9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saç dökülmesi tedavisine yardım

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç dökülmesi tedavisine yardım

Merhaba arkadaşlar yaş 25 8-9 yıldır devam eden saç dökülmem var üstüne seboreik dermatit var 5-6 yıldır olan suan ağır bir sürecinde olduğum için doktorum roaccutane başladı. yıllar önce 1-2 kez minoxil forte kullanmaya niyetlendim en fazla 1 hf kadar dayanabildim ağır kaşıntı ve pullanma yaptığından dolayı meğersem içinde alkol mu ppgmi ne varmış ondan öyle olmuş yıllar sonra öğrendik. Roaccutane tedavim bittikten sonra saçım için tedavi başlamayı düşünüyorum. Yan etkilerinden dolayı finasteridden çekiniyorum. rogaine foam + mediobiocomplex-e olarak düşünüyorum başlangıç tedavimi çünkü köpük formunda ppg içermediği en az cilt tahrişi olduğundan bahsediliyor sizin önerileriniz olurmu?
    https://i.hizliresim.com/r3l3q3.jpg
    https://i.hizliresim.com/LyVyJZ.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Onerisi olan var mi arkadaşlar ne yapilmali sizce?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onerisi olan var mi arkadaşlar ne yapilmali sizce?
    Saçın tedaviye cevap verir cinsten duruyor. Doktoruna sorup ketoral sampuan da ekleyebilirsiniz. Zaten seboraik dermatite de faydasi oluyor kismen. Rogain kopuk cabuk kuruyor. Sizde cilt tahrisine iyi gelebilir. Bende ara ara rogain kullaniyorum kabuklanma oda yapiyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu kabuklanma olayı ciddi problem saçtaki yağlanma azaldı ama kabuklanma hala devam ediyor elle kibarca alalım derken saçla geliyor Miracle losyonun seboreye iyi geldiğini de okudumda içinde dekort var yani kortizon birçok dermatolog saç için önermiyor artık hatta roaccutane yazan doktor eğer kafada sivilce varsa onu arttırır dedi hatta

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardes ben 20mayısta Kirkland Foam aldım 6aylık ilk 3ay deneme süreci olarak görüyorum dökülme devam ederse Rogaine Foama geçebilirim kesinlikle kepek yapmıyor hızlı kuruyor için rahat olsun
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes ben 20mayısta Kirkland Foam aldım 6aylık ilk 3ay deneme süreci olarak görüyorum dökülme devam ederse Rogaine Foama geçebilirim kesinlikle kepek yapmıyor hızlı kuruyor için rahat olsun
    En etkin sonuç 4. ayda olur diyorlar birde etken maddeleri aynı bence devam et sen kirklanda etki alamazsan bırak tabi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başka önerisi olan varmı Miracle hocam başlığı okuyorsanız sizin de görüşünüzü almak isterim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Roaccutane icmem nedeniyle dr agızdan hapı yasakladı rogaine foamında kafada kabuklanma yapabilecegini soyledi bana krc hair 360 sprey onerdi onu kullanıyorum suan

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roaccutane icmem nedeniyle dr agızdan hapı yasakladı rogaine foamında kafada kabuklanma yapabilecegini soyledi bana krc hair 360 sprey onerdi onu kullanıyorum suan
    Foam bende kabuklanma yapmadı ama diğer minox Forte yapıyordu. Kesinlikle saçlarına masaj yap deriyi bük esnet kendine gelsin. Haftada bir yada 2 nizoral şampuan kullan. Kafada en az 5 dk beklet.