Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Avodart, Proscar ve Minoxil kullanıyorum dökülmem durmuyor?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı JustChee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etki olarak ileri derecede kullandığımdan şüphesizim. Ayrıca agresif bir savaştayım, eğer buna karşı galibiyetle çıkarsam muhtemelen bir çok kişiye yön gösterecektir.
    O savaştan bi çoğumuz galibiyetle çıktık da aynı disiplin ve doğru anda doğru tedaviyi seçmek genelde sorun oldu. Yoksa mucize basit süreklilik önemli.

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O savaştan bi çoğumuz galibiyetle çıktık da aynı disiplin ve doğru anda doğru tedaviyi seçmek genelde sorun oldu. Yoksa mucize basit süreklilik önemli.
    Minoxidil içine Azelaik asit karıştırmıştım, aylarca böyle kullandım ama pek deride yakıcı bir şeyler hissetmedim. Son 10 gündür bir şişe içerisine yaklaşık 15-20 mg retionik asit karıştırdım onu kullanıyorum. Bu sefer oldukça tahriş edici, Minoxidil'i ilk gün kullandığım hissi yaşadım. Sanıyorum ki etkisi doruk noktaya ulaştı, bakalım zamanla yine güncel fotoğraflar paylaşırım. Ayrıca dutasterid 4 aydır Proscar 1.25 mg 20 gündür kullanıyorum. Fark ve etkisi zamanla elbet olacaktır. Öyle bir umut içerisindeyim.

Yeni Üye
    Dökülme sanıyorum ki günlük 60-70 tele kadar gerilemiş görünüyor. 300 telden bu yöne gelmesi iyi, muhtemelen yakında duracak ve ilerleme başlayacak. O zaman güncel fotoğraflar paylaşırım.

Çok sevindim hocam normal seviyeyi bulmuş gözüküyor disiplinle çok iyi sonuç alacağınıza inanıyorum.

Yeni Üye
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim hocam normal seviyeyi bulmuş gözüküyor disiplinle çok iyi sonuç alacağınıza inanıyorum.
    Öyle görünüyor hatta gün geçtikçe azaldığını hissediyorum. Minoxidil'e ay başında bir hafta ara verip 8 Ağustosta tekrar başlamıştım. Ama ondan daha da önemlisi finasteride gibi, yani tek başına gün aşırı Avodart yetersiz kalmış, şimdi ikisi bir çok daha iyi çalışacak gibi. Bakıyorum diplerden sert bir şekilde sayısız saç geliyor.

Yeni Üye

22 AĞUSTOS güncellemesi, saçlar ıslak ve flaşlı çekim yaptım. İlk başladığım seviyeye inmeden, ancak yaklaşıp durduğunu görüyorum. Dökülmem ortalama 60-70 tel kadar. Nizoral şampuanı (Konazol) 2 günde 1 defa kullanıyordum onu 3 günde bir defa olarak azalttım. Sebebi deriye aşırı zarar vermesini önlemek, yaklaşık 4 ay 2 günde bir aralıksız kullandım. Lavaboda 6-7 saat arayla kuru saçı silkeliyorum eskiden 70-100 tel dökülürken artık 10-15 tel dökülüyor.

Avodart'ı çarşamba akşam, pazar günü ise öğlen alıyorum. Böylece 3.5 gün araya dengelemiş oluyorum. Proscar 1/4 her sabah aç yada tok alıyorum.

Minoxidil %3 + içine 2 gram azelaik asit ve 20 mg retionik asit karıştırdım. Sabah akşam 1.5 ml kullanıyorum. Günlük toplam 3 ml. Tedavi bu şekilde düzene binmiş görünüyor.
    İlerlemeye başladığından şüphem yok, dip saçlar geliyor.
    1-2 aya kadar tekrar güncel fotoğraflar paylaşırım.

Yeni Üye
    reflex derken neyi kastediyorsun ? ben finansterid kullandıgımda cinsellik 2 katı yükseldi sac dökülmemde 10 katına cıktı bunun gibi bişeymi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reflex derken neyi kastediyorsun ? ben finansterid kullandıgımda cinsellik 2 katı yükseldi sac dökülmemde 10 katına cıktı bunun gibi bişeymi
    Evet reflex bu

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu reflex hyperandrogenizm denen mevzu çok saç götürüyor, gözlemlendiği takdirde muhakkak önüne geçilmeli. 2 yıl finasteridle saçımı gayet iyi götürüyorken birden sivilcelenmeler, yağlı cildi gördüm başta. Şakaklar geriledi, saç dökülmesi arttı. Kesinlikle bunun yüzünden. Miracle Losyon da yoktu tedavimde o dönem.

Yaklaşık iki ay önce finasteridi Pazartesi/Çarşamba/Cuma düzenine göre almaya başladım. Miracle Losyon ekledim tedavime ve işe yarayacağına pek emin olmasam da nane çayı içmeye başladım.

Kesinlikle öneririm kayıplarım olacağından korkarken durumum iyiye gidiyor. Yine aynı düzende Pazartesi/Çarşamba/Cuma sabahları Miracle Losyon'u kullanıyorum zira kendi uydurduğum mantık şu, akşamında finasterid içtiğim için ertesi gün dht'nin saça olumsuz etkisini baskılayacağını düşünüyorum fakat bir gün daha geçince ne kadar etki kalır bilmediğimden sabahları sıkıyorum miracle losyonu. Minoxili de arada kullanıyorum. Daha iyiyim, kesinlikle öneririm.

Yeni Üye
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu reflex hyperandrogenizm denen mevzu çok saç götürüyor, gözlemlendiği takdirde muhakkak önüne geçilmeli. 2 yıl finasteridle saçımı gayet iyi götürüyorken birden sivilcelenmeler, yağlı cildi gördüm başta. Şakaklar geriledi, saç dökülmesi arttı. Kesinlikle bunun yüzünden. Miracle Losyon da yoktu tedavimde o dönem.

Yaklaşık iki ay önce finasteridi Pazartesi/Çarşamba/Cuma düzenine göre almaya başladım. Miracle Losyon ekledim tedavime ve işe yarayacağına pek emin olmasam da nane çayı içmeye başladım.

Kesinlikle öneririm kayıplarım olacağından korkarken durumum iyiye gidiyor. Yine aynı düzende Pazartesi/Çarşamba/Cuma sabahları Miracle Losyon'u kullanıyorum zira kendi uydurduğum mantık şu, akşamında finasterid içtiğim için ertesi gün dht'nin saça olumsuz etkisini baskılayacağını düşünüyorum fakat bir gün daha geçince ne kadar etki kalır bilmediğimden sabahları sıkıyorum miracle losyonu. Minoxili de arada kullanıyorum. Daha iyiyim, kesinlikle öneririm.
    Bugün dökülmem yine üst seviyeleri gördü, yine muhtemelen Minoxidil den kaynaklı bir dökülme seziyorum. Bazen yalnızca Miracle losyon ile kalmak gerektiğini düşünüyorum. Minoxil gerçekten dökünce berbat döküyor.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon