8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saçlarım aşırı sağlıksız

Saçlarım aşırı sağlıksız

Merhabalar 18 yaşındayım.14 yaşımdan beri günde ortalama 80-100 tl arası saçım dökülmekte.Küçüklükten beri gitmediğim doktor kalmadı profesör doktorlara dahi gittim hepsi minox yazdı ama hiç kullanmadım.Erken ergenliğe girdim bu arada.yaklaşık 4 senedir saçlarım dökülüyo şakaklar dışında bi problemim yok.Şakaklarımda baya bi gerileme var baya minimalize saçlar var şakaklarımda.

Diğer ve daha çok canımı sıkan konu saçlarım acayip sağlıksız.Aşırı kurular baya sertler.Köpürmüyolar resmen duşta.Ve baya baya saçım dökülüyo duşta yıkarken duştan sonra tararken.Saçlarımı kısalttığımda iyi geliyo cansız kırık saçların döküldüğünü düşünüyorum.kırıkları aldırınca iyi geliyor.Her taramada her duşta oluk oluk saçımın dökülmesi cidden moralimi alt üst ediyor sırf bu yüzden insan içine çıkasım gelmiyor özgüven sorunu yarattı bu konu bende.Keratin yüklemesi lavanta kürü ısırgan otu kürü vs vs vs bir sürü şey var internette.saçlarımın sağlıklı parlak ve düzgün olmasını istiyorum.

Başka bi sorunum kepek.Kaşlarıma kadar kepek içindeyim saçlarımın geleceğini hiç iyi görmüyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim bu forumu 14-15 yaşımdan beri takipteyim buraya gerçekten güveniyorum yardımcı olursanız çok sevinirim yaşama sevincimden tutun özgüvenime kadar etkiliyor bu saç konusu beni.

Özet:Saçlarım baya dökülüyor, kaşıntı ve kepek sorunum hat safhada ve saçlarım aşırı kuru sert kırık.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Kaşıntı kepek erkek tipi dökülme belirtisi. Kuru saç'ı anlayamadım, normalde çok yağlı olması gerek.
    ve erken yaşta başlamış gibi gözüküyor. Benim de 14 yaşımda başlamıştı yavaştan.
    Daha tecrübeli bir üye tehşisi koyarsa çok memnun olurum bende çok merak ettim.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizde kuru tipte seboreik dermatit var gibi gorunuyor kasta sacta kepeklenme buna delalet saclarınızın bir kısmıda bu yuzden dokuluyor gibi oncelikle kasıntı kepegi kontrol altına almalısınız

En kısa zamanda doktora gidicem hocam.az önce duştan çıktım yine 70-80 tane geldi üşenmedim saydım saçlarımda çalı süpürgesi gibi şuan.bu kepek olayıda duştan sonra çok daha fazla oluyo şuan saçlarım ve kaşlarım kepek içinde yüzüyor sanki ve deli gibi kaşınıyor.

Bende aynı sorundan gitmiştim doktora birde bende tabaka oluşurdu saçımda kazırdım kalın deri kalkardı.Hocam haftada 2 gün ketoral 5 gün kepek şampuanı ile hergün saçını yıka elma sirkesi karbonat ile durula hergün.
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde kuru tipte seboreik dermatit var gibi gorunuyor kasta sacta kepeklenme buna delalet saclarınızın bir kısmıda bu yuzden dokuluyor gibi oncelikle kasıntı kepegi kontrol altına almalısınız
    hocam pm kutun dolmuş burdan yazıyorum
    benim de burnumda soyulma var, fotosu şu https://i.hizliresim.com/qWkEoq.jpg

birisi bana pruzon önerdi, bir bilgin var mı bu ilaç hakkında, burna sürülür mü?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam pm kutun dolmuş burdan yazıyorum
    benim de burnumda soyulma var, fotosu şu https://i.hizliresim.com/qWkEoq.jpg

birisi bana pruzon önerdi, bir bilgin var mı bu ilaç hakkında, burna sürülür mü?
    Pruzonu yuze surebilirsiniz de kendim kullanmadım bende de sd var yüz icin coresatin sarı - ducray kelual ds krem donusumlu kullanmıstım

Abilerim bi de şunu farkettim tepe kısmındaki saçlarım kısa ve önlere nazaran daha az kırık ordan çekince yada orayı şampuanlarken elime saç gelmiyo ama ön taraftaki saçlarım aşırı sağlıksız ve kırık.abartısız söylüyorum oraya elimi atsam 10-15 tel gelir tek seferde.önlerdan baya dökülüyo tepede hiç bi sorun yok.