Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç derisinde delik (çukur) oluşumu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Contractubex'i bir araştırır mısın, akne boşluğunun bıraktığı izlerde işe yaradığı söyleniliyordu.

Ben çok büyük bir dövme sildirme sonucunda jüpiter yüzeyine dönüşen silik yarasını onunla adam etmiştim

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Benim de kafa derim, ensem sivilcelidir çocukluğumdan beri. Sürekli oynarım, sıkarım, patlatırım, kazırım. Ama hiç böyle delikler oluşmadı. Çok enteresan ve korkutucu. Bende de hafiften tripofobi var galiba.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bende kısa kestirmeyi düşünüyorum aynı seninkinin boyutta losyonları süremiyorum çok canım sıkılıyor böyle olunca
    Yaklaşık 1 ay yoğun bakım fırsatı. Kestir gitsin geri dönüşü daha iyi olabilir.

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Contractubex'i bir araştırır mısın, akne boşluğunun bıraktığı izlerde işe yaradığı söyleniliyordu.

Ben çok büyük bir dövme sildirme sonucunda jüpiter yüzeyine dönüşen silik yarasını onunla adam etmiştim
    Evet benim de aklımda Contractubex. Bir dönem kullanmıştım, saç derim için üstelik. Teşekkür ederim bu önerin için. Cildiyeye de danıştıktan sonra eğer bir mahsuru olmazsa kullanacağım. Üstelik Contractubex'in operasyondan kalan yara izi için bile faydalı olabileceğini umuyorum.

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de kafa derim, ensem sivilcelidir çocukluğumdan beri. Sürekli oynarım, sıkarım, patlatırım, kazırım. Ama hiç böyle delikler oluşmadı. Çok enteresan ve korkutucu. Bende de hafiften tripofobi var galiba.
    Antibiyotik yazıyordu doktor gidince, kullanıyorum geçiyor. Bittikten sonra 2 hafta olmamışken yeniden hoop. Antibiyotik mi dayanır? Bir dönem elma sirkesi ve limonu suyla seyreltim sürdüm. Bu sivilceleri geçirdi, kafam nefes aldı. Belki de sivilceyi geçirirken oluşturduğu delikler olmuştur diyorum sirkenin. Bu arada bence de kötü duruyor. Ne yapalım, saç çıkaracağım diye yaptığım hatalar işte.

Aman kimse kanatmasın kafasını lütfen.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bunlar temizlenen aknelerin oluşturduğu boşluklar ise contractubex isabetli olabilir

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar temizlenen aknelerin oluşturduğu boşluklar ise contractubex isabetli olabilir
    Umuyorum ki öyledir. İnternette de benzer bir vakayla karşılaşamadım ki. Ah bir emin olsam. O yüzden cildiyeyi bekliyorum. Yoksa sürmeye başlardım hemen.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam geçmiş olsun, ben dermarollerden dolayı olacağını zannetmiyorum dediğiniz gibi iyileşip kaybolan sivilcelerin yerinde kalan boşluklardır onlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun, ben dermarollerden dolayı olacağını zannetmiyorum dediğiniz gibi iyileşip kaybolan sivilcelerin yerinde kalan boşluklardır onlar.
    Sağ olasın Kazakcemil hocam. O halde sirkeyi daha da seyreltmem gerekiyordu sanırım. Yalnız eğer tüm delikler bir zamanlar iltihaplı aknelerse ve sirke geçirdiyse, gerçekten temizlik için önemli bir silah: Tabi ki doğal elma sirkesi.

Bu arada hocam geçen gün kayısı sirkesi de yaptım. Tadı çok lezzetli oldu. Sana önermek isterim. Elma sirkesiyle karıştırıp içiyorum. Hazır kayısının mevsimiyken bir dene istersen. Buzdolabını açıp meşrubat niyetine içmeye başladım soğuk soğuk. Tabi suyla karıştırıyorum.

Kazakcemil hocam seni yakalamışken bir şey daha sorayım, konuyla alakasız olacak ama olsun; kombuçayı duydun mu hiç? Yıllar önce ailem yapardı, mantarı vardı. Kaybettik sonra ama mantar evde de oluşturabiliyormuşsun diye bir şey duydum. Eğer daha önce yaptıysan önerilerini rica edeceğim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ olasın Kazakcemil hocam. O halde sirkeyi daha da seyreltmem gerekiyordu sanırım. Yalnız eğer tüm delikler bir zamanlar iltihaplı aknelerse ve sirke geçirdiyse, gerçekten temizlik için önemli bir silah: Tabi ki doğal elma sirkesi.

Bu arada hocam geçen gün kayısı sirkesi de yaptım. Tadı çok lezzetli oldu. Sana önermek isterim. Elma sirkesiyle karıştırıp içiyorum. Hazır kayısının mevsimiyken bir dene istersen. Buzdolabını açıp meşrubat niyetine içmeye başladım soğuk soğuk. Tabi suyla karıştırıyorum.

Kazakcemil hocam seni yakalamışken bir şey daha sorayım, konuyla alakasız olacak ama olsun; kombuçayı duydun mu hiç? Yıllar önce ailem yapardı, mantarı vardı. Kaybettik sonra ama mantar evde de oluşturabiliyormuşsun diye bir şey duydum. Eğer daha önce yaptıysan önerilerini rica edeceğim.
    Forumdan bir arkadaşın önerisi üzerine incelemiştim hocam bir ara mantığı bizim kültürümüzde az çok tanınan kefir gibi ama denemek nasip olmadı,kayısı sirkesini çok iyi düşünmüşsün srikedeki en önemli mantık o an mevsimindeki bir meyveyi tüm sene tüketebilmenize imkan tanıyor ve içeriğinde oluşan asitlerden dolayı meyvenin aslından çok daha faydalı hale geliyor,ben şu an memleket taraflarındayım burada taa adem babamız zamanından kalma bir armut cinsi var yemesi lezzetli değil ve mevsimi 15 gün onun sirkesini yaptım ve bir de hiçbir şekilde kimyasal değmemiş bir elma ağacı var olgunlaşmasını bekliyorum,bir de arkadaşlar şimdilerde mevsimi olması lazım alıç ve hünnap sikelerini özllikle denemenizi tavsiye ederim.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumdan bir arkadaşın önerisi üzerine incelemiştim hocam bir ara mantığı bizim kültürümüzde az çok tanınan kefir gibi ama denemek nasip olmadı,kayısı sirkesini çok iyi düşünmüşsün srikedeki en önemli mantık o an mevsimindeki bir meyveyi tüm sene tüketebilmenize imkan tanıyor ve içeriğinde oluşan asitlerden dolayı meyvenin aslından çok daha faydalı hale geliyor,ben şu an memleket taraflarındayım burada taa adem babamız zamanından kalma bir armut cinsi var yemesi lezzetli değil ve mevsimi 15 gün onun sirkesini yaptım ve bir de hiçbir şekilde kimyasal değmemiş bir elma ağacı var olgunlaşmasını bekliyorum,bir de arkadaşlar şimdilerde mevsimi olması lazım alıç ve hünnap sikelerini özllikle denemenizi tavsiye ederim.
    O ağacın meyvesinden yapacağın sirkenin şifa olacağına eminim. Alıç ve Hünhap için pazar kurulmasını bekleyeyim, deneyeyim o zaman. Teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eskiden var olan sivilcelerin skar izleri var baya muhtemelen cukurlar da ona baglı ama sacınızın maasallahı var hocam yas kac 5-6 yıldır tedavi uyguluyorum demissiniz neler yaptınız imzanızda tedaviniz yok da

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon