Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bir sorum var 30 dan sonra kellik

bir sorum var 30 dan sonra kellik

Merhabalar öncelikle sorum şu 30 yaşından önce saçlarında açılma alın çizgisinde ve şakak bölgelerinde gerileme olmayan bir kişinin 30 undan sonra saçlarını kaybetme durumu ile hiç karşılaştınız mı ?

Kendimden örnek vericem benim babam 60 yaşında halen gayet ideal saçları var abim 33 yaşında onun da öyle ben 30 yaşındayım benimde saçlarımda açılma vs yok sadece günlük dökülmeler oluyor bu bazen 3-4 oluyor bazen 10-20 bazen 30 a kadar bile çıkabiliyor.

Son 4-5 aydır saçlarımı yıkarken her elime gelen saç tanesi ile büyük bir depresyona sürükleniyorum moralim bozuluyor hayata iyi yaklaşamıyorum. Sizce saçlarımın bu yaştan sonra aşırı bi şekilde dökülme ihtimali varmıdır ?

Ben bu konuda çok fazla araştırma yapmadım ama internetten birçok ünlünün vs gençlik resimlerine baktığımda saçı 20-25 yaşları arası neyse o çizgide devam ettiğini gördüm minyatürleşme ve hacim olarak azalma oluyor ama kellik görünmüyor gibi geldi bana tabi ani büyük stres ve depresyon durumları hariç bu konudaki düşünceleriniz nedir ?

Son olarak aile yapımdan bahsetmem gerekirse
    Babam - 65 yaşında saçları var
    Abim - 33 yaşında saçları gayet iyi durumda
    Amcam - saçları iyi durumda
    Dedem - 80 yaşında onun da 60-70 de baya saçları vardı
    Dayım anne tarafından - Kel (18 kuzenim var 7 teyzem var kuzenlerimden sadece 1 tanesi kel onun da babası kel)

Aklıma gelen kişiler bunlar ayrıca genetik saç durumu babadan geliyor bildiğim kadarıyla bu bilgide doğrumudur ? Babamın saçı neyse benimkide o olcaktır değil mi ileride babamın gençlik resimlerinde ki saç rengi ile benimki aynı saç yapısı da aynı ben kumralım oda öyleymiş gençken şuan siyah ve beyaz saçları benimde öyle olacak mı ?

Kısacası tekrardan 30 yaşına kadar ideal normal ve sıradan saçlarla yaşıyan bir insanın 30 undan sonra çok büyük ekstrem durumlar olmadan saçlarını kaybetme ihtimali varmıdır ?

Son olarak şuan saçlarım olmasına karşın saçlarımın dökülmesi beni çok korkutuyor yaşı genç olup ya da benimle aynı yaşlarda olup bu sorunları yaşıyanları çok iyi anlıyorum Allah kolaylık versin çok zor bir durum.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle sorum şu 30 yaşından önce saçlarında açılma alın çizgisinde ve şakak bölgelerinde gerileme olmayan bir kişinin 30 undan sonra saçlarını kaybetme durumu ile hiç karşılaştınız mı ?

Kendimden örnek vericem benim babam 60 yaşında halen gayet ideal saçları var abim 33 yaşında onun da öyle ben 30 yaşındayım benimde saçlarımda açılma vs yok sadece günlük dökülmeler oluyor bu bazen 3-4 oluyor bazen 10-20 bazen 30 a kadar bile çıkabiliyor.

Son 4-5 aydır saçlarımı yıkarken her elime gelen saç tanesi ile büyük bir depresyona sürükleniyorum moralim bozuluyor hayata iyi yaklaşamıyorum. Sizce saçlarımın bu yaştan sonra aşırı bi şekilde dökülme ihtimali varmıdır ?

Ben bu konuda çok fazla araştırma yapmadım ama internetten birçok ünlünün vs gençlik resimlerine baktığımda saçı 20-25 yaşları arası neyse o çizgide devam ettiğini gördüm minyatürleşme ve hacim olarak azalma oluyor ama kellik görünmüyor gibi geldi bana tabi ani büyük stres ve depresyon durumları hariç bu konudaki düşünceleriniz nedir ?

Son olarak aile yapımdan bahsetmem gerekirse
    Babam - 65 yaşında saçları var
    Abim - 33 yaşında saçları gayet iyi durumda
    Amcam - saçları iyi durumda
    Dedem - 80 yaşında onun da 60-70 de baya saçları vardı
    Dayım anne tarafından - Kel (18 kuzenim var 7 teyzem var kuzenlerimden sadece 1 tanesi kel onun da babası kel)

Aklıma gelen kişiler bunlar ayrıca genetik saç durumu babadan geliyor bildiğim kadarıyla bu bilgide doğrumudur ? Babamın saçı neyse benimkide o olcaktır değil mi ileride babamın gençlik resimlerinde ki saç rengi ile benimki aynı saç yapısı da aynı ben kumralım oda öyleymiş gençken şuan siyah ve beyaz saçları benimde öyle olacak mı ?

