Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ve bütün vücut dahil agresif dökülme

Yeni Üye

Saç ve bütün vücut dahil agresif dökülme

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum. Forumda geziniyordum artık konu açmam gerekti çünkü sorunun üstesinden gelemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Yaşım 23. 7 ay önce saçlarım dökülmeye başladı git gide ilerlerdi sadece saç değil sakal kirpik kol kılları da onlar geri çıkıyor fakat saçlarda kayıp çok büyük genel olarak bütün kafamdaki bölgeler seyreldi. Elimi ıslatıp saçlarımın arasından geçirince elim saç doluyor köklerinden kopuyorlar. Cildiyeye gittim hiç bir şey yapmadan direk genetiktir dedi babam 56 yaşında saçlarının hepsi duruyor onu geçtim beyazlama yok anne tarafı da öyle o yüzden ben kesinlikle genetik değil diye düşünüyorum. Bir test yaptı vitaminler için bir sıkıntı çıkmadı vitamin desteği verdi işe yaramadı artık kullanmıyorum. Şuan kullandığım hiç bir ilaç yok. Resimleri yüklicem ıslakken olanları daha iyi anlaşılıyor durum önerilerinizi bekliyorum artık can sıkma noktasına geldi şimdiden teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/vp95mD.jpg
    https://i.hizliresim.com/WQ5kVE.jpg

Triod raporu doktor temiz dedi ben çıktısını istedim birde siz bakın
    https://i.hizliresim.com/Q7qBlA.jpg

ense tarafı dahil bütün yerler böyle seyreldi saç çizgilerinde gerileme yok.
    hastalıktan dolayı olduğunu düşünüyorum ama nedenini bulamadım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Genetik anne baba tarafında herkes saclı olsa bile dede kusaklarından dahi gelebilir yeni baslamıs dökülmeniz sacınızda minyaturlesme görülmüyor ıslak ve kaldırdıgınızdan vertekste deri görünüyor androgenetik dökülme gibi sizinki. B12 folik asit biotin d vitamini cinko eksiklikleri demir eksikligi anemisi tiroid hastalıkları cilt hastalıkları diger nedenleri olabilir

Yeni Üye
    Genetik olmasından şüphelenmemin sebebi genetik dökülmenin bir evrelerin var diye biliyorum ve bütün kafa derim böyle belli başlı bölgesel değil buna vücut kıllları da dahil özellikle sakalda da dökülme fazlalaştı ama onlar da geri çıkma var. Yorumunuz için teşekkürler.

Başka yardımcı olabilecek arkadaşlar yokmu. Forumda miracle losyonun baya etkili olduğunu gördüm önerirmisiniz nasıl bir yol izlemeliyim. daha da ilerlemeden saçları kurtarıp kayıp saçları geri getirmek mümkünmü.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam siz bir endokrine gözükün bence tr deki dermatologlor hiç anlamıyor bu konudan maalesef.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    evet malasef anlamıyorlar ve ilgilenmiyorlar zorla istek üzerine kan testi yaptırıyorum. endokrine sıra aldım gelecek aya umarım oradan bir sonuç alırım. saçma olacak ama inş sağlık nedeni ile dökülüyordur ve tedavisine başlarım. teşekkürler

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    endokrine gidin genetik deilse bağışıklıkla ilgili stres acitasyon bu tür dökülme yapar
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Yeni Üye
    bütün bölümleri testleri yaptıracam bakalım. aşırı stresli zamanlarım olmuştu arada bir oluyor yine inş geçer. alopesi areata dan da şüpheleniyorum.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CelalB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün bölümleri testleri yaptıracam bakalım. aşırı stresli zamanlarım olmuştu arada bir oluyor yine inş geçer. alopesi areata dan da şüpheleniyorum.
    Özellikle TİROİD testi TSH düzeyinize baktırın hocam.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    endokrine gidin genetik deilse bağışıklıkla ilgili stres acitasyon bu tür dökülme yapar
    Hocam endokrine direk randevu alinmiyo galiba mhrs randevu da hata verdi nereye gidecez yonlendircekmis bnmde vucut ta dokulme var yardim edin size zahmet arkadaslar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bnm triod saglam ama vucut ta bile dökülme var cinsel organdaki killarda bile ayiptir soylemesi

Sayfa 1/2 12 SonSon