9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 1 senede bu kadar dökülme piskolejimi bozdu

1 senede bu kadar dökülme piskolejimi bozdu

Selamlar cümleten,saçlar zaten seyrekti kısa saç kullanıyordum hafiften toppik dökünce iyi gözüküyordu,lakin saçlar iyice gitti,bildiğiniz kel kaldım, 3 sene kadar minoxil kullandım biotin nizoral şampuan falan filan,saçlar aşırı derecede yıpranınca ben bu ilaçları bırakmıştım,bıraktıktan sonra üzerinden 3 sene kadar geçti saçlar gene aşırı derecede kuru cansız uzamıyor,tüm bunları genetik dökülmemi yapıyor bilemiyorum sizden cevap bekliyorum,saçlarımın yan kısımları ense kısımlarıda aşırı derecede kuru sert vaziyette,

2 fotoğraf ekledim biri geçen seneden diğeri bu sene,bu kadar şiddetli dökülmesine anlam veremedim,geçen sene sadece önler seyrekti oda farkedilmiyordu bile birden önler gitti ortalarında 1 2 senelik işi kalmış gibi,30 a kadar götüreceğine inanıyordum saçlarımı 1 senede bu kadar hızlı saç kaybetmeme anlam veremedim.

https://i.hizliresim.com/jWJBWW.jpg

https://i.hizliresim.com/0BVyyZ.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Off üstad benim de 1 senede aynen bu kadar gitti bunun sebebi maalesef genetik ben de 24-25'e kadar koururm diyordum 20 yaşında kel kaldım tamamen üzücü bir durum. Min-dut, miracle vs kullan büyük ölçüde geri gelecektir saçların.

Başkan kullanacaksın 1/4 proscar çekinmeden minoxil içine atacaksın 10 dut yoluna bakacaksın dht engellemeden sadece topikal hiçbir etkisi olmuyor aksine zarar veriyor. Eğer minoxil kullanmaya devam ediyorsan bi 10 15 gün ara ver sonra dut atıp devam et ayrıca sadece akşamları kullan 8 9 fıs kullan her kullanmada iyice çalkala şişeyi ki dut iyi karışsın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sitedeki tedavileri takip edin saçınız yanıt verecektir durum toparlanmaz gibi durmuyor fakat öndeki saçlarınızda ciddi minyatürleşme olmuş şakaklarda daha geriye gitmiş orayı toparlamanız zor olabilir ekimle güzel sonuç elde edebilirsiniz o bölge için

tekrardan selamlar keldaşlarım ,işten güçten pek giremiyorum foruma,inanın ilaçlara artık hiç güvenim kalmadı,zamanında 3 sene kadar kullandım, finasteride 2 ay kadar kullanmıştım saçları aşırı koyulaştırdı ama yan etkileri çok ağırdı göğüslerde hafif yağlanma vücut kıllarında azalma falan oldu bıraktım direk,minoxil 3 yıl kullandım saçları aşırı derecede yıpratmıştı vede en son süreçte kalpte çarpıntı yapmaya başladı onuda bıraktım

aslında çok fazla beklentim yok,ben kısa saça çok alıştım ama önler iyice gidince görüntü çok kötü oldu suratımın yapısı değişti,ekim yada saç dövmesi düşünüyorum kısa saç kullanacağım,bunları yaptıran güvenilir firmalar hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim,

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Seyreksac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan kullanacaksın 1/4 proscar çekinmeden minoxil içine atacaksın 10 dut yoluna bakacaksın dht engellemeden sadece topikal hiçbir etkisi olmuyor aksine zarar veriyor. Eğer minoxil kullanmaya devam ediyorsan bi 10 15 gün ara ver sonra dut atıp devam et ayrıca sadece akşamları kullan 8 9 fıs kullan her kullanmada iyice çalkala şişeyi ki dut iyi karışsın.
    hocam araştırmalara göre forumda da paylaşılmıştı hatta, topikal olarak bile dut fin falan kulllanıldığında oral kadar etki ediyormuş yani ha topikal kullanmak ha oral kullanmak , o yüzden bence bu tarz riskli işlere girmeye gerek yok , minoxu sıkıp geçelim

nofear kardeşim hepsinden yanetki görüyorsan ozaman ekim senin için hem kalıcı hemde tek çözüm. Denixex ben proscar ilk kullanmamda yanetki gördüm evet ama kullanmaya devam edince yanetkiler kesildi başkan yanetki görünce de hiç öyle ilacı bırakacak kadar değildi her bünye bir değil

Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam araştırmalara göre forumda da paylaşılmıştı hatta, topikal olarak bile dut fin falan kulllanıldığında oral kadar etki ediyormuş yani ha topikal kullanmak ha oral kullanmak , o yüzden bence bu tarz riskli işlere girmeye gerek yok , minoxu sıkıp geçelim
    hocam bende minoxil tekrar etki yaparmı acaba,3 4 senedir geçti üstünden kullanmayalı baya oldu,üzerinede bitkisel tedaviler eklesek evigen bepanthen gibi,en azından toppikle kapatırız belki

SaçımınDoktoru Üyesi
    On tarafa ve ortaya ekim, tepeye agresif tedavi minoxil içine dutasterid + miracle losyon + vitamin takviyesi. Tedavi yapmam diyorsan saç dövmesi veya toppik. Ektirme tepeye simdilik