Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1 yıldır minoksil kullanırken 1 ay ara verdim tek bir dökülme yok

Yeni Üye

1 yıldır minoksil kullanırken 1 ay ara verdim tek bir dökülme yok

arkadaşlar 22 yaşındayım bende metabolik sendrom olduğunu anladım. kilo almaya meyilli olmak, akne, aşırı terleme aşırı üşüme, çabuk acıkma cildin çökmesi vs. artık insülin direnci mi denir metabolik sendrom mu denir bilmiyorum neyse ekmeği kestim şekeri kestim hareketi arttırdım. inanın bütün akneler gitti kilo verdim yıllardır bel kalça kısmı çok kiloluydu erkek halimle. terlemem çok azaldı cildim dirileşti sanırım bütün bunlar metabolizma ile alakalıydı. saç dökülmem de çok erken oldu 19 yaşında alnım fena açıldı.acaba minoksili bırakınca 1 aydır dökülmemesinin sebebi bu mudur yoksa benim gibi olmayıp da 1 ay kadar bırakınca dökülme sorunu olmayan var mı? bu arada metabolizma ile ilgili bir rahatsızlığım olduğu kesin gibi bişey şekeri vs bırakıp kilo verince inanılmaz sonuç aldım sırf cildime bakarak anladım çok rahat 27 yaşlarında biri gibiydi cildim artık olduğum yaşta duruyor. ama saçımda şimdilik gördügüm tek gelişme minoksili bırakınca dökülmemesi. acaba bundan sonra güçlenmeye başlar mı ? bu arada bu metabolik sendrom veya insülin ve saç dökülmesi ilişkisi ile ilgili bilgisi olan varsa deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Yeni Üye
    Bir eczacının minoxil için verdiği bilgiyi paylaşayım, kendisi 8 ay düzenli bir biçimde günlük sabah/akşam 5 fıs kullandıktan sonra, muhtemelen bu 8 ay yeterli kazanımı sağladığı süre, haftada iki kez uygulamasının kazandıklarını korumaya yeterli olduğunu söylemişti. ben kullanmayı tamemen bıraktıktan sonra minoxil ile çıkanlar tekrar döküldü..

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 22 yaşındayım bende metabolik sendrom olduğunu anladım. kilo almaya meyilli olmak, akne, aşırı terleme aşırı üşüme, çabuk acıkma cildin çökmesi vs. artık insülin direnci mi denir metabolik sendrom mu denir bilmiyorum neyse ekmeği kestim şekeri kestim hareketi arttırdım. inanın bütün akneler gitti kilo verdim yıllardır bel kalça kısmı çok kiloluydu erkek halimle. terlemem çok azaldı cildim dirileşti sanırım bütün bunlar metabolizma ile alakalıydı. saç dökülmem de çok erken oldu 19 yaşında alnım fena açıldı.acaba minoksili bırakınca 1 aydır dökülmemesinin sebebi bu mudur yoksa benim gibi olmayıp da 1 ay kadar bırakınca dökülme sorunu olmayan var mı? bu arada metabolizma ile ilgili bir rahatsızlığım olduğu kesin gibi bişey şekeri vs bırakıp kilo verince inanılmaz sonuç aldım sırf cildime bakarak anladım çok rahat 27 yaşlarında biri gibiydi cildim artık olduğum yaşta duruyor. ama saçımda şimdilik gördügüm tek gelişme minoksili bırakınca dökülmemesi. acaba bundan sonra güçlenmeye başlar mı ? bu arada bu metabolik sendrom veya insülin ve saç dökülmesi ilişkisi ile ilgili bilgisi olan varsa deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim
    dostum sen devanı bulmuşsun işte devam et böyle. sana 2 sorum var. ne zamandır şekeri bıraktın? kendini daha dinç hissediyor musun? yani yorgun uyanma, yorgun hissetme vb. gibi. vereceğin cevaba göre birşeyler söyleyebilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sen devanı bulmuşsun işte devam et böyle. sana 2 sorum var. ne zamandır şekeri bıraktın? kendini daha dinç hissediyor musun? yani yorgun uyanma, yorgun hissetme vb. gibi. vereceğin cevaba göre birşeyler söyleyebilirim.
    şekerle dökülmenin bağlantısı varmı

Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğiniz belirtiller çölyak hastalığına benziyor.Bununla ilgili bir araştırma yapıldı mı ?

