Sayfa 1/5 123 ... SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hikayem (17 yaş)

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post Hikayem (17 yaş)

Merhaba Abiler geçen sene bugünler gibi başlayan saç dökülmem ve şu ana kadar geldiğim süreci sizinle paylaşmak istiyorum.
    12 aylık süreç boyunca maalesef saç çıkaramadım ama var olanı kesinlikle korudum zaman zaman saç çıktığını zannettim ama göz yanılması olduğunu farkettim
    çünkü haziran 2016da saçımı 3 numara yaptım ve 3 numaradan sonra üstleri hiç kestirmedim üstleri kestirmediğm için saçımın yoğun olduğunu zannettim hep neyse

;Fotoğraflarla derdimi anlatmaya başlayayım (Kafamın arka tarafı )

İlk sorun yaşadığım yer bu bölgeydi haziran 2016da bir hışımla gittim saçımı 3 numara yaptım
    bu bölgenin sonradan aslında sorun olmadığını fark ettim bu bölgede saç yönü farklı olduğu için seyrek görüntü oldu ilerleyen fotoğraflarda aslında buranın sorun olmadığını göreceksiniz

3 numarayken üst taraflar tepe bölgem gitmiş dökülmüş

Biraz uzunken üst taraflar

Bu bölgem hep sorun yapıyordu

çok büyük psikolojik bir savaş verdim

benim dökülmem %100 stresle başladı ailesel sorunlar vs vs

Haziran 2016'dan eylül 2016 ya kadar hiçbir tedavi uygulamadan saç uzattım , saç uzattım derken 5-6 cm

eylül 2016'da aktara gitmiştim biberiye ısırgan karanfil nane alıp hem içtim hem toppikal kullandım düzenli 2 ay kullandım saç dökülmem gram durmadı en sonunda bunları bıraktım (aralık 2016'da )
    bu zaman zarfında çok saç kaybım oldu

daha sonra yeni tedavi uygulamak istedim şubat 2017'de miracle losyona başladım sitede yazdığı formüle göre yaptım çok sevindim abi bildiğin günde 50-60 saç dökülmem vardı bu dökülme sıfırlandı bildiğin sıfırlandı çok ama çok mutlu oldum psikolojim bozulmuştu kendime geldim kendimi toparladım resmen
    şubat 2016 dan bugüne kadar sürekli Kullandıklarım

Miracle losyon
    kabak çekirdeği
    Ekmeği azallttım

imzamda yazan şeylerin yukardakiler hariç hepsini düzensiz kullandım şubat 2017den bugüne kadar kazanımlarım ;
    saç kalitem aşırı arttı
    saç dökülmem durdu
    saçlarım kalınlaştı
    saçlarımı kesinlikle korudum dökülmediler

bu arada vücudum biraz kıllandı ve sesim kalınlaştı birazda boy attım sakallarım artık normaldende daha hızlı uzamaya başladım sakallarımın %90ı çıktı artık

neyse bugün çektiğim fotoları sizle paylaşayım

Üst taraf arkaya doğru taranmış

Sol taraf şakak :

sol şakak :

Ön taraf şakak arkaya doğru taralı

Ön taraf

öne doğru taranmış

arka

Abiler sizden yeni tedavi önerileri bekliyorum tedavi değiştirmek istiyorum saçımı kısaltıcam zaten 2 hafta sonra 3 numara yine yapacağım
    sizce tedavi şeklim nasıl olmalı ne kullanmalıyım ne yapmalyım
    Tedavi öneren herkese teşşekür ederim şimdiden
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin adına sevindim kardeşim peki losyon yan etki yaptı mı sende?
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Yeni Üye
    Dostum dökülmeden ziyade senin genetiksel olarak saç yapın ınce tellı ve seyrek bı sac yapısına sahipsin genetik olarak böyle oldugun takdırde kafandakı sac telını artırma dıye bı soz konusu yok klonlamaya gırer anca dokulmeye yuz tutmusları canlandırma koruma gıbı seyler yaparsın ama ne yaparsan yap o tepen her zaman gorunur cunku yapısal olarak seyrek saclı bırıne benzıyorsun benım sana tedavım bı hormon testı vıtamın testı yaptır bı sorun varsa ona gore hareket et yoksa dıger turlu buradakı tedavılerden gıderız ama en onemlı tedavıyı soyleyım mı sana yuzde 100 kanıtlanmıs bısey bu ''Psıkoloji'' Her sabah saclarına bakıp aman tanrım 2 tel fazla dokulmus of cok dokuluyo dıye strese bıenrsen daaha cok dokulucek ve aynada kendını kotu gormen psıkolojık olarak kotu etkılıyo sana bı yontem sunayım ''Saç Similasyonu'' Saç dövmesi diyede geçer senin gibi böyel saçı olupda seyrek saçlılar için biçilmiş bi kaftan toppık gıbı de değil yaptırıyosun 5 yıl kafan rahat bı ınstagramdan ıncelemenı tavsıye ederım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yasin ufak olmasaydi tepe bolgeleri icin finasterid birebir giderdi

