Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesinde Saw Palmetto kullanımı hakkında.

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç dökülmesinde Saw Palmetto kullanımı hakkında.

Selam.

Saw Palmetto kullanmaya başlamayı düşünüyorum, ne sıklıkla kullanacağımı falan nasıl belirlemeliyim acaba?

Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olmak isteyen varsa teşekkür ederim.

ilgimi çekti benimde prostat büyümesini engelleyen bitkisel bir mevzu.şöyle yazıyor ..
    Saw palmetto, 5-alfa reduktaz enzimini durdurarak veya Dihidro Testosteron’un saç folikülleri tarafından alımını azaltarak saç kaybını yavaşlatır ve saçın yeniden çıkmasına yardımcı olur.
    ne derece etkilidir acaba ,denemek lazım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Erkek saç dökülmesi tedavisi için üretilen tabletlerde günlük 600 mg kadınlarda görülen dökülmede ise daha düşük dozda günlük 300 mg önerilir. Saç sorunlarında bu dozda alım yeterlidir ve güvenle yan etki yaşamadan kullanılabilir.
    Bir internet sitesinden alıntıdır.

Hocam solgarın tabletini kullandım 1.5 ay sürdü ilkgünler saçlarıma etki etti ama hafif jinekomastiden şüpheleniyordum belki ben de yanılıyorumdur ama biraz vücudum kilo almaya müsait ama tekrar başlayacam tedavilere

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek saç dökülmesi tedavisi için üretilen tabletlerde günlük 600 mg kadınlarda görülen dökülmede ise daha düşük dozda günlük 300 mg önerilir. Saç sorunlarında bu dozda alım yeterlidir ve güvenle yan etki yaşamadan kullanılabilir.
    Bir internet sitesinden alıntıdır.
    Teşekkürler. Özellikle saç için üreten bir marka var mı acaba. Bilginiz varsa teşekkürler.

Avodart almayı düşünüyordum aynı etkiyi yapıyorsa kimyasaldan iyidir bitkisel sonuçta. Kullananların yorumları olsa çok hoş olurdu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Özellikle saç için üreten bir marka var mı acaba. Bilginiz varsa teşekkürler.
    Tek saw palmetto solgarın var içinde özütüyle beraber yaklaşık 500 mg tek tableti sağlık bakanlığı onaylı güvenilir yurtdısından geliyor zaten ama Medobiocomplex veya xpecia tabletin icinde de var bu saw palmetto üstelik diğer amino asit vitaminlerde var bu tabletlerde 2 sinden birini tercih etmek daha mantıklı

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben jinekomatsi etkisini bir araştırayım hocam

daha iyi görünmek için saçlarımızı iyileştiriyoruz, ilaçların bir avantaj oluşturmak için 3-4 dez avantaj getirmesi çok üzücü

Hocam şahsi fikrim spor yaparsanız yan etki minimuma indirme imkanınız olur geçmiş olsun tekrar size sonuçları paylaşmayı unutmayın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı makaron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avodart almayı düşünüyordum aynı etkiyi yapıyorsa kimyasaldan iyidir bitkisel sonuçta. Kullananların yorumları olsa çok hoş olurdu.
    zaten muhtemelen solgardan alacağım, şu jinekomatsi yan etkisini iyice araştırıp başlayacağım tabiki, kellik kadar kötü bir şey

Sayfa 1/2 12 SonSon