9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Ampülleri kırarken parmağını kesen var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi

Ampülleri kırarken parmağını kesen var mı?

beyler şuanda kafamda bone varken yazıyorum size bemiks,evigen,bepanthene ampuller'i kırarken içlerinden 1 tanesi çok sert hangisiydi unuttum beton gibi mübarek ve çok zor kırdım, kırarkende parmağımı kestim :O var mı böyle parmağını kesen ve o kesilen yere biraz vitamin geldi, bir zararı olur mu?

karışım şu bu arada 1er tane bemiks,evigen,bepanthene ampuller

bir tatlı kaşığı da Hint Yağı, Jojoba Yağı,Defne Yaprağı Yağı, Çörek Otu Yağı,Tatlı Badem Yağı karışımını ampüllerle kafaya uyguluyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ampül kırma özürlüyüm dekort ampül kaç kere elimde kaldı yıka geçer sorun değil. Eli çok pis kanatıyor ama.

Etrafında halka veya nokta olan yerden kırmaya çalışın eğer bunlar yoksa zaten elle kırmaya uygun değildir ilaçları bilmiyorum hiç denemedim ama.

Haa bir de unutmadan hem ampulu pasif elinizle gazlı bez veya herhangi bir katladığınız bezle tutun hem de aktif elinizle şişenin boynunu bu şekilde tutun böyle bir sorun olmayacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende birkac defa elimi kanattim bu sekilde birsey olucagini sanmiyorum..Elinize bir pecete alin ve pecete ile kirin ampulleri aksi halde cok derine gidebiliyor kirilan parcalar kesik icinde kalabilir..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben kırık kalmasın diye ve vitamin kana geldiği için iyicene gitsin diye parmağımı baya sıktım, baya da geldi kan yani nolur nolmaz dediğiniz gibi cam kalmasın. Zaten cam kalsaydı hissettirir di dimi parmak da?

o 3 ampülden birisi sadece öyle bu arada, diğer 2si çıt diye kırılıyor ama 1 tanesi nedense beton gibi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki eline de kalınca bir bez alarak yapa hocam ampül kırma işini ben hep öyle yapıyordum riske girmeye gerk yok çaresi olan bir şey.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de küçük mutfak havlularının altından kırarım her seferinde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    nokta olan kısma 2-3 fiske at sonra aktif kırdıgın el tarafına havluyla sar öyle kır cıplak elle kırma