Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
68 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Çörek Otu + Kuru Üzüm Çekirdeği (Saç Dökülmesine Etkisi ve Bir Çok Özelliği)

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazaklı cemil dostuz dusman degiliz soylediklerinin hicbirine katılmıyorum 1)saydgıgın islam alimlerinin cogu sia yada sufi sen muhtemelen sunnisin isinize geldimi siaya sufilere laf edip isinize geldimi islamın felsefesini vs cıkaran iranlı bilim adamlarına yapısmanız ayrı komedi ayrıca oyle bir anlatmısınki mısırlıoglu yada cuppeli kitapları okuysan biri olsam aglardım 2)yahu 600 lerde islam geldi sen diyosunki bilimde vs zirve yaptık yahu şakamısın? mö 300 500 de dunya yuvarlak atoma dair calısmalar yapan felsefe bilim adamları antik yunanan bak amerikada kaybolan inka vs kulturlerine bak vs vardı yani corek otundan ibret alanlar icin cok fayda var diyen hadisten tam 700 sene once astrolojı vardı hic inceledinmi eski uygarlıkları?? ayrıca osmanlı selcuklu dunyaya medeniyet getirdi diyosun hangi medeniyet?? tv buldunuz?? internetmi buldunuz?? bugun hastahaneye gidiyosun ictigin tum ilacllar hakaret ettginiz yahudi hristiyan malı hangi medeniyet yahu ben niye gormedim?? matbayı osmanlıya almadınız tiyatro sinema yasak haramdır dediniz hangi medeniyat yahu?? hakkaten kafanızda dunya kurmussunuz yasıyosunuz hangi medeniyet suan evdemisin?? etrafına bak hangi mal turk yada islamiyetin icadı?? hangi medeniyet yahu?? hakkaten guldurdun beni ya ha unuttum iki uc astorlog bilim adamı cıkardı islam bir corek otu vallaha bravo unutmadan arastır oku bırak o okudugun adamların zırvalarını antik yunan oku guney amerika medenşyetlerini oku cinlileri oku oku okudukca sasıracaksın islam oku demişya belki ironi vardır orda ayrıca bir forumdasız sadece fikir tartsıması yapıyoruz bilimsel calısmalar icin tsk ederiz bu bu konuya son mesajım
    Konu bendeniz tarafından (06.10.2014 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de son verelim deniz yazdığın cümleler arasında bağlantı yok sen kendi kendini tekzip ediyorsun benim bir şey dememe gerek yok doğru bilim bir anda uzaydan geldi tabii ki islam eski medeniyetler üzerine yükseldi ama bilime sanata mimariye musikiye yepyeni soluklar getirerek,batı da islam medeniyeti üzerine yükseldi istersen araştır endülüs medeniyetinin batı medeniyetinin temelini oluşturduğunu,700 lü yıllarda batıda en büyük kütüphanedeki kitap sayısı 3000-4000 i geçmezken abbasi halifesi Harun Reşid'in sarayındaki kütüphanede 1000.000 kitap olduğunu,uzar gider bu örnekler....
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

