5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Saç dökülmesi beslenme , insulin

Yeni Üye

Saç dökülmesi beslenme , insulin

Herkese merhaba 23 yaşındayım 1 yila yakın bu forumu takip ederim aklıma takılan bazı sorular var insulin direnci düşük tutmak gerekiyor şekerli hazir işlenmiş gıdaları kesmemiz gerektiğini ogrendim forumdan.

Karbonhidratların çoğu seker orani yüksek ve şekeri tatlı abur cubur kestim aşırı şekilde kilo verdim zaten zayıf metabolizması hızlı biriyim saçım dökülecek diye artık onu yeme bunu yeme baya zayıfladım.

Benim tavsiyeye ihtiyacım benim tüketebileceğim sağlıklı karbonhidrat ve kilo aldirici ne tür besinler tüketeyim?

Teker teker yapın beslenme değişikliklerini ve etkisini görebilin öncelikle pirinç patates mısır gibi karbonhidratlar serbest olacak şekilde tahıl ekmek yani gluten içeren tüm gıdaları tamamen çıkarın hayatınızdan bununla başlayınız.
    Konu Miracle tarafından (17.03.2018 Saat 18:10 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Pirinç seker oranı çok yuksek bulgurun ki düşük ama glutenli glutenin saça etkisi nasıl oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alican69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pirinç seker oranı çok yuksek bulgurun ki düşük ama glutenli glutenin saça etkisi nasıl oluyor.
    Her pirincin glisemiks indeksi yüksek değil araştırın bulacaksınız glutenin inflamsyona yol açtığıyla ilgili araştırmalar var bağırsak geçirgenliği yoluyla.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şekerden korkmana gerek yok işlenmiş şeker gereksiz ama ne vitamin var ne mineral şekeri meyveden almalısınız istediğin kadar meyve yiyebilirsin ama kilo almak istiyorsan meyve şekeri sadece fructose+glucose olduğu için insulini nişastalı gıdalar kadar arttırmayacaktır(saf glucose) ve kilo aldırma etkisi daha az olacaktır o yüzden patates pirinç ve bol doymuş yağ tüketebilirsin.Ben eti ekmeği vs kestim kısa bir süredir sadece meyve ile besleniyorum ekonomik olarak zorladığında patates ve sebze ekliyorum.