Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Bu 2 maddeyi uygulayarak saç kaybını durdurabilirsiniz..

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam ben dökülmenin olduğu her yere uyguluyorum. Yanlar, önler, üst bölge.

SaçımınDoktoru Üyesi
    sunta gibi soğuk deriyi masajla lastik gibi yaptım ve kan akışı hızlandı (eskiye göre dokunduğumda daha hisli ve sıcak)

bu masaj kesinlikle atlatılmaması gereken bir konu

Selam millet masaj tedavisinden ilerleme kaydeden var mı? Ben 2 aydır uyguluyorum masajdan önce 30 olan dökülmem şuan üst sınırlarda bakalım önümüzdeki aylarda çıkışları görebilecekmiyiz.Kendim gördüğüm kadarıyla masajdan dökülen saçlarım geneli ince ve kırık ve ön kısımdaki saçlarımda kalite artışı gözlemliyorum
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

Tecrübeli abilerim masaj hususunda sizlere danışmak istediğim bir şey var. Kafamda saçlı deri içinde ve dökülme olan yerde fark etmeksizin masaj yapmaya başladığım zamanlar belli bölgeler sanki tomurcuklanırcasına şişiyor. Bu bölgeler ağrımaya başlıyor. Okuduklarıma göre kalsifikasyon ve derinin sağlığını kaybettiğini biliyorum. Ama bu yaşadığım tecrübe bu tedavide normal bir şey mi acaba? Üstüne gidip bu bölgelere masaja devam mı edeyim yoksa yapmam gereken başka bir şey var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Masajı nasıl yaptığın çok önli tosun eğer deriyi oynatıyorsan bunun bi işe yarayacağını düşünmüyorum önemli olan bana kalırsa kası bükmek cimciklemek ve bir önemli hudus daha ıslak deriye yapmak bunları ıslak olmassa saçı anlamsızca yolma faaliyetine döner bu da pek isteyeceğimiz birşey değil

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masaj uygularken mutlaka bir losyonla saçları ıslatın arkadaşlar ve kesinlikle parmakları saçlı deride sürükleyerek gezdirmeyin sabit hareketlerle deriyi mikro-makro ölçekte yağurma- bükme yapın.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Ben saçlarımı ıslatmadan yaptım hep masajı yoğurma ve bükme hareketlerini uyguladım.Losyonla nemlendirmediğim için dökülme artmış olabilirmi
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

SaçımınDoktoru Üyesi
    dermaroller yada dermastamp ürünleri arasında forum halkı tarafından başarısı onaylanmış bir ürün var mı acaba

SaçımınDoktoru Üyesi
    biri masaj hakkında video yada görsel yayınlasa keşke, masaj yapıyoruz ama inşAllah doğru yapıyoruzdur

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gündür masaj yapıyorum kafa derisine dökülmelerim arttı.saçlarım uzun ama dökülenlerin %90ı kısa kıllar.ben çözemedim bu işi.devam edeyim mi arkadaşlar

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon