2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Saç Dökülmesi (Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum :)

Yeni Üye

Saç Dökülmesi (Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum :)

Merhaba arkadaşlar. Yirmi yaşındayım. Lise başından beri şakaklarda gerileme vardı hafiften fakat pek önemsemedim, Lise üçüncü sınıfta dökülme başladı ve doğal tedavi yöntemleri denedim fakat pek başarılı olamadım. Lise sonda dökülme artınca Minoxil'e başladım ve iki sene boyunca sadece minoxil kullandım sonrasında minoxilin etkisinin azaldığını farkettim ve özellikle önler de ve tepede gözle görülür bir seyrelme olunca miracle losyonu da tedavime ekledim. Üç ay boyunca miracle losyondan da pek fayda göremeyince zaten iki yıldır kullanmakta olduğum Minoxilin içine dutasterid atmaya karar verdim ve dermaroller ile ketoral şampuanı da tedavime ekledim. Yaklaşık bir senedir miracle losyon kullanıyorum, dokuz aydır da minoxil i içine dutasterid atarak kullanıyorum ayrıca haftada iki - üç kere olmak üzere de ketoral şampuan a devam ediyorum. bir tüp de ketoral krem kullandım bir ara şakaklarda. Şakaklarımda dökülme ilk başladığından beri gelişme olmadı hatta hafif hafif gerilemeye devam ediyor gibi geliyor bana tedavilere başladığımdan beri. Önler de sürekli olarak hafif hafif seyreliyormuş gibi geliyor. Ya da belki de olanı koruyorumdur önlerde ve şakaklarda bilemiyorum. Özellikle dutasterid kullanmaya başladığımdan beri genel olarak tepe bölgesinde saçın yoğunlaştığını söyleyebiirim. Fakat son zamanlarda dökülme tekrardan arttı. Sizce dönemlik bir döngü müdür yoksa tedavime yeni ürünler eklemeli miyim ? Şimdiden teşekkürler.
    Bu fotoğraf dutasterid e başladıktan yaklaşık 2 ay sonra çekildi:

Bunlar duştan çıktıktan sonra saçlar kurumadan biraz önce çekilmiş fotoğraflar:

Bu da saçım kuruyken tepe bölgesi:

SaçımınDoktoru Üyesi
    saclarin cok yipranmis gibi gorunuyor surekli fon kullanmandan kaynakli olabilir saclari kisaltip tedavi uygulaman daha iyi olabilir. Minox saca,,bulasarak deriden emilimi azaltir. Tedavileri uygulamaya devam et derim onler cabuk dokulebilir gorunuyor. Onlere dutas atmak yerine minoxa ru ile kullanirsan daha iti sonuc alirsin diye dusunuyorum.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.