İnançlara saygılı olmamız gerektiğini düşünüyorum bende ama aynı şekilde ifade özgürlüğüde önemli artniyetli olmadıkça ifade özgürlüğünü de korumalıyız. Okudum bendeniz beyin yazdıklarını kendisi hadis yada islam inancına hakaret etmemiş sadece buharinin hadis naklindeki güveninirliğini sorgulamış ki bence de çok uydurma hadis var. Bu hadisler bir çok müslümanın çağ dışı eylemlerini tetikliyor ve müthiş bir imaj erozyonu yaratıyor. Yinede diyaloğunuzun seviyeli bir şekilde ilerlemiş olmasından dolayı tebrik ediyorum. Bence artık konumuza dönelim sevgili dostlarım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Bu arada çörek otuna baktım evde kavrulmuş mu diye bir ibare yok ambalajda nasıl anlayacağız kavrulmamış olduğunu paylaşırmısınız ? Birde attım bşir çay kaşığı anam ağladı o ne lan öyle dedim. Hayata küstürdü bunun bir kolayı varmı bilmem ama çiğnemeden asla işe yaramaz hatta sadece yağıda yetersiz bu tohumdaki tüm ham aminoasit yağ ve enzimleri almalıyız çiğneyerek ama acıtmadan nasıl olacak bu ??
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada çörek otuna baktım evde kavrulmuş mu diye bir ibare yok ambalajda nasıl anlayacağız kavrulmamış olduğunu paylaşırmısınız ? Birde attım bşir çay kaşığı anam ağladı o ne lan öyle dedim. Hayata küstürdü bunun bir kolayı varmı bilmem ama çiğnemeden asla işe yaramaz hatta sadece yağıda yetersiz bu tohumdaki tüm ham aminoasit yağ ve enzimleri almalıyız çiğneyerek ama acıtmadan nasıl olacak bu ??
    Hocam şu kavrulma meselesini ben de merak ediyorum. Piyasada bulunanlar kavrulmuş olanlar mı yoksa kavrulmamış olanlar mı bunu bilen varsa cevaplarsa iyi olur.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cörek otu saca iyi gelirmi gelmezmi bilmem ama bir hadis ornek vermissin o hadislerde buhari muslım vs bu zırvaları yazmıssın o buhariki baska hadisinde tabagın icine sinek dustumu alın iyin onda pek cok fayda vardır diyecek kadar gerizekalı bir adamdır diger hdsilerde deve sidigi icin der corek otunun bilimsel makalesi testleri vs varsa goster okuyalım faydalanalım hadis denen zırvaları kaale almam kaaale alırsam aksama kadar sinek yemem deve sidigi icmem gerekir ben bilimsel makaleye bakarım kardes
    Çörek otunun Analjezik ve Antiinflamatuar Etkileri – Çörek Otu al bilimsel bilgi yazıyoruz şunu yapalım bunu yapalım diyoruz pgd2 diyoruz cox diyoruz bi okuyun Hadise zırva demeyi bilirsin bilimsel makaleye bakarım demeyi bilirsin bir de o makaleyi bulup okumayı dene bakmakla öğrenilmez makalede yazan nerde sinek ye deve sidiği iç deniyor bi göstersene aklına mantıgına sıgıyor mu bunların yazılmıs olması nasıl bir durum olmus da bu dediklerin gerçekleşmiş olabilir sence ulan hemen zırva diyorsunuz ya bir açıp okuyun
    Konu piranha tarafından (06.10.2014 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şu kavrulma meselesini ben de merak ediyorum. Piyasada bulunanlar kavrulmuş olanlar mı yoksa kavrulmamış olanlar mı bunu bilen varsa cevaplarsa iyi olur.
    Piyasada var olanların % 90 u kavrulmamış olanlar üstad,o kavrulmuş olanlar herhalde böreklerin,poğaçaların üzerine serpilmek için olanlar,bana ilk defa denk geldi defalarca almışımdır,ama yine de emin olmak isterseniz aktardan kavrulmamış olanını isteyebilirsiniz,ya da marketten aldığınız çiğnediğinizde çok rahatlıkla anlayabilirsiniz,yukarıda miracle üstadın yazdığı gibi bütün geniz i yakar,eğer bu özelliği yoksa kavrulmuştur.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    Arkadaşlar kavrulmuş, kavrulmamış sorularının en net cevabı için aktarlarda açıkta satılan çörekotu genelde kavrulmamış oluyor. Yeme mevzusuna da gelince, asla tek başına yiyemezsiniz...Yeseniz bile en fazla bir hafta dayanabilirsiniz. Bunun en etkili ve uzun süreli çözümü siyah çekirdekli kuru üzümle birlikte tüketilmesidir. Zaten öyle yapınca aroması bir harika oluyor.

Wc, banyo kültürünü bile Osmanlıdan almış batılıları boşuna övme hiç yurtdışına çıktınmı bilmem ama hala bile wc.lerinde teharet muslukları yok, büyük wc.lerinden sonra kağıt peçeteye silinip çıkıyorlar ne kadar temizleniyorsa öyle.

Çörek otunun yağından ziyade kendisini çiğnemek çok daha etkin ve faydalı. Tabi bu zor ancak zorlanmadan yemenin formülünü veriyorum. Tohumları ağıza alıp önce çiğneyin ancak çiğnediğiniz kısmı yemek lokması gibi kısım kısım yutmayın, ağızda hepsini parçalayıp kesinlikle yutmayın ve yutkunmayın. Tohumlar biraz parçalandımı gerisini sindirim sistemi yapacaktır. Ağızda parçalanan tohumlar ağızdayken bol su yudumu alıp çalkalayıp yutun. Bu şekilde o dayanılmaz acının olmadığını sadece hafif acı dayanabilir bir aroma kaldığını göreceksiniz.

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon