Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç derisinde delik (çukur) oluşumu

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy Saç derisinde delik (çukur) oluşumu

Herkese merhaba,

Yaklaşık 5-6 senedir süregelen bir tedavim var. Neredeyse her losyonu ve finasteridi kullandım. Zaman zaman saçımda sivilcelenme oluyordu, pek önemsemiyordum. Minoxil'in verdiği bir tahribat olarak düşünüyordum. Zaten bu sivilceler Miracle Losyonu kullanınca geçiyordu. Sarımsak sürmek için saçımı kazıyayım dedim, demez olaydım. Resmen mayın tarlası gibi bir saç derim varmış. Saçımda özellikle verteks bölgesinde bu delikler sayıca fazla. Yine sivilcelenmelerin de sık görüldüğü bölgelerdi bunlar. İki sene önce sebase kist nedeniyle küçük bir operasyon yapılmıştı sağ tarafımda bulunan boşluk bu sebepten. Dermaroller da bir hayli süre kullandım bu deliklerle bir ilgisi var mı bilemedim.

Daha önce bunun gibi bir problem yaşayan oldu mu? Tahmin edersiniz ki, her öneriniz önem arz etmekte şu an benim için.

İstanbul'da devlet hastanelerinden cildiye randevu almak da imkansız hale gelmiş. Şile'de bulabiliyorum ancak bir tane boş randevu.

Bir de dikkatimi çekti tek tek yakınlaştırıp baktıkça bu çukur bölgelerde daha fazla saç olduğunu görüyorum. Yani üçlü, dörtlü, beşli bir şekilde ve koyu renkte saç çıkmakta. Zaten biraz uzasa eminim hiç belli olmayacak çukurlar. Fakat yine de hoş değil, başka bir sağlık sorununa işaret etmesinden endişe ediyorum.

Her şeye rağmen dikkatinizi çekerim ki hala saçım var. Yaşım 25. Babamın saçları tamamen dökülmüştü bu yaşında. Yani bir şekilde muhafaza edilebiliyor arkadaşlar. Ha şunu da söylemeliyim, belki her önüme gelen şeyi saçıma sürmemeli, dermarollerla kanatmak için (bir zamanlar no pain no gain diye bir şehir efsanesi vardı) uğraşmamalıydım. Daha yumuşak ve hafif tedavilerle kurtarabileceğimi düşünüyorum şimdilerde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çukurlar.maden gibi olmuş fena saç var yalnız

SaçımınDoktoru Üyesi
    Millet bunu görüp kafayı delmesin konuyu kapat bence D

SaçımınDoktoru Üyesi
    Masaj yapmıyorsanız sabah akşam 10-15'er dk ekleyin hocam, deriniz çok donuk, hissiz ve cansız duruyor.

Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çukurlar.maden gibi olmuş fena saç var yalnız
    Hiç sorma mayın tarlası diyorum.

Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet bunu görüp kafayı delmesin konuyu kapat bence D
    Benim beklentim bunu görüp daha dikkatli davranmaları yönündeydi aslında.

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masaj yapmıyorsanız sabah akşam 10-15'er dk ekleyin hocam, deriniz çok donuk, hissiz ve cansız duruyor.
    15 dakika aralıksız yapamıyorum ama gün içerisinde toplam bu süreyi bulduğum oluyor. Evet derim berbat halde, muhtemelen çukurlar da bu sebepten oluştu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sorma mayın tarlası diyorum.

Benim beklentim bunu görüp daha dikkatli davranmaları yönündeydi aslında.

15 dakika aralıksız yapamıyorum ama gün içerisinde toplam bu süreyi bulduğum oluyor. Evet derim berbat halde, muhtemelen çukurlar da bu sebepten oluştu.
    Saçlar fena değil, beslenme konsunda bir şey yapıyormusun

Saçlar fena değil, beslenme konsunda bir şey yapıyormusun
    Uzun zamandır şeker, unlu mamüller falan yok hayatımda. Evde elma sirkesi, yoğurt ve kefir yaparım günlük tüketirim. Zerdeçal, zencefil, tarçın, pul biber, karabiber, çörek otu gibi baharatları da her gün tüketiyorum. Bir de hindistan cevizi yağı yerim bir kaşık. Özel olarak yaptıklarım bunlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır şeker, unlu mamüller falan yok hayatımda. Evde elma sirkesi, yoğurt ve kefir yaparım günlük tüketirim. Zerdeçal, zencefil, tarçın, pul biber, karabiber, çörek otu gibi baharatları da her gün tüketiyorum. Bir de hindistan cevizi yağı yerim bir kaşık. Özel olarak yaptıklarım bunlar.
    sorunun kaynağını ben anlayamadım, ilginç bir durum

sorunun kaynağını ben anlayamadım, ilginç bir durum
    Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

Saçımda çıkan iltihaplı sivilcelerle ilişkili de gezmediğim cildiye kalmamıştı etrafımda. Yalnız şu bir gerçek ki bunca sene saçıma losyonlar sürmeseydim böyle olmayacaktı. Tabi ikinci gerçekse sürmeseydim şu an saçımın da olmayacağı. Sanırım arada dinlendirmek gerekiyor.

Bakalım belki bu sorunu görmüş, deneyimlemiş birine denk gelirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeş bende kısa kestirmeyi düşünüyorum aynı seninkinin boyutta losyonları süremiyorum çok canım sıkılıyor böyle olunca

Sayfa 1/3 123 SonSon