Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 19(dert dediğin saç dökülmesiymiş meğer)

Yeni Üye

Yaş 19(dert dediğin saç dökülmesiymiş meğer)

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,19 yaşındayım üni sınavına hazırlanıyorum saçlarım çok ciddi bir şekilde dökülüyor lanet olası dersane arkadaşlarımdan da alttan alttan bu konuda laf yiyince çekilmez bir dert oluyor.Tamam genetik dökülme eyvallahta 19 yaşında bu kadar dökülme nedir yani neyin tribine girmiş bu saç onu anlamadım.yağ sürdük yok kaliteli şampuan aldık yok lavanta kürü(ilk başlarda çok etkili olmuştu halbuki)yaptık yok nedir derdi hakketen anlamadım çok çok erken bu yaşta bu dökülme.Yeminle her banyodan sonra deli oluyorum.Neyse bu kadar acıtasyon yeter sonuçta burda herkes bu durumdan muzdarip .şimdi yapmak istediğim 2 tedavi var birini yapacam kararsız kaldım tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Amacım doğal bir tedavi yapmak ve eskisine yakın bir gürlük kazandırmak.

1. Yapmak istediğim tedavi:Sabah akşam taze bir şekilde ısırgan+yakı ama losyon değil normal demleme 1 saat sonra durulama,yağ karışımı(jojoba+nane yağı+emu yağı+argan yağı+coconat yağ+bemiks+bepanthen+evin fakat oranları bilmiyorum mesela bir başlıkta %3 nane yağı diyor bu oranı nasıl ayarlıyoruz)
    Haftada bir dermaroller 1.5mm
    2-3 günde bir yakı otu içmek
    Gece şakaklara hatta saçlı deriye azalderm,sabahta ketoral gerekliyse acnelyse de eklerim.

2.yapmak istediğim tedavi:Sabah akşam ısırgan+yakı otu 1 saat sonra durulama 15 dk sonra keto+azalderm+dut+okaliptus yağ(ozgur85 adlı kullanıcının kremi,galiba onundu yani forumda yeni üye sayılırım okuduğum kadarıyla o yapmıştı) bunu sadece gece uygulamayı düşünüyorum.
    Her sabah-akşam Garnier+diane ya da avodart+elseve, miracle kullanmak istiyorum ama yan etkiden çekiniyorum bir kaç başlıkta bu yaşta kullanmayın diyen vardı. sizce garnier yada elsevenin içine bunları atacağıma miracle kullanmak daha mı iyi olur yan etkileri göz önüne alarak tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çok kararsız kaldım.
    Son olarak Haftada bir dermaroller 1.5mm
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2556.jpg
Görüntüleme: 75
Büyüklüğü:  248.7 KB (Kilobyte)
ID:	4060Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2557.jpg
Görüntüleme: 64
Büyüklüğü:  222.9 KB (Kilobyte)
ID:	4061Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2559.jpg
Görüntüleme: 62
Büyüklüğü:  166.1 KB (Kilobyte)
ID:	4062

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavin uygun başlayabilirsin yüzde 3 oranıda mesela 100 ml losyona 3 ml nane katatsan yüzde 3 lük elde edersin konuda oranlar yazıyor zaten.

Dostum aynı yaştayız telefon numaran flan varsa özelden yazabilirsin ikimizde cözüm yolu üretebiliriz

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3- Islak saç seyreklikleri daha çok gösterir kuru saç modeline geçmeni tavsiye ederim.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    stresli donemdesin sac dokulmen genetik degil gibi genel seyrelme goruluyor. Stress nasil sac dokuyor dersen stressle ,vucutta salgilanan etkenler damarlarda daralmaya yol aciyor ve kokler yeterince beslenemiyor. Beslenmenede dikkat et abur cubur fast food yagli seyler yeme. Bitkisel tedaviler ise yarar umuyorum. Sogan kuru,var youtube da,,aratip bulabilirsin ingilizcesini yazip cok faydali onu kullan bizde zamaninda, yumurta sarilari yaglar herseyi surduk . Bende ise yaramadi. Minoxla uzun yillar korudum Yuzde 2 lik minoxu haftada bir iki kere kullanabilirsin . antiandrojen,ve oral tedavilere sakin yonelme psikolojik etkileriyle mucadele etmen zor olur etkileride,,kalici olumsuz olabilir. Bu kadar uzme kendini universitede bu kadar sac dokulmesini problem edip dalga gecilmez. Kendine guvenini kaybedip insanlarin sacinla ilgili dediklrri senin modunu dusurmesin. Bosver milleti sen keyfinr hayatin tadini cikar
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Yeni Üye
    Hocam bunu banyodan sonra çekmiştim,artık şekil bile vermiyorum zaten.

Yeni Üye
    Çok teşekkürler hocam bir sorum olacak soğan kürü kokusunu bastırmak için ne önerirsin?

Yeni Üye
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stresli donemdesin sac dokulmen genetik degil gibi genel seyrelme goruluyor. Stress nasil sac dokuyor dersen stressle ,vucutta salgilanan etkenler damarlarda daralmaya yol aciyor ve kokler yeterince beslenemiyor. Beslenmenede dikkat et abur cubur fast food yagli seyler yeme. Bitkisel tedaviler ise yarar umuyorum. Sogan kuru,var youtube da,,aratip bulabilirsin ingilizcesini yazip cok faydali onu kullan bizde zamaninda, yumurta sarilari yaglar herseyi surduk . Bende ise yaramadi. Minoxla uzun yillar korudum Yuzde 2 lik minoxu haftada bir iki kere kullanabilirsin . antiandrojen,ve oral tedavilere sakin yonelme psikolojik etkileriyle mucadele etmen zor olur etkileride,,kalici olumsuz olabilir. Bu kadar uzme kendini universitede bu kadar sac dokulmesini problem edip dalga gecilmez. Kendine guvenini kaybedip insanlarin sacinla ilgili dediklrri senin modunu dusurmesin. Bosver milleti sen keyfinr hayatin tadini cikar
    Bu arada anladığım kadarıyla 2. Tedaviyi çok önermiyorsunuz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teþekkürler hocam bir sorum olacak soðan kürü kokusunu bastýrmak için ne önerirsin?
    karanfil katarsan icine kaynatirken kokuyu tamamen absorve ediyor.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler hocam bir sorum olacak soğan kürü kokusunu bastırmak için ne önerirsin?
    Lavanta yağı kullanabilirsiniz

Sayfa 1/2 12 SonSon