Sayfa 1/7 123 ... SonSon
68 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çörek Otu + Kuru Üzüm Çekirdeği (Saç Dökülmesine Etkisi ve Bir Çok Özelliği)

Banned

Çörek Otu + Kuru Üzüm Çekirdeği (Saç Dökülmesine Etkisi ve Bir Çok Özelliği)

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Çörek-Otu-Zayıflatır-Mı.jpg
Görüntüleme: 521
Büyüklüğü:  209.0 KB (Kilobyte)
ID:	723Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Hepimiz kesinlikle defalarca kez duymuşuzdur. Saç dökülmesi tedavisinde bazı kesim çevreler çörek otu tohumu yiyin şeklinde önerilerde bulunuyor. Şimdi size burada çörek otunun faydalarını yazmakla konuyu uzatmak istemiyorum. Sadece naçizane görüşümü dile getireceğim.

Öncelikle bu gizemli bitkinin çok önemli faydaların olduğu bilinse de henüz tam olarak diğer ne tür rahatsızlıklara iyi geldiğinin tam olarak bilinemediğini söyleyebilir. Önemli olarak da Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, karaciğeri besleyerek koruması, karaciğer kanserinde etkili olması, kandaki şeker miktarını düşürmesi, bronşit, astım ve alerjik astıma karşı tedavi edici olması, iltihabı önleyici etkisi, anne sütünü artırması gibi faydalarının olduğu artık kuşkusuz. Ayrıca Efendimiz (s.a.v) hadisi şu şekildedir.

"Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın." [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)]

Aynı şekilde kuru üzüm çekirdeğinin Kanı sulandırması, kansızlığı önlemesi, ayaklarda romatizma sonucu oluşan ödeme karşı etkili olması ve daha nice değerli faydalarının bulunması da onu vazgeçilmez yapıyor.

Şimdi arkadaşlar geçen yıl 9 ay kadar kuru üzüm + çörek otu her sabah düzenli olarak birlikte tükettim (ikisi birlikte çok lezzetli oluyor) ve saç dökülmesi konusunda gerçekten işe yarıyorlar. Bunda hiç şüphe yok. Kullandığım süre boyunca hasta olduğumu çok hatırlamıyorum. Ayrıca kullandığımız solüsyonlar ve ilaçlar az da olsa karaciğerimizde ve vücudumuzda birikme yapıyorlar. Size önerim bol su içmeniz ve her sabah çörek otu ve kuru üzüm tüketmenizdir. Çünkü saç dökülmesi konusunda hiç faydasını görmeseniz bile iç organları, en önemli organ olan Karaciğerinizi korumuş olursunuz.

Rabbim herkese gönlündekini versin.
    Konu DoktorCan tarafından (06.10.2014 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübi olarak ilk faydasını siz söylemişsiniz zaten,kullandığım süreçte hiç hasta olmadım diyerek,aynı tecrübeyi ben de zaman zaman dile getiriyorum çörek otu ve elma sirkesi kullanarak grip dahi olmadığımı ifade etmiştim.
    Bugün çörek otu üzerine 200 civarında üniversite araştırmalar yapıyor dünya üzerinde.
    Eskiler mücerrep ilim derlerdi(yani tecrübe edilerek,kendi üzerimizde deneyerek bir tedavinin faydalarına kesin kanaat getirme demek)mücerrep ilme göre çörek otu vücudu asidik ortamdan bazik ortama getiriyor yani vücudun ph'sını 7,5 ve üzerine çıkarıyor ve bu hücre bazında oluyor,zaten biz hücre bazında sağlıklı olduktan sonra hastalık pek kapımızı çalamıyor.aslında
    Vücut asidik olduğu zaman doğal olarak immun sistem devreye giriyor ve asidik maddeleri uzaklaştırmak için vücudun farklı bölgelerine gönderiyor en bariz göstergesi göbek ve bel çevresindeki yağlanma çünkü bu asidik yapı ancak yağ içine hapsedilirse vücuda zararsız hale geliyor ve biz ilk önce bu bölgelerden yağlanmaya başlıyoruz,işte suyunu (ölçülü olarak) karbonat ve kristal tuz ekleyerek kullanan insanlar bundan dolayı zayıflayabiliyorlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Çörek-Otu-Zayıflatır-Mı.jpg
Görüntüleme: 521
Büyüklüğü:  209.0 KB (Kilobyte)
ID:	723Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Hepimiz kesinlikle defalarca kez duymuşuzdur. Saç dökülmesi tedavisinde bazı kesim çevreler çörek otu tohumu yiyin şeklinde önerilerde bulunuyor. Şimdi size burada çörek otunun faydalarını yazmakla konuyu uzatmak istemiyorum. Sadece naçizane görüşümü dile getireceğim.

