Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hikayem Yeni Başlıyor

Hikayem Yeni Başlıyor

Merhaba, 32 yaşındayım. Yaklaşık 15 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Önceden bunu pek dert etmezdim ancak şimdi biraz kafaya taktım diyebilirim. Buradaki 'başarı hikayelerini' okudukça motive oluyorum, umarım bir gün ben de sizler gibi bir başarı öyküsüne imza atarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Puskás Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 32 yaşındayım. Yaklaşık 15 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Önceden bunu pek dert etmezdim ancak şimdi biraz kafaya taktım diyebilirim. Buradaki 'başarı hikayelerini' okudukça motive oluyorum, umarım bir gün ben de sizler gibi bir başarı öyküsüne imza atarım.
    15 senedir dökülüp de kel kalmamaniz sasirtti beni resim varmidir tedavi basladinizmi?

Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 senedir dökülüp de kel kalmamaniz sasirtti beni resim varmidir tedavi basladinizmi?
    Saçlarımın en güncel hali bu. Hayır, tedavi başlamadım henüz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Genel olarak saçlarınız incelmiş şakaklar ve tepede özellikle ama yasiniza ve dokulme suresine gore cok iyi duzenli bir tedaviyle toplarsiniz ekime de gerek kalmaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    basari hikayesi yazarsiniz sizde dokulmeniz stabilize olmus seyreklik cok daha kolay tedavilere yanit verir siteseki etkili tedavilere baslarsaniz saclarinizi kisa surede kazanabilirsiniz.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Aslında şu an tedavi açısından kafam çok karışık. Nereden, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Sitede o kadar çok tedavi alternatifi var ki, en iyi sonucu hangisinden alacağım hususunda kararsızım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Puskás Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında şu an tedavi açısından kafam çok karışık. Nereden, nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Sitede o kadar çok tedavi alternatifi var ki, en iyi sonucu hangisinden alacağım hususunda kararsızım.
    Onu denemeden bilemezsiniz ağızdan takviyeyle ve agir olmayan topikal tedaviyle baslayin

Başlangıç için önerebileceğiniz kombine bir tedavi methodu mevcut mudur?

Bir de dermoroller tavsiyesi isteyecektim; marka ve ebat olarak hangi dermaroller benim için uygundur?

Yapılan bazı araştırmalarda; 1,5 mm'lik dermarollerlar kullanılmış ve etkili geri dönüşler alınmış. Ancak kullanılan ebatın büyüklüğü ve uygulanan tedavinin invaziv bir işlem olması hasebiyle sterilizasyon konusunda çekincelerim var.(1)

Diğer bir araştırmada ise; saç büyümesinde etkili en ideal dermaroller ebatının 0,25 mm (10 şerit) ile 0,5 mm (10 şerit) olduğunu gösteriyor. (2)

(1)https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/

(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27746638

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizin amacınız olan saci kalınlastırmak cıkarsada yeni saclar. Ne kadar cok tedavi yontemi basari ihtimali o kadar artar. Dermaroller'ın tipleri hakkında cok bir bilgim yok ama siz kısa sac tutuyorsunuzdur diye tahmin ediyorum mm'si buyuk olanlar saci uzun olanlara hitap ediyor gibi 0,5'ligi tercih edebilirsiniz. Tedavi olarak dermaroller medobiocompleks-e finasterid minoxil olarak baslayabilirsiniz finasterid yan etki gorurseniz topikal tedaviye gecersiniz

@Feridun Cevap için teşekkür ederim. Şu an itibariyle kafamda bir tedavi şekli oluşturdum, en kısa sürede başlamayı düşünüyorum. Hafif bir tedavi kombinasyonu ile başlayacağım duruma göre tedavime ileride ekleme / çıkarma yapabilirim.

Dermoroller konusunda sanırım 0,2 mm olanı her gün düzenli kullanmayı tercih edeceğim. 1mm ve 1,5 mm çok büyük derinliği olan iğneler, sonuçta invaziv bir işlem yapıyoruz ve dokunun bütünlüğünü bozuyoruz. Dolayısıyla adeta enfeksiyonlara davetiye çıkarıyoruz. Zaten yapılan araştırmalarda, 1,5 mm'lik iğne kullanılmadan önce, uygulama bölgesi batadine ve normal saline ile dezenfekte ediliği öyle uygulama yapılmış. Ayrıca yine internette karşılaştığım birkaç videoda, uzmanlar iğneyi kullandıktan sonra direkt tıbbi atık kutusuna atıyorlar, ikinci bir defa kullanımı söz konusu değil.

Sayfa 1/2 12 SonSon