Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
48 sonuçtan 41 ile 48 arası

Konu: Ne zamandır beklediğim çalışma bence saç dökülmesi sorununun kökü

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamini sınırı önceden 30muş sonra 20 ye çekmişler. 30un altındaysa doğal yolla takviye edin ama 20den düşükse bu ampülleri doktor kontrolünde kullanabilirsiniz. D vitamini saç için çok çok önemli.

Yazın sahillerde malak gibi güneşin altına yatıp bol bol güneşlenin alırsınız d vitaminini takviyeye gerek kalmaz. Gerçi ben de pek işe yaramıyor artık yaş durumundan mütevellit )
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamini kalsiyumun yapıya katılmasını sağlıyor aga'da kalsifikasyon büyük sorun bu iyi birşey mi bunu bilmiyorum kalsiyum iyonu apoptosisi getiriyor ayrıca mekanizmasını iyi anlamak gerek vitamin d resöptörleri genetik olarak daha az dökülme olmayanlara göre yabancı bir forumda bir adam çok yüksek d vitamini aldığını ve kelliği tamamen bitirdiğini söylüyordu şimdi baktım bulamadım bulursam linkini paylaşırım
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Benimde d vitamini değerim 12 çıkmıştı. 2 ampül d3 vitamin verdi. Bitti onlar. Sizce başka bir şeye gerek var mı abilerim ? Yaş 18 aynada saçımın dibini görüp ağlayasım geliyor .

D3 vitamini takviyesi aldığımızda testosteronu artırdığı için olumsuz bir geri dönüş almayalım hocam?

Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de d vitamini eksikliği var ama doktor ilaç kullanmaya gerek yok dedi sıkıntı yaratacak kadar bir eksik değil diyor
    değerin ne çıktı ve senin kağıdında minimum-maximum oranı kaçtı d vitamininin

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar mekanizma görev alıyor ki hangisi sebep hangisi sonuç hangisi aynı sebepten ötürü beraber oluşuyor kafası karışıyor insanın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

D vitamini direk almak değil de( D seviyeleri çok yükseltmemek için) hani garanti olsun diye multivitamin kullanmak d vitamininin yanın da birçok vitamini almak iyi olmaz mı?

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345