Öncelikle bu gizemli bitkinin çok önemli faydaların olduğu bilinse de henüz tam olarak diğer ne tür rahatsızlıklara iyi geldiğinin tam olarak bilinemediğini söyleyebilir. Önemli olarak da Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, karaciğeri besleyerek koruması, karaciğer kanserinde etkili olması, kandaki şeker miktarını düşürmesi, bronşit, astım ve alerjik astıma karşı tedavi edici olması, iltihabı önleyici etkisi, anne sütünü artırması gibi faydalarının olduğu artık kuşkusuz. Ayrıca Efendimiz (s.a.v) hadisi şu şekildedir.

"Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın." [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)]

Aynı şekilde kuru üzüm çekirdeğinin Kanı sulandırması, kansızlığı önlemesi, ayaklarda romatizma sonucu oluşan ödeme karşı etkili olması ve daha nice değerli faydalarının bulunması da onu vazgeçilmez yapıyor.

Şimdi arkadaşlar geçen yıl 9 ay kadar kuru üzüm + çörek otu her sabah düzenli olarak birlikte tükettim (ikisi birlikte çok lezzetli oluyor) ve saç dökülmesi konusunda gerçekten işe yarıyorlar. Bunda hiç şüphe yok. Kullandığım süre boyunca hasta olduğumu çok hatırlamıyorum. Ayrıca kullandığımız solüsyonlar ve ilaçlar az da olsa karaciğerimizde ve vücudumuzda birikme yapıyorlar. Size önerim bol su içmeniz ve her sabah çörek otu ve kuru üzüm tüketmenizdir. Çünkü saç dökülmesi konusunda hiç faydasını görmeseniz bile iç organları, en önemli organ olan Karaciğerinizi korumuş olursunuz.

Rabbim herkese gönlündekini versin.
    Âmîn kardesim insaAllah.. Peki bu çörek otunu hangi şekilde kullanırsak maksimum verim elde ederiz,Mesela ezip bala karistirip mi yesek, yoksa dümdüz yutsak mı. Çünkü ben okumustum bi yerde düz yutunca bağırsaklarda mikro çizikler olusuyormus ve de uzun vadede zararli olabiliyormus vucuda. cigneyince de çok acı bi tat oluyor napsak ki
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları aktarlardan mı buluruz millet ?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Âmîn kardesim insaAllah.. Peki bu çörek otunu hangi şekilde kullanırsak maksimum verim elde ederiz,Mesela ezip bala karistirip mi yesek, yoksa dümdüz yutsak mı. Çünkü ben okumustum bi yerde düz yutunca bağırsaklarda mikro çizikler olusuyormus ve de uzun vadede zararli olabiliyormus vucuda. cigneyince de çok acı bi tat oluyor napsak ki
    Soğuk Pres Çörek Otu yağlarını araştırın.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör
    soğuk pres bimde satılıyor fiyatı da aktarın yarısı fiyatına 60mlsi 3 lira falan hayırlısıyla bayram bitince yeni bir pgd2 losyonu hazırlayacagım içerigi her biri 1/4 olmak üzere zrytec+cromo+çörek oku+karanfil kürü şeklinde olacak sanırım zrytec tek basına çok etki edemiyor sanırım siyah üzüm çekirdeğini zaten tüketiyorum çörek otu biraz acı oluyor çigneyince ama yagı olur içiliyorsa tabi kendi olur bir şekilde onu da beslenmeme eklemeye çalısacagım
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soğuk pres bimde satılıyor fiyatı da aktarın yarısı fiyatına 60mlsi 3 lira falan hayırlısıyla bayram bitince yeni bir pgd2 losyonu hazırlayacagım içerigi her biri 1/4 olmak üzere zrytec+cromo+çörek oku+karanfil kürü şeklinde olacak sanırım zrytec tek basına çok etki edemiyor sanırım siyah üzüm çekirdeğini zaten tüketiyorum çörek otu biraz acı oluyor çigneyince ama yagı olur içiliyorsa tabi kendi olur bir şekilde onu da beslenmeme eklemeye çalısacagım
    bimde satılan marka soft-em hiç güvenilir gelmiyor bana nedense kardesim ya
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bimde satılan marka soft-em hiç güvenilir gelmiyor bana nedense kardesim ya
    aksu vitalin o da sanırım ne bileyim aktarlardakindeki markaları da dogru düzgün bilemiyoruz ki ya faydası olur heralde
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Arkadaşlar soğuk pres öyle ucuz olamaz,soğuk pres ilk yatırım maliyetleri açısından pahalı bir yöntem olamamakla birlikte hammaddeden elde edilen yağ miktarı az olduğundan perakende fiyatı yükselmekte dolayısıyla hem soğuk pres diye tanıtılan hem de ucuza satılan ürünlerden şüphe duymak lazım derim.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunları aktarlardan mı buluruz millet ?
    Bir çok markette ve aktarlarda bulunuyor,paketli olanların tercih edilmesinde fayda var,tazelik açısından,bir de kavrulmamış olması gerekiyor geçenlerde bir marketten aldığım kavrulmuş çıktı ben de yenisin aldım.

Sayfa 1/7 123 ... SonSon