7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç Dökülmem -Tedavim -Öneri ve Tavsiyeleriniz

Threaded View

Yeni Üye

Saç Dökülmem -Tedavim -Öneri ve Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle eylül ayında 24 yaşında olucağım yaklaşık 19 yaşından beri dökülmem var başlarda stress nedenli oldugundan cok umursamadım ihmalkarlık yaptım fakat bu umursamazlık beni nerdeyse kel kalmaya kadar itti ne yazıkki şu ana kadar piyasa şampuanları dışında herhangi bir önlem almadım, aklım yeni başına geldi ve son 1 yılda saç dökümem inanılmaz ilerledi, 2-3 kez doktora gittim testler yaptım genetik dökülmem oldugu söylendi ve minoksidil önerildi, 1 ay önce kadar bu siteyle tanıştım ve saç hakkında çok şey ögrendim. doktorun önerisiylede ve bu sitede sonuç alan insanlarıda görerek minoksidile başladım fakat minoksidilin üzerimdeki yan etkileri cok fazla başlarda geçer alışırım sandım ama 1 ay sonunda herhangi bir degişiklik olmadı. Gögüs ağrısı, kalpte hızlı atma, sol kolda uyuşma, kollarda agrı gibi yan etkilerinin nerdeyse tamamı gün gün degişiklik gösterek kendini gösterdi bazı günler yan etkisizde geçtigi oldu ama şu anda hala etkiler devam ediyor. Minoksidili günde 2 sefer 5 fıs olarak kullanıyordum, başka tedaviye gecip azaltarak bırakmayı düşünüyorum lakin sitedeki cogu konuyu okuyup çıkardıgım sonuçlardan anladıgım kadarıyla; bu bir ayın sonunda minoksidili bırakınca dökülmemin daha cok artıcagından bahsedilmiş bu konuda ne yapabilirim? eger bu yan etkileri görmeseydim diger ay minoksidille dut karışımı yapmayı düşünüyordum siteden takip ettigim kadarıyla en etkili losyonlardan biriydi minoksidil-dut fakat yan etkilerinden dolayı minoksidili kullanamıyorum. Bir diger en etkili karışım olan miracle losyonu kullanmayı düşünüyorum forumdan takip ettigim kadarıyla miracle losyon'da eskisi kadar popüler degil ve tercih edilmiyor ve yine yan etkilerini görürmüyüm emin degilim. Ayrıca sitede, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 gibi tedavilerin oldugunun farkındayım ama anladıgım kadarıyla bu tedaviler dökülmeyi durdurup saçları koruması birinci prensip sanırım ve temin edilmesi zor. Benim gibi agresif dökülmeler ve tekrar saç cıkışları için en ön plana cıkan tedaviler min-dut, miracle gibi görünüyor. Şu ana kadar tedavimde biotin hapı, nizoral şampuan ve yeşil cay kullanıyordum. Sizden istedigim aşağıdaki resimlerimede bakarak ve minoksidilden gördügüm yan etkileride göz önünde bulundurarak bana ne önerebilirsiniz, saçlarımı geri döndürmek istiyorum fakat cokmu geç kaldım emin degilim iyi kötü bütün yorumlarınızı bekliyorum bu sitede saçlarını tekrar kazanan insanlar oldugunu biliyorum ve görüşlerinizi cok önemsiyorum.

Teşekkür ederim, İyi Çalışmalar.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi FullSizeRender-2.jpg‎   FullSizeRender kopya.jpg‎   FullSizeRender-3 kopya.jpg‎   FullSizeRender-3.jpg‎   IMG_2518.JPG‎