Sen saç çıkışı olmadı demişsin ama dökülenler geri gelmiş tepe kapanmış .... MaşAllah

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçların iyi durumda şimdilik fakat üzülerek söylüyorum ki miracle losyonu şimdi kullanman kötü olmuş. İleride etki almamaya başlayacaksın ve bu kadar erken yaşta hormonlarını bozabilir bana kalırsa. İleride de etkisi geçince daha sert tedaviler deneyeceksin o yüzden sıkıntı olucak. Umarım saçlarını 24-25'e kadar korursun ben 20'de tamamen kel kaldım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bence biraz kafanda büyütmüşsün olayı, stres yaparsan gerçek bir dökülmeyle karşı karşıya kalırsın, kayda değer bir kayıp yok ve sitede senin için uygun bir program önereceklerdir

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin adına sevindim kardeşim peki losyon yan etki yaptı mı sende?
    yaptı abi meni azalması
    1 adet diane35

Tedavi düzenim :
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

Alıntı Taskafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum dökülmeden ziyade senin genetiksel olarak saç yapın ınce tellı ve seyrek bı sac yapısına sahipsin genetik olarak böyle oldugun takdırde kafandakı sac telını artırma dıye bı soz konusu yok klonlamaya gırer anca dokulmeye yuz tutmusları canlandırma koruma gıbı seyler yaparsın ama ne yaparsan yap o tepen her zaman gorunur cunku yapısal olarak seyrek saclı bırıne benzıyorsun benım sana tedavım bı hormon testı vıtamın testı yaptır bı sorun varsa ona gore hareket et yoksa dıger turlu buradakı tedavılerden gıderız ama en onemlı tedavıyı soyleyım mı sana yuzde 100 kanıtlanmıs bısey bu ''Psıkoloji'' Her sabah saclarına bakıp aman tanrım 2 tel fazla dokulmus of cok dokuluyo dıye strese bıenrsen daaha cok dokulucek ve aynada kendını kotu gormen psıkolojık olarak kotu etkılıyo sana bı yontem sunayım ''Saç Similasyonu'' Saç dövmesi diyede geçer senin gibi böyel saçı olupda seyrek saçlılar için biçilmiş bi kaftan toppık gıbı de değil yaptırıyosun 5 yıl kafan rahat bı ınstagramdan ıncelemenı tavsıye ederım
    abi genetik olarak ince saçlıyım ama o kadarda ince değil eski saçlarımı hiçbir şekillendirici kulllanmayıp diklememe rağmen dimdik dururlardı rüzgarda kafamda saç daha fazlaydı abi yani göz var nizam artı o zaman niye dökülme yaşadım ki önceden asla ama asla seyrek saçlı birisi değildim tarak kırdığımı hatırlarım saçımda yüzbinlerce uyuyan folikül var şu anda psikoloji olarak artık herşeye hazırım kel olsam bile benim için birşey değişmez gelsin istediği gibi herşey çocuk değil 2 tel saç döküldü diye ağlayıp sızlayacağım . saç simülasyonuna hiç sıcak bakmıyorum ben daha abi 17 yaşındayım ne simülasyonu yinede yazın için sağol
    1 adet diane35

Tedavi düzenim :
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasin ufak olmasaydi tepe bolgeleri icin finasterid birebir giderdi
    valla abi kel kalacağım bilsem finasterid asla ama asla oral kullanmam. önerin için sağol
    1 adet diane35

Tedavi düzenim :
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

Sayfa 1/5 123 ... SonSon