Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlarım 3 yıldır devamlı dökülüyor

Saçlarım 3 yıldır devamlı dökülüyor

Arkadaşlar saçlarım 3 yıldır dökülüyor. 22 yaşındayım. 1 yıldır düzenli hair forte ve xpecia kullandım. İlk 6 ay saç dökülmemi durdurdu yeni saç çıkışı oldu. Fakat son 6 aydır dökülme başladı. Halen devam ediyorum kullanmaya fakat yeni bir tedavi arıyorum. Yan etkisi fazla olmayan. Ne önerirsiniz.

Tedavime başlıyorum. Günde 80-100 tel olan dökülmem 10 gün önce başladığım günde 1 ısırgan+yakı otu losyondan ve 1 bardak yeşil çaydan sonra yarı yarıya azaldı. Ve 2 gün önce miracle hocamın gönderdiği cell losyondan sonra 30-50 olan dökülmem 10-30 tele düştü. Cell losyonuda günde 1 kullanıyorum. Benim için var olanı korumak bile büyük başarı olacak ve son durumuma bakarsam koruyacağıma inanıyorum. Sadece kafamı takılan losyonların bu kadar çabuk etki etmesi normal mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizin durumunuzu hatırlıyorum dökülme tipiniz pek AGA gibi değil vertexinize neredeyse su girmeyecek durumdaydı. Zaten ailemde de herkesin saç durumu iyi demiştiniz sanırım. Sizin taktığınız yerler şakaklar herhalde oralar yaşa bağlı olgunlukla alakalı olabilir. İlla takılıyorsanız şakakların için her ne kadar cell iyi tüylenme yapsada yeterli gelmeyecektir. 1.5 mm stamp ekleyin.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlar gayet iyi gözüküyor. Bence de yaşa bağlı gerileme olabilir.

Abi saçlarım ilk geriye gitmeye başladığımda abime gösterdim. O da bişey yok stres yapma dedi. Saçlarım dökülmeye devam etti. Sonra doktara gittim doktor genetik dedi. Minox verdi düzenli kullanmadım dökülmeler devam etti. Sonra dümdüz ve çok gür olan ön çizgim artık yoktu. Hair forte kullandım o da bir süre etki etti. 6 ay önceki saçımla şuanki saçım bile farklı. Yani demek istediğim abim bişey olmaz dediğinde tedaviye başlamış olsaydım 7-8 bin kök saçımı korumuş olurdum. Belki daha fazla. Keşke sizin dediğiniz gibi biraz geriye gidip dursaydı. Şu an saçımın bu halinde olmasını tedaviyi bırakmamış olmama borçluyum. İşe yaramadığını düşünsemde hergün hair forte sürdüm. İnşallah cell losyonla da saçımı bu şekilde koruyabilirim. İlgilendiğiniz için teşekkürler gerçekten sizin dediğiniz gibi olmasını çok istiyorum. İlerleyen zamanlar bunu gösterecek. ��

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı argalı44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi saçlarım ilk geriye gitmeye başladığımda abime gösterdim. O da bişey yok stres yapma dedi. Saçlarım dökülmeye devam etti. Sonra doktara gittim doktor genetik dedi. Minox verdi düzenli kullanmadım dökülmeler devam etti. Sonra dümdüz ve çok gür olan ön çizgim artık yoktu. Hair forte kullandım o da bir süre etki etti. 6 ay önceki saçımla şuanki saçım bile farklı. Yani demek istediğim abim bişey olmaz dediğinde tedaviye başlamış olsaydım 7-8 bin kök saçımı korumuş olurdum. Belki daha fazla. Keşke sizin dediğiniz gibi biraz geriye gidip dursaydı. Şu an saçımın bu halinde olmasını tedaviyi bırakmamış olmama borçluyum. İşe yaramadığını düşünsemde hergün hair forte sürdüm. İnşallah cell losyonla da saçımı bu şekilde koruyabilirim. İlgilendiğiniz için teşekkürler gerçekten sizin dediğiniz gibi olmasını çok istiyorum. İlerleyen zamanlar bunu gösterecek. ��
    Bizim ailede de saçlar önler ve şakaklardan dökülür bende de öyle malesef. Tedaviyle 17 yaş halime dönmüştüm şakaklar da harika çıkmıştı ama son 3 4 aydır yine geriledi tedaviye devam etmeme rağmen. Gideceği varsa gidiyor bi şekilde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarda bir minyaturlesme yok sadece sakaklar hafif dokulmus o da aile genetiginizden kaynaklı olgunluk cizginiz olusuyor panik yapmayın

Yeni Üye
    Doktorların minoxil vermek dışında, AGA icin bir şey yaptığını gören duyan var mı? Bence saclarin normal duruyor. Henuz erken olabilir bunlari kullanmak icin. Kullanan arkadaşlar daha iyi bilirler ilac döngüsünden dolayı zaten var olan sacı da dokmesin?
    30/E

Biotin
    Demir
    Cinko
    Folik Asit
    B12
    +Dermaroller
    + yesil cay

Dökülme miktarı da bir ipucu bence. Ailenizdeki seyri nasılsa sizde de öyle olacaktır az çok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ailede de saçlar önler ve þakaklardan dökülür bende de öyle malesef. Tedaviyle 17 yaþ halime dönmüþtüm þakaklar da harika çýkmýþtý ama son 3 4 aydýr yine geriledi tedaviye devam etmeme raðmen. Gideceði varsa gidiyor bi þekilde.
    ben on ve sakaklara ekim yaptirmayi dusunmeye,basladim o on cizgi korumak mumkubn degil gibi ektirip rahat ediyim diyorum vertek te birsey yok zaten on yildir sakaktan sac,ciksin diye ugrasiyorum henuz,sa, formuna geldigini gorömedim ,on bolge sakak dokulebiliyor tedaviler yoruyor surekli birsey surmek bence maddi durum iyoyse yasta 25 ustuyse ektirilebilir iyi bir doktora on yila,kadar tedavi cikacaga benzemiyor kalici olarak. oral ilaclarda yan etkisi berbat olan psikolojiyi daha dibe cekiyor iktidarsizlik sorunuyla ugrasmayin sonrada derim oral ilaclari kullanmis biri olarak soyluyorum aldiginiz oral ilaclar omur boyu kullanabilecek seyler degil cikan sacta dokulup gidecek elinizde yan etkileri kalacak sonra onla mucadele etmeye calisacaksiniz genc arkadaslar ozellikle uzak durun derim. Oral ilaclardan
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 1/2 12 SonSon