Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Hikayem Yeni Başlıyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Puskás Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Feridun Cevap için teşekkür ederim. Şu an itibariyle kafamda bir tedavi şekli oluşturdum, en kısa sürede başlamayı düşünüyorum. Hafif bir tedavi kombinasyonu ile başlayacağım duruma göre tedavime ileride ekleme / çıkarma yapabilirim.

Dermoroller konusunda sanırım 0,2 mm olanı her gün düzenli kullanmayı tercih edeceğim. 1mm ve 1,5 mm çok büyük derinliği olan iğneler, sonuçta invaziv bir işlem yapıyoruz ve dokunun bütünlüğünü bozuyoruz. Dolayısıyla adeta enfeksiyonlara davetiye çıkarıyoruz. Zaten yapılan araştırmalarda, 1,5 mm'lik iğne kullanılmadan önce, uygulama bölgesi batadine ve normal saline ile dezenfekte ediliği öyle uygulama yapılmış. Ayrıca yine internette karşılaştığım birkaç videoda, uzmanlar iğneyi kullandıktan sonra direkt tıbbi atık kutusuna atıyorlar, ikinci bir defa kullanımı söz konusu değil.
    Dusundugunuz tedaviyi imzaniza da ekleyin bizde ona gore takip ederiz

Saçlarımın son durumu bu şekilde arkadaşlar. Bir senede yine epey kayıp vermişiz görüldüğü üzere ve hala tedaviye başlayıp başlamama konusunda kararsızım. Bu aşamadan sonra bir gelişme olur mu sizce?

Alıntı Puskás Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saçlarımın son durumu bu şekilde arkadaşlar. Bir senede yine epey kayıp vermişiz görüldüğü üzere ve hala tedaviye başlayıp başlamama konusunda kararsızım. Bu aşamadan sonra bir gelişme olur mu sizce?
    Öncelikle bir kan tahlili yaptırmalısınız. Daha sonra beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekebilir. Saç için satılan multıvitaminlerle desteklerseniz topikal olarak da minoxil saçlarınızda bayağı bir gelişme olacağını düşünüyorum.

Tedaviye geç kaldık. Aradan dört sene daha geçti, saç ekimi bile kurtarmaz artık bu noktadan sonra.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12