Kısacası tekrardan 30 yaşına kadar ideal normal ve sıradan saçlarla yaşıyan bir insanın 30 undan sonra çok büyük ekstrem durumlar olmadan saçlarını kaybetme ihtimali varmıdır ?

Son olarak şuan saçlarım olmasına karşın saçlarımın dökülmesi beni çok korkutuyor yaşı genç olup ya da benimle aynı yaşlarda olup bu sorunları yaşıyanları çok iyi anlıyorum Allah kolaylık versin çok zor bir durum.
    Hocam mesela babamın saçlar 35 gibi gitmeye başlamış baba tarafı herkes saçlı, anne tarafında sadece dayısı kel imiş şu an kendisi de NW4 gibi, yani babadan kesin geçtiğini söyleyemezsin hatta X kromozomunun rolünün daha büyük olduğu söyleniyor. Cüneyt Arkın'ın babasının da saçları yok ama adamın tek teli bile dökülmemiş şu yaşına kadar yani biraz da şans faktörü mevcut. Ayrıca günde 50-150 tel normal kabul ediliyor kafanıza takmayın.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babadan gelseydi ben bu sitede olmazdım Benim baba hala gür saçlı benden çok saçı var.Dayımların biri benden 2 yaş diğeri benden 5 yaş büyük neredeyse dökülme tiplerimiz aynı yani bende anne tarafından geliyor.Açılma farkettiğiniz anda özellikle şakak ve tepelere dikkat edin açılmaya başladığını hissettiğiniz anda tedavilere başlayın.Şanslısınız beni daha 19 yaşında vurdu sitede benden küçüklerde var.Keşke 30 umda vursaydı diyorum bende en azından o yaşa kadar çoktan aile babası olurum muhtemelen
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Banned
    30 undasın saclarının olduguna dua et.burdaki cogu kişinin 25'e bile gelmeden yanları acılıp gidiyo.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim babamın 30-35 arası efsane dökülüyor. 30 yaşına kadar cüneyt arkın gibi saç varmış.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 undasın saclarının olduguna dua et.burdaki cogu kişinin 25'e bile gelmeden yanları acılıp gidiyo.
    18ime gelmeden olan bile var mesela ben şu genetik işi çok karmaşık kendimden örnek vereyim dayılarım resmen bonus kafa 5 dayım var hepsi kıvırcık hepsi gür amcam kel babamda öyle misal ben doğarken saç tipimi dayılarımdan almışım ama sonra 6 7 yaşımdayken saç tipim ince telli oldu
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

Benim şuan şakak ve ön saç çizgim 17 yaşımda ne durumdaysa 30 yaşımda da aynı saç yoğunluğumda tabiki bir düşüş var ama tepe bölgelerinde ya da başka bölgelerde açılma vs yok. Benim bahsettiğim şey ise çok daha farklı

Misal ben 18-20 li yaşlarda birinin saçlarına baktığımda özellikle şakak ve alın bölgesinden 25-30 yaşına kadar saçlarının gideceğini tahmin edebiliyorum çünkü bu 20 yaşından sonra net bi şekilde belli oluyor. Benim sorduğum şey bi insan kel kalacaksa saçlarında açılma olacaksa zaten bu 20 yaşından sonra belli olmaz mı ? 30 yaşına kadar ideal bi saç çizgisi ile gelmiş bi insanın ideal bi saç yoğunluğunda olan bi insanın saçlarının 30 dan sonra ekstrem şeyler hariç yoğun stres vs hariç kaybedilmesi mümkün mü?

Bana bunu söylerseniz sevinirim burdaki çoğu kişiye bakıyorum saçlarım 25 imden sonra gitti diyenler var bir kişi gördüm 30dan sonra dökülmeye başladı diyen ama 30 dan öncede saç durumu zaten pekte ideal seviyede değilmiş ki. Saç kendini 25 yaşına kadar zaten bariz bi şekilde belli etmez mi ?

24 yaşındayım önlerde hiç saç kalmadı nerdese,babamın benim yaşımda önlerde saçı varmış gene ama onunda 30lu yaşlarda hiç kalmamış,dayılar zaten sırma saçlı,bir tek babam kel sülalede,belli olmuyor amcalarından bile alabilirsin ölmüş gitmiş akrabalarından bile kel kalabiliyorsun,ve bu süreç çok hızlıda ilerleyebiliyor,1 2 senede kel kalan çok tanıdığım var

Banned
    %90 dayıdan gelir saç genleri... eğer babanız da kel olsa inanın 30 u göremezdiniz bile. Eskiler ne iyi bilirmiş; oğlan dayıya kız halaya diye

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %90 dayıdan gelir saç genleri... eğer babanız da kel olsa inanın 30 u göremezdiniz bile. Eskiler ne iyi bilirmiş; oğlan dayıya kız halaya diye
    Alakası yok gökhan anne tarafının 7 kat soyunu biliyorum nerdeyse hepsinin ölürken bile saçları gür

Sayfa 1/3 123 SonSon