Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: minoksili yanlış mı kullanıyorum acaba

Yeni Üye

minoksili yanlış mı kullanıyorum acaba

yeni üye oldum ve hayran kaldım buraya arkadaşlar ne çok şey biliyorsunuz böyle. benim yakın zamana kadar minoksun içeriğinden bile haberim yoktu herneyse. 1 senedir kullanıyorum minoksili çok faydasını gördüm ama 1-2 aydır etkisi azaldı gibi saçlarım cansızlaştı ince telli hale geldi ve sivilcelerden tarla gibi oldu.

ben bu mereti gün içinde 1 saat kafamda tutup yıkardım. ama son 1 ay kadar kafama sürüp yattım sabah kalkınca bile yıkamadım kendi kendine kurudu acaba bu mu inceltti saçlarımı 1 saat sonra yıkamak daha iyi mi yoksa bunla alakası yok mudur?

etkisini daha iyi göstermesi için min. 4 saat dursun diye okudum o yüzden sürüp yattım. 1 saat durması ile uzun süre durması fark yaratır mı ? yoksa saçımın anasını mı ağlatır?

bir de sivilceler minoksun etkisini azaltır mı?

bu benim de en çok merak ettiğim konulardan biri, resmi sitesinde 30-40 dakika yazıyor, sürdükten sonra 40 dakika bekletip yıkamak istiyorum günde 2 kere ama saça zarar verir diye korkuyorum

Yeni Üye
    aynen hocam prospektüste 40 ya da 30 dk yazıyordu. keşke max etkisinin 40 dkda olduğundan emin olsam da saatlerce tutmasam saçımda. cidden yıpratıyor saçı. vikipedide şöyle yazıyor :

alkol içeriğinden dolayı saç stilini bozabilir. Minoksidilin saç stiline zarar vermemesi için uygulandıktan yaklaşık 40 dk sonra saçın yıkanması söylenir, ama bu saçı büyütme etkisinde azalma yapabilir. Maksimum etki için, kullanıldıktan sonraki 4 saat içinde saç yıkanmamalıdır.

nasıl yapsak arkadaşlar? saçımın yıpranması bu sebebten midir yoksa zaten olacak mıydı acaba süre ile alakasız olarak bilemiyorum.

arkadaşlar bi de ben 10-13 fıs sıktım hep. prospektüste bölge büyüklüğü ne olursa olsun 5 i geçmeyin diyordu ama ben saçımda kaldığı için çoğu daha fazla sıkmak sorunda kaldım bunun da etkisi olmuştur illaki yanılıyor muyum? tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

40 dk emilim için yeterli olsa da bu ve benzeri tüm topikal çözümlerde asıl sorun mobilizasyondur, sürülen etken emilir ancak mikro scalp dolaşımında yavaş salınımda hereket etmesi en yüksek etki için elzemdir zira yıkama işlemi içerdiği yoğun friksiyon hareketleri etkenin mikro dolaşımdan hızla uzaklaşmasını ve reseptörlere uğrama olasılığını azaltmaktadır. Bir diğer önemli noktada solüsyonları saç derisine bastırarak ve yoğun hareketlerle sürmeyiniz bastırmadan yumuşak hareket ile yediriniz ağır ve yoğun yağ kullananlar bunu gözardı edebilirler.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Ben surup yatiyorum sabah ustune bi daha surup ise gidip geliyorum butun gun kafamda kaliyo bi sorun olmaz herhalde.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 4 saat yeterlidir.

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40 dk emilim için yeterli olsa da bu ve benzeri tüm topikal çözümlerde asıl sorun mobilizasyondur, sürülen etken emilir ancak mikro scalp dolaşımında yavaş salınımda hereket etmesi en yüksek etki için elzemdir zira yıkama işlemi içerdiği yoğun friksiyon hareketleri etkenin mikro dolaşımdan hızla uzaklaşmasını ve reseptörlere uğrama olasılığını azaltmaktadır. Bir diğer önemli noktada solüsyonları saç derisine bastırarak ve yoğun hareketlerle sürmeyiniz bastırmadan yumuşak hareket ile yediriniz ağır ve yoğun yağ kullananlar bunu gözardı edebilirler.
    hocam çok teşekkürler öncelikle.
    3-4 cm saç olan yere uyguluyorum ve saç vıcık vıcık oluyor. saç tellerinde kalması yıpratır dimi ilacın? ayrıca nasıl süreyim saçımı ayırıp deriye sıkıyorum damlayı ama elimle yayamıyorum saç olduğu için. bu yüzden 10-12 fıs yapmak zorunda kalıyorum. ne tavsiye edersiniz 5 fıs üstü kötü mü olur sivilceler ve saçın yıpranması açısından?

Yeni Üye
    mesele şu hocam 4 saat evde olmuyorum yani ya yatarken ya da 1 saatligine akşam yapabilrim ama 1 saatligin etkisi az olur öte yandan uzun süre kalınca da saçı yıpratıyor. güzeldi saç tellerimin kalınlığı ama gece sürmeye başladıktan sonra çok inceldi ve biraz seyreldi

Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesele şu hocam 4 saat evde olmuyorum yani ya yatarken ya da 1 saatligine akşam yapabilrim ama 1 saatligin etkisi az olur öte yandan uzun süre kalınca da saçı yıpratıyor. güzeldi saç tellerimin kalınlığı ama gece sürmeye başladıktan sonra çok inceldi ve biraz seyreldi
    Kuruduktan sonra bir zarar verecek aktivitesi kalmaz ppg nin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sivilce değil de seboreik dermatit başlangıcıdır o kafandakiler bence ppg içeren minoksu kes toz minox kullanmaya başla

Sayfa 1/2 12 SonSon