Banned
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şekerle dökülmenin bağlantısı varmı
    bence var bağlantı

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeker ve bilumum vücuda alındıktan sonra şekere dönüşen unlu mamüller bir numaralı enflamasyon kaynağı biz de saç dökülmesinin illetlerinden biri olan enflamasyondan kurtulmaya çalıştığımıza göre...
    Genetik miras deyip duruyoruz arkadaşlar bu saç dökülmesi illetine ama çok konuuşldu bunlar bu sitede tekrar tekrar o konuya girmeyi doğru bulmuyorum ama kıyaslamak için insanların yoğun olduğu alanlarda bir gözlem yapın ve kellik oranını -ki buna 20 li yaş grubundakileri de dahil ederek-bir yüzde çıkrmaya çalışın,bir de eski fotoğraflaraki, tv filmlerindeki vs insanların genel saçlılık ve kellik oranlarını kıyaslayın bu türk milletinin genetiği son 40-50 yılda değişmiş olamaz değil mi?
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şeker ve bilumum vücuda alındıktan sonra şekere dönüşen unlu mamüller bir numaralı enflamasyon kaynağı biz de saç dökülmesinin illetlerinden biri olan enflamasyondan kurtulmaya çalıştığımıza göre...
    Genetik miras deyip duruyoruz arkadaşlar bu saç dökülmesi illetine ama çok konuuşldu bunlar bu sitede tekrar tekrar o konuya girmeyi doğru bulmuyorum ama kıyaslamak için insanların yoğun olduğu alanlarda bir gözlem yapın ve kellik oranını -ki buna 20 li yaş grubundakileri de dahil ederek-bir yüzde çıkrmaya çalışın,bir de eski fotoğraflaraki, tv filmlerindeki vs insanların genel saçlılık ve kellik oranlarını kıyaslayın bu türk milletinin genetiği son 40-50 yılda değişmiş olamaz değil mi?
    aynen öyle hocam

dedem 70 taşında full saçlı vefat etti, amcam babam kel
    annem tarafımdan dememde şimdi tam kel ama dayımlar çocuk gibi saça sahip (40-50 yaşındalar)

bunlar yaşam tarzlarıyla alakalı, saçlı ölen dedem karnını doyuracak kadar bir şey yer kalkarmış, genelde yeşillik yermiş yani
    dayımlarda inşaat işiyle uğraşıyorlar ve abur cuburla işler olmaz, ortaya bir salaya yaparlar ana yemek odur

ve bunlar sürekli hareketli oldukları için vücutlarında iltihap yok

babam amcam biraz keyif yaşamışlar, babam hatta kan temizlemek için ilaç alıp 52 yaşında biraz saç kazanmıştı

dediğiniz gibi buna miraz muamelesi yapmamak lazım

ben işlerimin yoğunluğu bitince kan tahlili yaptırıp bakıcam hacamatla doğal çaylarla gerekirse ilaçla bir iltihap atma programı hazırlıycam kendime

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanı temizlemek isteyen diyetine ısırgan çayı eklesin sürekli kullanmayın ay takvimine göre ayın küçülme evresinde 15 gün kullanmak kavliyle 3 ay bu şekilde kullanabilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağırsak florasının inflamasyonla çok yakından ilişkisi olduğunu düşünüyorum ekmek ve şeker bağırsağın düşmanıdır.

Sayfa 1/2 12 SonSon