu topikal olarak yağlanma ve akne için aloe vera ve witch hazel içeren ürünler önerebilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son cümlede dediğiniz forumdaki üstadlarında söylediği birşey sivilce ve saç dökülmesi çok benzer birisinde işe yarayan diğerinde de işe yarıyor

Kilo alımı daha çok yediğiniz içtiğinizle alakalı saç ile pek bi bağlantısı olacağını zannetmiyorum belki insülin direnci olabilir şeker hastalığı geçmişi var mı ailede? bi kan testi yaptırt.

1 yıllık kullanım da herhangi bir yan etki oldu mu ?